WONEN IN ROTTERDAM TRENDY OOELGROEP Van der Kraan: "The Red Apple is niet zomaar een woontoren, maar een levensstijl. Qua architec- tuur en qua bewoners. We hebben sterk ingezet op wat ik noem 'the young, wild en beautiful'. Mensen die houden van een trendy woonstijl. En dat is precies de doelgroep die we tijdens de eerste verkoopronde be- reikt hebben. Het was een gekkenhuis! De belang- stelling was overweldigend en alle appartementen uit die eerste fase zijn inmid- dels verkocht." De slogan 'Room for the happy view' krijgt zo - onbedoeld - een heel andere lading. Want het is niet zozeer de (mid- denklasse) prijs die ervoor zorgt dat de toekomstige bewoners van 'The Red Apple' tot een select gezel- schap zullen behoren, maar de populariteit van de to- ren. Wie tijdens de tweede verkoopronde een apparte- ment weet te bemachtigen, zal inderdaad behoren tot de 'happy few'. Van oudsher staat PWS Rotterdam bekend als een woningcorporatie die zich inzet voor huisvesting van mensen met de lagere inkomens Maar de bijna 100-jarige woningcorporatie doet meer dan alleen het verhuren en behe- ren van sociale huurwoningen. DAADKRACHT, DURF EN DYNAMIEK "Aantrekkelijker wonen, werken en leven in Rotterdam! vierkante meter optimaal woongenot hebt. Verder zijn overal keukens van Des Bou- vrie ingebouwd. Het uitzicht is top; het gebouw wordt aan drie kanten door water om- ringd. Het gebied vormt, ook qua verkeer, een soort eind- punt. Het eiland ligt midden in de stad, maar is toch een oase van rust." 29 maart start de verkoop van de tweede fase van The Red Apple. Meer we- ten? www.theredapple.nl De toren is 120 meter hoog en heeft 39 woon- lagen, waar in totaal 80 koopwoningen komen. Het kopblok bestaat uit 9 woonlagen, waar in totaal 43 koopwoningen komen. In The Red Apple wordt ca. 3.870 m! kantoor- ruimte aangeboden. Deze ruimten bevinden zich in de punt van het gebouw, verdeeld over de 2e tot en met de 6e verdieping. De ca. 1.580 m2 op de begane grand in The Red Apple is gereserveerd voor winkels en horeca. Ook komt er een open- bare parkeerkelder voor het winkelende publiek. Daarnaast wordt er een hotelvoorziening gereali- seerd aan de Wijnhaven. Communicatiemanager Mar tin Vermeulen: "Wij zetten ons tevens in om de wijken waarin wij bezit hebben aan- genamer te maken zodat men er prettig kan wonen en blijven wonen. Alles wat we doen, doen we om het wonen, werken en leven in Rotterdam aantrekkelijker te maken!" De kerntaak van PWS blijft het verhuren van woningen in de sociale sector. Dat was vroeger zo en dat is nog steeds zo. Maar anno 2008 voelt PWS zich ook mede verantwoordelijk voor het welzijn in die wijken. Ver meulen: "Om de leefbaar- heid in buurten en wijken .te bevorderen, investeren we onder meer anderhalf miljoen euro per jaar in so ciale activiteiten. Samen met onder anderen bewoners ontwikkelen we daarnaast wijkvisies, om op basis daar- van de buurt een impuls te geven voor de toekomst. Bij- voorbeeld door het voor mid- denstanders aantrekkelijk te maken om zich in de wijk te vestigen, maar ook door een divers woningaanbod te cre- eren. Gebiedsontwikkeling zien wij als een van onze kerntaken. PWS heeft een duidelijke keuze gemaakt; wij richten ons in de eerste plaats op de mensen die affiniteit hebben met Rot terdam. De stad heeft ons nodig, en wij de stad. Onze slogan is niet voor niets; 'De stad zit in PWS!'." PWS beperkt zich zoals ge- zegd niet tot sociale woning- bouw en wijkontwikkeling. Met de afdeling Vastgoed- ontwikkeling laat PWS ook regelmatig van zich horen met spraakmakende vast- goedprojecten. The Red Ap ple en de Schiecentrale zijn hier mooie voorbeelden van. Vermeulen: "De Rotterdam- Langzaam maar zeker ver- andert het Wijnhaveneiland van een kantorengebied in een wooneiland. Een vrij chic wooneiland wel te ver- staan. 'The Red Apple', een 120 meter hoge, knalrode toren, is daarvan het meest tot de verbeelding sprekende voorbeeld. Niets voor niets gebruikt ontwikkelaar PWS voor dit project de slogan 'Room for the happy view'. KCAP Architecten tekende voor het exterieur van dit markante gebouw, Jan des Bouvrie voor het interi- eur. Peter van der Kraan, procesmanager bij PWS: "Waarbij aangetekend moet worden dat Jan des Bouvrie zich persoonlijk sterk heeft gemaakt voor de vuurrode kleur van het gebouw. Ge- lukkig maar, want soms moet je durven opvallen!" Beide architecten heb ben zich bij het ontwerpen laten inspireren door de historie van het Wijnhaven eiland, waar vroeger veel platbodems met appels aanmeerden. Tevens vormt de naam van het gebouw een knipoog naar 'The Big Apple', New York. Van der Kraan: "Het wordt een ge- durfd, markant gebouw. De golvende, rode aluminium gevel, de kamerhoge glazen puien, het kopblok van de toren dat zover overhelt dat het lijkt alsof hij het water raakt; architectonisch is het gebouw echt een aan- winst voor Rotterdam. Maar het is ook heerlijk wonen. Er is door Jan des Bouvrie erg veel aandacht besteed aan een goede, logische in- deling van de appartemen ten, zodat je zelfs met 65 mer groeit door en wil na verloop van tijd wellicht een duurdere huurwoning of mis- schien wel een koopwoning. En ook mensen van buitenaf die zo'n woning wensen, wil- len we een alternatief bie- den." Peter van der Kraan, procesmanager bij PWS: "The Red Apple en de Schiecentrale zijn twee bij- zondere, thematische pro- jecten van PWS die echt iets toevoegen aan de stad. Projecten met een missie. Het gaat ons om meer dan uitsluitend woningen reali- seren. The Red Apple vormt architectonisch een verrij- king van het stadsbeeld. De woonwerkunits in de Schie centrale zijn bedoeld voor creatieve ondernemers in de AV of ICT-sector. Het Lloyd- kwartier is al een creatief broeinest, en zo versterken we dat. Dat is ook goed voor het onderscheidende vermo- gen van Rotterdam op dit vlak." Vermeulen: "Eigenlijk kun je PWS het beste zien als een Rotterdammer. Daad- kracht, durf en dynamiek; dat zijn onze steekwoorden. Alles voor de stad!"

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 44