Lekker op vakantie met het IKV Herinneringen delen op de Jeneverreiinie Vanaf volgende week in deze krant m 'Ze mogen alles van mij weten' Orientatiebijeenkomst op 9 april a.s. f'MVAHfVJIETiH Het Nieuwe Stadsblad REGIO - Onder de slogan: "ga jij dit jaar niet op vakantie, dan ga je toch gewoon met ons mee", organiseert stichting IKVW va- kanties voor kinderen van 9 t/m 12 jaar en/of groep 6, 7 of 8 van de basisschool, die vanuit hun thuissituatie niet of heel moei- lijk op vakantie kunnen gaan. In het prachtige buitenhuis "de Stulp" van Sport en Recreatie Rotterdam, gelegen in de bos- sen van Baarn, wordt een va- kantieweek gevierd die bol staat met spannende, leerzame en sportieve activiteiten. Het IKV reist met twee touringcars, die vertrekken en aankomen op de Kralingse Zoom in Rotterdam. Ook dit jaar organiseert stich ting IKVW inmiddels voor de lOde keer 2 vakantieweken. De eerste week is van 21 t/m 26 juli en de tweede week van 28 juli t/m 2 augustus 2008. Vanaf he- den kunnen ouders/verzorgers hun kinderen opgegeven. De bijdrage is 30 euro per deelne- mer. Ouders verzorgers met een uitkering bij de sociale diens kunnen over het alge- meen ook de 30 euro terugkrij- gen. Heeft u vragen, mail dan bij voorkeur naar: info@ikvw.nl en/of bel met 010-8889054 (dui- delijk naam en telefoonnum- mer inspreken). Of kijk op www.ikvw.nl Met de komst van kinderwerker Jennifer Gouka krijgt het kinderwerk in de Blauwe Brug meer diepgang. SCHIEDAM - SWS Kinderwerk in Wijkcentrum De Blauwe Brug is weer helemaal terug. Met de komst van Kinderwerker Jennifer Gouka wordt er weer meer tijd gestoken in het be- denken en opzetten van allerlei activiteiten voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De 23-jarige Jennifer Gouka heeft vorig jaar haar opleiding Culturele en Maatschappelijke Vorming afgerond. Tijdens de derdejaarsstage maakte zij ken- nis met SWS Kinderwerk. "Ik vond het stagelopen erg leer- zaam en afwisselend, maar ik merk dat ik nu veel meer de diepte in ga", vertelt ze. "Wat ik leuk en uitdagend vind aan het werken met kinderen is vooral dat je ze spelenderwijs dingen kunt leren." De kinderen die in De Blauwe Brug komen, hebben verschil- lende achtergronden en leeftij- den. "Vaak zie je dezelfde ge- zichten terug, maar het gebeurt steeds vaker dat nieuwe kinde ren het wijkcentrum binnen- stappen. Wij krijgen ook verzoe- ken van kinderen of een bepaal- de activiteit nogmaals georgani- seerd kan worden. Kinderen met eigen initiatief daar houden wij van", aldus Jennifer. Ze is op het moment druk bezig met het organiseren van de open dag die plaatsvindt op zaterdag 5 april. SCHIEDAM - Het Jenevermu- seum organiseert voor zater dag 10 mei al weer voor de derde keer de Jeneverreiinie, een initiatief van oud-distilla- teur Rein Melchers. Iedereen die vroeger in de jeneverin- dustrie werkzaam is geweest of wiens vader/moeder eige- naar was van een distilleerde- rij branderij is van harte wel- kom. Van 14.00 uur tot 17.00 uur is er in het Proeflokaal ge- legenheid om oud-collega's of familieleden te ontmoeten en herinneringen op te halen. Dit alles onder het genot van een heerlijke borrel van het huis! Het Jenevermuseum is zeer gei'nteresseerd in foto's ge- maakt in branderijen, distil- leerderijen en/of mouterijen. Wie nog foto's heeft, kan deze meenemen naar de reiinie. Voor meer informatie: Joyce Pinsel-Meijer. Telefonisch 010 246 96 76 of per mail Joyce@je- nevermuseum.nl. De Jenever