herhaling Op naar halve finale s Jl Stef Bos zingt over het hier en nu in het oude Luxor Theater ft Schiedamse Molenquiz tijdens Museumweekend Kunst en architectuur in Bergen uwrww fv»^f Theater Karakter: een ijzersterk drama in het vooroorlogse Rotterdam. Geinspireerd door Evita Muziek SCHIEDAM - De Schiedamse kunstenaar Jacques Tange heeft zich laten inspireren door het leven van Evita Perrron. Hij is een van de 25 kunstenaars die meedoen aan een unieke expositie in het parktheater in Eindhoven, die wordt georgani- seerd random de inmiddels uit- verkochte musical Evita van Joop van der Ende. De strijd, de kracht, het doorzettingsvermo- gen en haar vroege dood zijn stuk voor stuk inspirerende le- vensthema's die veel kunste naars gebruiken als uitgangs- punt. In al de kunstwerken op de ex positie in het Parktheater speelt Evita nogmaals haar ultieme hoofdrol; als vrolijke vrouw, als strijdbare diva, als dancing queen. In alle kleuren en in op tima forma is deze 'vrouw der Argentijnen' nu vereeuwigd op doek en in beeld. De expositie wordt 30 maart ge- opend in bijzijn van hoofdrol- speelster Brigitte Heitzer en is vrij toegankelijk. Voor meer in- formatie: www.evitaexpo.nl UBa In de rij voor het Ouderenfestival in Theater aan de Schie. SCHIEDAM - Ieder jaar weer besluit de organisator van het Ouderenfestival, Jan Willem de Boer, dat het nu maar eens de laatste keer moet zijn maar het animo onder de ouderen is on- gekend. Hij is ook dit jaar voor de smeekbeden van de bezoe- kers gezwicht. Het Ouderenfes tival in het Theater aan de Schie in Schiedam zal dus op 21 april de vijfde versie beleven. "Vanaf december beginnen ze al te bellen," aldus Jan Willem, "ouderen uit de hele stad willen weten of het festival nog door- gaat." De organisator wilde na vorig jaar eigenlijk gewoon stoppen. "Toen heeft Ronnie Tober een geweldige show neergezet en ik dacht, het is zo wel welletjes." De organisatie en administratie van het festival drukte zwaar op de schouders van Jan Willem maar onlangs mengde burge- meester Verver zich in het ge- sprek. "Zij vond het heel be- langrijk dat het festival door zou gaan en bood aan om de hele administratie naar de gemeente over te hevelen." Bovendien dienden zich twee grate geld- schieters voor het festival aan. BTS in de Gorzen en Nolet. "Dat is geweldig want nu zijn we ei genlijk financieel gerustge- steld." Het festival is van oudsher gratis met bitterballen en een drankje in de pauze. "We gaan dit jaar wel streng controleren op leef- tijd. Het feest is bedoeld om ou deren die verder weinig vertier hebben een grandioze dag te De Grote Schiedamse Molenquiz is een gezellig spel voor het helegezin. foto: roel dukstra SCHIEDAM - Vanwege het Museumweekend is museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest zaterdag en zondag gratis te bezoeken. Het landelijk thema van Museumweekend is 'De Kunst van de Waarheid'. Om die reden is er een spannende molenquiz uitgezet. Deelnemers kunnen een tocht met de fluis- terboot door de Schiedamse grachten voor 5 personen winnen. Wie mee wil doen, kan aan de balie van Museummolen De Nieuwe Palmboom een quizformulier afhalen. Hierop staan vragen over de vijf reusachtige Schiedamse stadsmolens en over molens in het algemeen. De juiste antwoorden zijn terug te vin- den in de Museummolen zelf en bij de andere molens op de route Noordvest, Vellevest, Westvest. Kortom, een gezellig vraag-en-antwoordspel voor het hele gezin, waarvoor ook wat gespeurd en gewandeld moet worden door het oude centrum van Schiedam. r~ VLAARDINGEN - In partycen- trum Middelhuyse werd zon dag de derde en tevens laatste voorselectie van het Vlaardings Songfestival in de categorie vol- wassenen gehouden. Hoewel bijna alle kandidaten uit de re- gio kwamen wist ook Leona Vlachakis uit het Belgische Dil- sen Stokkem een plaats te vero- veren in de halve finale. Dag- winnaar was Leonoor van der Lubbe uit 's-Gravenzande met "I can't make you love me". Op 20 april staan de beste 18 deel nemers uit deze categorie in de halve finale in het Valkenhof- theater te Vlaardingen. Een week eerder staan de mini's en tieners eveneens in datzelfde theater voor hun halve finale. Meer informatie op www.vlaar- dingssongfestival.nl De Belgische Leona Vlachakis weet zondag een plaats te verover- en in de halve finale. foto: pr bezorgen. Dus geen 50ers." Er zijn weer grote namen aange- trokken. Voor de pauze kan het publiek genieten van het Senio- ren Orkest en na de pauze heeft de organisatie niemand minder dan Vader Abraham weten te strikken. Kaarten Wie kaarten wil bemachtigen kan meedoen aan het radio- spelletje van Cafe Lokaal tussen 10 en 12 uur of bellen naar 010 4263600. Let op alleen voor 65+. s y 1 NBM-Amstelland zaa HOLiATm «sr» (si* TAM. pi AAmm V i FOTO: WHK SCHIEDAM - De Vrienden van het Stedelijke Museum organiseren voor 26 april een busexcursie vaar Ber gen (NH). Met name voor liefhebbers van architec tuur en expressionisme een aanrader. Architecten van de Amsterdamse school hebben het dorp voor een dee! vormgegeven. Op het programma staat ook een bezoek aan het museum Kranenburgh. Kosten 45 euro. Aanmekten bij secre- taris mevrouw Ebbens, tel 010 - 4707237.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23