t Schoentje n* waterweg TerRa wint Popprijs leggings 'Schoonhouden is niet onze verantwoordelijkheid' bibliotheek Armoedefair is Schiedamse tegenhanger miljonairsbeurs De (tele tttMbd aprll^ dames en meii heel veel soorten! verrassend goed in kleine prijzen de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad verjaardagcadeau." Tijdens de actie, afgelopen vrijdag, werd de jarige Trooster nog door burge- meester Bruinsma hartelijk ge- feliciteerd en inmiddels is het viaduct helemaal schoonge- poetst. Nu maar hopen dat het zo blijft. Trooster heeft daar zelf wel ideeen over. "Onlangs kwam ik een elektriciteitskast 't Schoentje zonder dozen is haast ondenkbaar. Toch starten wij nu met de zomercollectie lekker overzichtelijk. u. Aleidastraat 64 - Schiedam Nu bij reparatie Archivaris zoekt Kethel-gevoel De Schiedamse Stamtafel Korte verhalen schrijven Meer informatie www.bibliotheekwaterweg.nl SCHIEDAM - De pilaren van de viaducten van rijksweg A4 en de metrolijn bij Vijfsluizen worden al geruime tijd ontsierd door een veelheid aan aanplakbiljet- ten. Ook de gemeenten Vlaardingen en Schiedam vonden het eigen- lijk geen gezicht maar volgens de gemeenten valt het schoon houden van de viaduct valt niet direct onder hun verantwoor delijkheid. Dat zou de taak zijn van Rijkswaterstaat en de RET die eigenaar zijn van de viaduc ten. Toch besloten Schiedam en Vlaardingen gezamenlijk de boel eens flink onder handen te nemen. Het 'Cleanteam' van Vlaardin gen kwam aan de Vlaardingse kant in actie terwijl tegelijkertij d een schoonmaakteam van Ira- do aan de Schiedamse kant aan de slag ging. Rond 11.30 kwa- men de burgemeesters Verver (Schiedam) en Bruinsma (Vlaardingen) nog even in actie. Zij namen de spuitslang ter hand en sloten zo de schoon- maakactie af. De beide gemeen ten willen een ontmoedigings- beleid gaan voeren ten opzichte van het illegaal plakken. Vanaf nu zullen alle posters direct worden verwijderd en wie bij het plakken gesnapt wordt krijgt een bekeuring. Nu maar hopen dat Rijkswaterstaat en de RET, als eerst verantwoordelijken, er ook op zullen toezien dat de pi laren schoon blijven. Tot grote blijdschap van Fred Trooster worden de posters op de Vijfsluizen verwijderd. foto: whk tegen waar grove granol op zat. Zonder posters en graffiti. Ik heb het uitgezocht en het is plakproof. Ik heb het doorgege- ven aan de gemeente." SCHIEDAM - De band TerRa is de winnaar van de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord. Ze winnen hiermee een geldprijs van 400 euro en een optreden op het Vlaardings Loggerfesti- val. Tijdens de finale in de Graauwe Hengst kwam The Curves als tweede uit de bus en werd Jip derde. Komende zater- dag zijn de finalisten van de Amsterdamse Popprijs te belui- steren in het podiumcafe. Aan- vang 22 uur. Ouderen gewond bij aanrijding SCHIEDAM - Bij een aanrij ding op de Nieuwe Damlaan zijn maandagmiddag twee ouderen gewond geraakt. De 77-jarige vrouw, die achter het stuur zat, kreeg op de kruising met de Nolenslaan geen voorrang van een an- dere automobilist. De auto's kwamen met elkaar in bot- sing waarna de bejaarde vrouw de macht over het stuur verloor en tegen een lantarenpaal reed. De vrouw en haar 84-jarige bijrijder zijn overgebracht naar het Vlietland ziekenhuis maar konden dezelfde avond weer naarhuis. Onderzoek na oveival op cafe SCHIEDAM - De politie on- derzoekt de toedracht van een overval op een cafe. Vo- rige week dinsdag kwamen twee mannen een cafe aan de Rotterdamsedijk binnen en eisten geld. Ze bedreig- den een medewerker en de aanwezige klanten met een vuurwapen. Met een geldbe- drag zijn ze gevlucht. Het gaat om twee donker getinte mannen, vermoedelijk van Antilliaanse afkomst, met donkere kleding en een pet op. De polide zoekt getui- gen, tel 0900-8844 of 0800- 7000 (anoniem). Aanvaring SCHIEDAM - Het schip Be luga Indication heeft vorige week de westkop van de Wil- helminahaven geramd. Bij deze aanvaring werd het aangemeerde zeeschip Ve dette geraakt. [99' Schiedam, Koemarkt 1c - Winkelcentrum Hof van Spaland" Woensdag 2 april 2008 - Pagina 5. hoera voor Fred Pinnen mogelijk - Gratis parkeren - Maandag gesloten gratis krasloten. DONDERDAG 3 APRIL, 20.15 UUR Gemeentearchivaris Laurens Priesterduikt in het verleden van Kethel. Hij verzorgt een lezing onder de titel Van Kethel naar Schiedam-Noord. Wat is er nog over van het landelijke karakter en de historische dorpskern? Bestaat er nog een Kethelgevoel? De toegang tot de lezing in Bibliotheek Noord is gratis. VRIJDAG 4 APRIL, 21.00 UUR In samenwerking met Look TV organiseert Bibliotheek Waterweg een live-talkshow onder de titel De Schiedamse Stamtafel. Dit programma wordt uitgezonden vanuit het Theater in Biblotheek Stadserf. Belangstellenden voor de opnamen moeten uiterlijk een half uur voor het begin aanwezig te zijn. ZATERDAG 5 APRIL, 13.00 UUR Zelf verhalen leren schrijven. Dat is het doel van de workshop Korte verhalen schrijven in de Bibliotheek Stadserf. De workshop staat onder leiding van Kees Schrevel. Hij is stafdocent aan de Rotterdamse schrijversschool van de SKVR. Het gaat om het uitvoeren van op- drachten en het gezamenlijk bespreken van de resultaten. De workshop duurt van 13.00 tot 16.30 uur. Leden van de Bibliotheek Waterweg betalen -j,so-, niet-leden jo,-. 1 SCHIEDAM - Na de miljo nairsbeurs is er nu ook een armoedefair. In het Prove- niershuys is donderdag 10 april informatie te vinden over bijzondere bijstand, werk, schuldhulpverlening, energiebesparing en de acti- viteiten van de Formulieren- brigade, Stichting Leergeid en Seniorenwelzijn. Een ieder is welkom tussen 14 en 17 uur. De organisatie is in han- den van de gemeente en de clientenraad WWB. Toegang is vanzelfsprekend gratis. *goedkoopste halve prijs! ,v - In de maand april elke woensdagmiddag vanal 12.00 uur alle kinderkleding v.a. maat 92 10/6 kortinq.. uitgezonderd lopende akties

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5