in Speelgoed van toen en nu Jong talent Boeken en delicatessen in hartje Schiedam Rooyackers, Kamps Kamps 4 is om te huilen, maar dan van het lachen Vlinders spotten in Deifland HUM**'* Cabaret Theater is er nog activisme in de kunst? John Buijsman vraagt't zich af. De tweedehands boekenmarkt biedt volop keuze voor koop- jesjagers en verzamelaars. foto: pr SCHIEDAM - Boekenwurmen en verzamelaars kunnen zater- dag hun hart ophalen in het centrum van Schiedam. Dan houdt winkeliersvereniging Hoogstraat een tweedehands boeken markt. Na het succes van de eerste editie in September zijn meer kramen verhuurd en krijgt het publiek dus een nog groter en gevarieerder aanbod voorgeschoteld. Dat betekent gezellig struinen langs de kramen met Nederlandse en buitenlandse li- teratuur, (streek)romans, thrillers, biografieen, strips, kookboe- ken, kinderboeken, boeken over Schiedam en Rotterdam, ge- schiedenis, kunst en wetenschap. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. De boekenkramen staan op de Hoogstraat, de Korte Dam en nabij de Korenbeurs. Op de Grote Markt wordt daarnaast ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan deli catessen. De boekenmarkt is van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam presenteert een bijzondere keuze uit de ei- gen verzameling antiek speel goed, in combinatie met he- dendaags speelgoed van kinde- ren en volwassenen uit Schie dam. Aan de hand van thema's zoals 'vechten' en 'vervoer' of 'verzorgen' brengt de tentoon- stelling in de Stadswinkel en Theater aan de Schie het ver- schil in beeld tussen jongens- en meisjesspeelgoed. Het ide- aalbeeld van de stoere man en zorgzame huisvrouw dat eeu- wenlang dominant is geweest, beiinvloedde de opvoeding en bijgevolg ook het speelgoed. Na 1960 wordt de emancipatie van de vrouw ook in de ltinderka- mer zichtbaar, zoals de ten- De tentoonstelling Spelenderwijs is te zien in de Stadswinkel en toonstelling weerspiegelt. Theater aan de Schie in Schiedam. foto: pr Dagopvang exposeert in DrieMaasStede SCHIEDAM - In Verpleeg- re- activeringscentmm DrieMaas Stede, aan de Voorberghlaan 35 in Schiedam, worden het gehele jaar exposities gehouden door diverse kunstenaars. Tot en met 30 mei betreft het echter niet het werk van een kunstenaar, maar van groep't Atteljee: een groep clienten van Dagcentmm Brugwerk van Stichting De Bruggen. Dagcentrum Brug werk biedt dagbesteding aan 95 clienten met een verstandelijke beperking, verspreid over ne- gen groepen, waaronder't At teljee. Met de expositie in DrieMaasStede wil deze groep het publiek kennis laten maken met hun creatieve en expressie- ve schilderwerken. De clienten van't Atteljee tonen op deze expositie hun inzet en plezier waarmee zij hun bele- ving vormgeven en hopen dat bewoners en bezoekers het leuk vinden hun werken te bekijken. Maaike Korpershoek (13), Hanna Gilsing (14) en Yerel Ilik (12) nemen alle rollen voor hun rekening. SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof komt met een eigen versie van Belle en het Beest. Een spannende fami- liemusical (vanaf 7 jaar), waarin drie meisjes in ver- schillende rollen op een ge- heel eigen wijze hun ver- haal vertellen. Door de ver- weven verhaallijnen kun nen zowel kinderen als vol wassenen genieten van de ze musical. Het verhaal, dat is gebaseerd op een volksvertelling uit de 18e eeuw, gaat over drie zussen en hun vader. Of nee, het is een verhaal over een meisje en een monster. Nee, het gaat over een prins en een roos. Of toch niet? 'Dag Monster' wordt gespeeld door Maaike Korpershoek (13), Hanna Gilsing (14), Yerel Ilik (12). De drie talentvolle jonge dames kruipen in de huid van het Beest, het mooie meisje, de vader en de zussen. De rol van zus vinden Maaike en Hanna toch de meest spre- kende, ze kunnen zichzelf lek- ker uitleven met schreeuwen en gek doen. Yerel kruipt het liefst in de huid van het mooie meis je, omdat ze de emoties van ver- driet en blijdschap hierin goed kan vertolken. "De emoties, ontroering worden heel realis- tisch neergezet", aldus de da mes. Het belooft een meeslepende, diepgaande en spannende op- voering van ruim een uur te worden. Tekst is geschreven door Liesbeth Coltof, Ryan van den Akker, Renske van Proosdij en Marian van Steen. De regie is in handen van Rhea Bog. 'Dag Monster' is te zien op 12 april 19.30 uur, 13 april 14.00 uur en 16 april 14.00 uur in jeugdtheater de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 te Schiedam. Kaarten reserveren kan bij de VW via 010 4733000. Ze kosten 7,00 voor volwassenen en 5,00 voor kinderen. Meer infor- matie is te vinden op www.de- teerstoof.nl. SCHIEDAM - Midden Deif land is een ptachtig natuur- gebied, dat plaats biedt aan tientallen vtindersoor- ten. In Natuurcentrum Bos- hoek in Schiedam legt Wil- ma van Holten zondag uit welke vlinders hier gespot kunnen worden. Ze illus- treert haar verhaal met di gitate foto's. De lezingen worden gegeven tussen 13 en 16 uur. Maak ook eens een wandeiing door de Boshoektuin. die in het voorjaar zeker de moeite waard is. FOTO: WHM DOOR IRIS LUIJTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21