Vlietland rnummmm Vlietland Kraambeurs Meedenken Kosten Van oude mensen en dingen die gebeuren... Zaterdag 19 april HOUT EN PAPIER UIT GOED BEHEERDE BOSSEN Zaterdag 19 april de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Jong, ambiti- eus en op de hoogte van de nieuwste technieken. Or thopaedist Miguel Sewnath is een van de specialisten die het Vlietland Ziekenhuis nieuw elan moet geven. Sewnath heeft de opleiding tot orthopaedisch chirurg gevolgd in het Onze Lieve Vrouwe Gast- huis in Amsterdam. "Het is top- sport. De lat ligt heel hoog. Dat heeft me wel gevormd." Zijn specialisatie is kijkoperaties. Via twee of drie steekgaatjes (kleine sneetjes) worden een camera en operatiegereedschap, dat niet groter is dan 5 mm, in het li- chaam gebracht. Voordeel is dat een grote operatie achterwege kan blijven en de patient dus ook eerder is hersteld. "De specialist kijkt op een tele- visiescherm terwijl hij met mi- niscule instmmenten de opera- tie uitvoert. Neem bijvoorbeeld gescheurde kruisbanden, wat je nogal eens bij sporters tegen komt. We gebruiken een deel van de hamstring om de kruis- Miguel E. Sewnath is ortho paedisch chirurg in het Vlietland Ziekenhuis. Naast de medische zorg voor zijn patienten is hij ook nauw betrokken bij het manage ment van het ziekenhuis. "Het is een ontwikkeling die landelijk gaande is. Specia listen worden steeds vaker onderdeel van het manage ment. Ze beslissen mee over zaken als patientveiligheid, behandelmethoden maar ook als het gaat om kosten." banden te herstellen. Met een trekhaak voel ik of het spier- weefsel goed is. Dan knip ik het af en zet ik het op z'n plaats. Nee, je moet geen last hebben van trillende handen." "Het leuke van dit vak is dat ik voor zoveel mensen iets kan be- tekenen", vertelt Sewnath. "Van een baby met een klompvoetje tot senioren die dankzij een knie of heupprothese weer mee Orthopaedist Miguel Sewnath: 'De dokter denkt steeds vaker mee met het management'. kunnen doen in het maatschap- pelijk leven. Of veertigers die gekke dingen gaan doen. Ik heb hier tot twee maal toe een pa tient gehad die zichzelf emstig had geblesseerd bij menselijk tafelvoetbal." De afdeling werkt nauw samen met fysiotherapeuten en huis- artsen in de regio. "Dat geeft een meerwaarde. We lopen re- gelmatig de patienten langs en praten over de behandeling. Het is een goede samenwerking waarbij zowel de patient als de behandelaars voordeel bij heb ben." In zijn jeugd heeft Sewnath in Rotterdam gewoond. Op zoek naar een nieuwe baan was de link met Vlaardingen snel ge- legd. "Ik waardeer de mentali- teit hier. Mensen zijn recht door zee." Verantwoordelijke beheersing van de kosten in de gezond- heidszorg is volgens Sewnath noodzakelijk. "Anders valt de zorg op termijn niet meer te betalen. Je mag niet beknibbelen op medicijnen. Medicijnen moeten goed zijn maar daarnaast bestaat een groot verschil in prijs. Iedereen betaalt middels de ziektekostenpremie mee aan de ge- zondheidszorg dus het is in ieder belang dat de dokter aandacht heeft voor de uitgaven." van 13.30 tot 16.00 uur www.vlietland-ziekenhuis.nl www.fscnl.org - let op het keurmerk: Roze en blauw van 10.30 uur tot 16.00 uur www.vlietland-ziekenhuis.nl Woensddag 9 april 2008 - Pagina 10 F0T0: SJAAKVANBEEK Nieuw elan voor het Vlietland mm Kom naar de informatiemiddag in de polikliniek in Vlaardingen op Vlietland Ziekenhuis Vlaardingen (via hoofdingang) De informatiemiddag is bedoeld voor oudere mensen, die problemen ondervinden met medicijngebruik, onbegrepen valneigingen en het geheugen. Ook naaste familieleden en andere belangstellenden zijn welkom. Programma: Vanaf 13.00 uur Ontvangst 13.30 -15.30 uur Presentaties van: Mw. C.K. Mannesse en j. Krulder, geriaters; j.J.M. Driesen, neuroloog; Mw. C. Linssen-Schuurmans, apotheker; Mw. A. Hengst, fysiotherapeut Er is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen en er is informatiemateriaal beschikbaar. De toegang is gratis, maar het aantal plaatsen is beperkt. Aanmelden: Tot uiterlijk 17 april bij het Patienten Service Bureau Vlietland Ziekenhuis, tel. 010-2493850/2044316. Locatie Vlaardingen: Locatie Schiedam: Locatie Maassluis: Holysingel 3 Burg. Knappertlaan 25 De Vloot 206 (Cezondheidsgebouw) 3136 LA Vlaardingen 3116 BA Schiedam 3144 PK Maassluis Tel. (010) 249 30 00 Tel. (010) 204 40 00 Tel. (010) 592 18 22 NATUURLIJK 1996 FSC, FSC-SECR-0010 - 6 DVERTENTIE met een gevarieerd aanbod van presentaties en producten. Vlietland Ziekenhuis Vlaardingen (via hoofdingang) Presentaties over: Borstvoeding Bevallen in het ziekenhuis Bevallen thuis Echografie Een gynaecoloog, verloskundige, lactatiekundige en kraamverpleegkundige verzorgen de doorlopende presentaties. In een nagebootste verloskamer vertellen we u van alles over de zorg op de verloskamer. Een kinderverpleegkundige geeft antwoord op vragen over de zorg voor uw kind. Standpresentaties: Baby- en kinderverzorging Baby- en kinderkleding Kinderopvang Kraamzorgcentra Kraamcadeautjes N.B.: De toegang is gratis. Aankopen bij de stands kunnen alleen contant worden afgerekend. Locatie Vlaardingen: Locatie Schiedam: Locatie Maassluis: Holysingel 3 Burg. Knappertlaan 25 De Vloot 206 (Gezondheidsgebouw) 3136 LA Vlaardingen 3116 BA Schiedam 3144 PK Maassluis Tel. (010) 249 30 00 Tel. (010) 204 40 00 Tel. (010) 592 18 22

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10