Slimme vuilniswagen met gemak i=T Kids krijgen steeds meer te doen na schooltijd J© KOI11I ©1* bij 3 verjaardagskaarten Scouts uit regio binden de strijd aan bij de Krabbeplas Controleer of u recht liebt op teruggaaf inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet 2006. Bel astingdienst Droste Chocolade bruncj EXPO Primera SMSS* de Weekkrant Het Nieiiwe Stadsblad o&tsa'.! Geen heme meer bij zappen SCHIEDAM - Kabelbedrijf CAIW heeft een systeem in gebruik genomen dat volu- meverschillen tussen digita- le zenders minimaliseert. SCHIEDAM - Buitenschoolse opvang staat midden in de be- langstelling. Tal van instanties storten zich met nieuwe activi- teiten in de wereld van de kin deropvang. Een groep studen- ten en leerkrachten van de Haagse Academie voor Sport- studies wil in Schiedam een voetbal BSO realiseren. Vanaf deze maand kunnen kin- deren in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar worden aangemeld bij BSO Hakuna Matata. In samenwer king met s.v. SWSMC in Schie dam kunnen er op deze locatie elke dag sportieve activiteiten plaatsvinden. Pirn van der Wei van Hakuna Matata denkt dat er veel animo zal zijn voor deze vorm van BSO. "Ouders vinden het best belangrijk dat de kinde- ren na schooltijd met sportieve bezigheden in de weer zijn. Bo- vendien werken wij alleen met gediplomeerde sportkrachten." Vaak zijn de sportclubs blij met de dubbelfunctie. Zij krijgen door de BSO's weer potentiele nieuwe leden over de vloer. Bij KomKids was al snel duidelijk dat veel accommodaties tijdens de BSO uren leeg stonden. "Vaak zijn dat grote accommo daties die met wat aanpassin- gen zeer geschikt zijn voor kin deropvang." Dragstra is niet verbaasd dat er steeds meer vraag is naar BSO. "Ouders merken dat de opvang niet duur is en dat de kinderen het er vooral leuk vinden." SCHIEDAM - Irado heeft een nieuwe vuilniswagen in gebruik genomen, die gebruik maakt van losse afvalcontainers. Hier- door hoeft het inzamelvoertuig niet meer terug om te lossen maar wordt de voile container vervangen door een lege bak. De voile containers worden bui- ten de files om naar de eindver- werker gereden. Vooralsnog wordt de nieuwe vuilniswagen alleen ingezet op Goeree-Over- flakkee. Kijkers en luisteraars hebben soms last van plotselinge ge- luidsverschillen bij het zap pen tussen radio- of tv-zen- ders. Kabelexploitanten hadden tot nu toe vrijwel geen mogelijkheden om hier iets aan te doen. Geluid van televisie- en radiozenders zoals dat door nationale en internationale programma- aanbieders wordt aangebo- den, verschilt sterk in volu me. Bovendien kan het ook nog eens per zender per dag verschillen. Alcoholcontrole op Van Deventerstraat SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond een alco holcontrole gehouden op de Van Deventerstraat. In totaal zijn 543 automobilisten ge- controleerd. Vijf van hen kregen een proces-verbaal voor het rijden onder in- vloed. De hoogst gemeten alcoholwaarde was 895 ugl. Tevens was een bestuurder niet in staat om te blazen. Van hem werd bloed afgeno- men. Naast de controle op alcoholmisbruik werd ook een man bekeurd voor het rijden zonder rijbewijs en het niet bij zich hebben van een identiteitsbewijs. Tevens kreeg een Griekse automobi- list, na overleg met de Offi- cier van Justitie, een bekeu- ring van 1500 euro omdat hij in een onverzekerde auto reed. Ook werd zijn auto in beslag genomen. Kinderopvang moet leuk en leerzaam zijn. leiding van sportleraren hun tijd doorbrengen. Maar Drags tra ziet nog veel meer mogelijk heden om de opvang, vooral ken. "Momenteel zijn wij bezig met een dubbeldekker uit Enge- land. Die willen we zodanig om- bouwen zodat het geschikt is voor de kinderen, leuk te ma- voor kinderopvang. Daarmee creeer je veel mogelijkheden want dan kun je kinderen ook paardrijles aanbieden. Je kunt de kinderopvang dan zo voor de deur van de manege rijden." Zondag 13 april 2008 W mm t.w.v. minimaal 5,- Verkrijgbaar bij: en alle grotere Postkantoren en betere wenskaartenwinkels. itV'Zi sj\'w? Woensddag 9 apriJ 2008 - Pagina 5 REGIO - De Krabbeplas in vele andere avontuurlijk Vlaardingen Is dit weekeinde scoutingactiviteiten, Het he- het decor van de Regionale le weekeinde zullen de ploe- Scouting Wedstrijden. Ruim gen beoordeeld worden op 250 jongens en meisjes van hun 'scoutingvaardigheden' 10 tot 15 jaar zullen laten zoals; samenwerking, ken zien hoe goed ze zi]n in kam- nis. techniek en doorzet- peren, koken op houtvour en tingsvermogen. in de kinderopvang F0T0: PR ■MMiiaaiRRHl Volg de Fortis Marathon Rotterdam met de 1-Dagkaart van de RET. Vanuit P+R Schiedam Schieveste is het slechts 10 minuten naar Rotterdam Centrum Kijk op www.ret.nl Had u in 2006 meerdere banen of uitkeringen tegelijkertijd en was uw inkomen hoger dan 30.015? Dan hebt u mogelijk recht op een teruggaaf. Als het goed is, hebt u hierover van ons een brief ontvangen. Hebt u geen brief ontvangen, maar denkt u wel recht te hebben op deze teruggaaf? Kijk dan op www.belastingdienst.nl/zvw hoe u de teruggaaf kunt aanvragen. Gratis loving, sharing, giving...caring

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5