ultuur op Zui B! Kanskaarten Een weekend of midweek gratis Rotterdam Zuid bele- i/en? Zie: www.rotterdam.nl/ woonxperience Maak De Kanskaarten Tour! Zie: www.reisburoopzuid.nl Winkelen, lekker eten, of gezellig uitgaan: Rotterdam- Zuid heeft het in huis! Zie: www.lekkeruitopzuid.nl ii vwittiiw fmuMMUt* '?.m' h m WONEN IN ROTTERDAM Hommes is een expositieruimte voor hedendaagse kunst in Oud-Charlois, Rotterdam-Zuid. Deze wijk is een culturele broedplaats en staat ook in de belang- stelling vanwege algemene stedelijke problematiek. Hom mes biedt een podium aan jonge, talentvolie (internationale) kunstenaars en wil deel uitmaken van het gesprek over de ontwikkeling van de stad. Naast ruimte voor exposities en bijeenkomsten heeft Hommes kunst op voorraad voor de ver- koop en een espressobar. Je kunt er recente catalog! en tijd- schriften lezen over kunst en aanverwante onderwerpen. Meer informatie www.hommes.nl www.wonenpuntuit.nl KANSKAARTEN "Naast deze vorm van wo- ningrenovatie worden de meeste wijken 'op Zuid' ingrijpend vernieuwd. Dit jaar komen er 1200 nieuwe woningen bij waarvan 600 eengezinswoningen. Maar zoals gezegd is sleutelen aan de woningvoorraad niet voldoende. Ook op andere terreinen moeten de ko- mende tien jaar heel wat inspanningen worden ver- richt. En dat gaat ook ge- beuren." Op een kleurrijke kaart is met symbolen aan- gegeven welke projecten dit jaar op welke plaats van start gaan. Heel Zuid staat bol van de streepjes, rondjes en vierkantjes die de projec ten voorstellen. Ditty Blom: "Daar staan onder andere de vijf kanskaarten op. Gebie- den die we een nieuwe im- puls willen geven. ZUID IS LEUK! "Dit zijn dan nog maar de plannen die dit jaar van start gaan. Ze moeten er toe leiden dat mensen weer gei'nteresseerd raken in Rot terdam-Zuid. Mensen die nieuwsgierig zijn hoe het nu is 'daar op Zuid' mogen een tijdje in de Woon-Xperience aan de Beijerlandsestraat logeren, zodat ze Zuid echt kunnen proeven. De mensen die van dat aanbod gebruik hebben gemaakt, zijn vol- gens Ditty Blom aangenaam verrast. "Over de woning, maar ook over de omgeving. Belangrijk is dat ze Zuid leren kennen, want onbe- kend maakt onbemind. Ten onrechte, want Zuid is ook leuk!" r 1C4 Daft- IN ROTTERDAM Bijvoorbeeld het gebied waarin Katendrecht en het Afrikaanderplein vallen. Dit is een gebied met poten- tie voor horeca. Het moet een plek worden met trendy en hippe eetgelegenheden. En de komst van de SS Rotterdam sluit hier perfect bij aan. Onze doelgroep zijn in eerste instantie de bewoners uit de omgeving, maar mensen van buiten zijn uiteraard ook van harte welkom. We willen in elk geval niet te veel naar Noord kijken of bewoners van Noord kunstmatig naar Zuid trekken." Een andere kanskaart is het Stadionpark. Dat moet een park worden met onderwijs- en sportfaciliteiten. En in de toekomst een nieuwe Kuip en een ijsbaan. Een derde kanskaart is de plek in Lombardijen waar het Clara- en Zuiderziekenhuis naartoe verhuizen. Niet alleen komt er een nieuw medisch centrum, er staat een volledige zorgboulevard gepland. En die biedt weer stageplekken en kansen op het gebied van werkgelegenheid voor Zuid. De vierde kanskaart is de locatie waarin winkelcen- trum Zuidplein en Ahoy liggen. Voor wat betreft de bezoekersaantallen is er volgens Ditty Blom niets mis mee. "Maar het is niet echt een prettig gebied om te verblijven. Mensen gaan er heel doelgericht naartoe voor bijvoorbeeld hun boodschappen of een concert- bezoek. Dat gebied willen we daarom aantrekkelijker maken. Wie weet met een musicaltheater van Joop van den Ende. De laatste kanskaart is die van het industriegebied tussen Charlois en Heijplaat, de Stadshavens langs de A15. Daar zijn nog geen concrete plannen voor, maar daar willen we in elk geval iets doen aan de bereik- baarheid." ABONNEER JE NU OF WONEN IN ROTTERDAM MAGAZINE 3X per jaar atles over het woonfclimaat in Rotterdam met een actueel aanbod van nieuwbouw projected. PER JAAR .ore aeonoee en lees meer op

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 42