reiinie maakt deel uit van het programma van de Nationale Molendag: Molens Jenever. Meer informatie over het pro gramma op www.jenevermu- seum.nl. Toegang is gratis. P ENTA Breng beweging in je loopbaan, ^31 kom werken bij het PENTA college CSG j»] Piet Paulusma praat u voortaan wekelijks bij over het weer. Ook geeft hij telkens antwoord op een lezersvraag. foto: hilde brandsma HARLINGEN - Gaat de zon de komende dagen schij'- nen? Piet Paulusma stelt u wekelijks op de hoogte. Heeft u een vraag aan de be- kendste weer man van Ne- derland? Ga dan naar www.deweeklcrant.nl. Het leven van Piet Paulusma staat compleet in het teken van het weer. Zijn werkdag begint steevast rond zes uur 's och- tends. Vanuit zijn weerstation bereidt hij zich voor op de live weerberichten op Omrop Fryslan radio en Radio 10 Gold. 's Middags neemt hij het weer- bericht voor de televisie-uitzen- ding van de Friese omroep op, om daarna het land te doorkrui- sen voor Hart van Nederland. Zelf ziet hij zijn carriere als een uit de hand gelopen hobby'. "Vroeger vond ikhet interessant om te voorspellen of we die winter op natuurijs kunnen schaatsen. Na het volgen van een Teleac-cursus over weers- voorspellingen, schreef ik weer berichten voor de lokale krant. Hier kwamen steeds meer kran- ten bij, waarna Omrop Fryslan in 1984 volgde en in 1995 Hart van Nederland." Inmiddels kun je Piet gerust een Bekende Ne- derlander noemen, een status waar hij nuchter onder blijft. Voortaan voorspelt de Fries we kelijks het weer in deze krant. Tevens geeft hij antwoord op le- zersvragen. Heeft u een drin- gende vraag? Ga dan naar www.deweekkrant.nl. Klik op de banner van Piet Paulusma en de rest wijst zich vanzelf. Alles kan hem gevraagd worden. "Ze mogen alles van mij weten. Zo- lang het niet te prive is, geef ik graag antwoord." H 71* c t P WoenSdag 2 apfif 200B - Paging 62 Meer diepgang FOtO: PR CSG Kom naar PENTA's orientatiebijeenkomst voor een uitdagende werkkring in het onderwijs! Het PENTA college CSG is een brede scholengemeenschap met vestigingen in Brielle, Rozenburg, Spijkenisse, Hellevoet- sluis, Hoogvliet en Poortugaal. De scholengemeenschap is kleinschalig georganiseerd. Vanuit de inspiratie door het evangelie en in een sfeer van openheid en respect leveren onze medewerkers dagelijks hun bijdrage aan kwalitatief goed onderwijs. Heb je belangstelling om te werken op een school met een aantrekkelijk personeels- beleid, dan kun je dat bij ons realiseren. Werk je in of buiten het onderwijs, studeer je nog, ben je nog niet bevoegd en wil je graag het voortgezet onderwijs in? Meld je dan aan voor de orientatiebijeenkomst op 9 april a.s. in Spijkenisse op www.penta.nl/banenavond Op onze website vind je meer informatie over deze bijeenkomst. Met ingang van het nieuwe schooljaar verwachten we in ieder geval vacatures voor de volgende vakken: levensbeschou- wing, klassieke talen, Frans, Duits, natuurkunde, scheikunde, informatica en economie. Maar heb je interesse in een ander vak, meld je dan ook aan. Is je belangstelling gewekt? Reageer dan snel op A Vereniging voor Cbrtstelijk Voortgezet Onderwijs t« Rotterdam en omgevmg WWW.PENTA.NL/banenavond Hot P£NfA college CSG is onderdeel van CVO Rotterdam. CVG vcrzorgt een breed oiKterwijssanborf voor 2? 000 teeriingen op 45 locaties in on om Rotterdam Kijk voor meer informatie op wwwxvo.nl. v fi Vraag het aan Piet DOOR PAULA WESTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 62