Gratis zak compost bij afvalbrengstation Parijs door de ogen van Van Mansum Brugman <W Kwaliteit OV boven landelijk gemiddelde KEUKENS BADKAMERS de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Basiliek eert Stadsheilige SCHIEDAM -Pastoor Vismans bij de schrijn met de relieken van de Schiedamse stadsheilige Lidui- na. In de basiliek werd zondag het Liduinafeest gevierd. De kerkgemeenschap maakte onder an- der een stille omgang door de stad. foto: roel duksira REGIO - Reizigers beoorde- len het openbaar vervoer in de stadsregio Rotterdam met 7,1. Dat is een tiende punt hoger dan het lande- lijk gemiddelde. Zo blijkt uit de jaarlijkse klantenbaro- meter. De waardering voor tram en metro bleven gelijk, maar voor- al die van het busvervoer van de RET in het stedelijk gebied van Rotterdam steeg van 7,0 in 2006 naar 7,2 in 2007. De goede waardering voor de diensten van de RET in het stedelijk ge bied van Rotterdam komt voor- al voort uit betere cijfers voor netheid, geluidsreductie en reissnelheid. Daarnaast worden de beschikbaarheid van zit- plaatsen, het gemak bij het in- en uitstappen en de kaartver- koop in de bus met een 7,4 of hoger gewaardeerd. Het busvervoer van Con- nexxion rond Rotterdam waar- deerden de reizigers met een 7,2. Ten opzichte van 18 andere vergelijkbare gebieden in Ne- derland neemt Connexxion daarmee een 6e plaats in. Alleen op Voorne Putten en Rozen- burg boekte Conexxion een minder resultaat. De metro krijgt gemiddeld een 6,9 van de reiziger die vooral de beschikbaarheid van zitplaat- sen, het gemak bij in- en uit stappen en de reissnelheid hoog waardeert. Sinds 2004 (7,0) is dit waarderingscijfer na- genoeg gelijk gebleven. Tram De waardering van de tram in de regio liet een lichte terugval zien van 7,0 naar 6,9. Toch is die waardering nog steeds hoger dan die voor het tramvervoer in Amsterdam en Den Haag. Met name de toegankelijkheid van de voertuigen scoorde goed (7,7). Ingezonden brief Iedere zondag van de maand heeft ook Schiedam de tradi- tionele koopzondag. Ook na een zesdaagse werkweek kijk ik graag uit naar de koopzon dag met zijn gezellige rom- melmarkt. Ik huur dan een kraam en bak lekkernijen voor passanten. Het Cen- trummanagement Schie dam heeft op eigen houtje besloten om voor een ande re organisator van de markt te kiezen. Reden volgens hen, is dat de vorige markt kwalitatief niet goed genoeg was. Maar als heel de dag de straat vol is met passanten, iedereen het naar zijn zin heeft en aan het einde van de dag ook de omzet nog goed is, snap ik er niets meer van. Ik heb net een rondje gelo- pen over de nieuwe markt, die eigenlijk meer weg heeft van een gewone weekmarkt dan een curiosamarkt. Dek- bedovertrekken, kaarsen, horloges en dergelijke wor den er verkocht. Menigeen komt bij mijn kraam vragen wat met de vorige markt is gebeurd. Jammer dat een succesnummer op de koop zondag op deze manier wordt verknald. Centrum- management, u wordt be- dankt. Spartabakker Van der Krogt. Roze en blauw in Vlietland Ziekenhuis REGIO - Op zaterdag 19 april houdt het Vlietland Zieken huis in Vlaardingen de half- jaarlijkse kraambeurs 'Roze en Blauw'. Aanstaande ou- ders en andere belangstel- lenden zijn welkom van 10.30 tot 16 uur. SCHIEDAM - Inwoners van Schiedam mogen zaterdag 12 april gratis een zak compost op- halen bij het afvalbrengstation aan de van Heekstraat 15. Met het cadeautje wil Irado de aan- dacht vestigen op de landelijke compostdag en het scheiden van groente-, fruit- en tuinafval. Wie van de aanbieding gebruik maakt moet wel een legitimatie kunnen tonen. Het betreft een eenmalige actie waarvoor geldt op is op. Het wordt daarom aangeraden dat men er op tijd bij is. Deze actie geldt voor heel Schiedam, dus ook voor wijken waar niet aan GFT-scheiding wordt gedaan. Het afvalbreng station is op zaterdag 12 april geopend van 9.00 tot 15.00 uur. Compost is een natuurlijke bo- demverbeteraar. Het stimuleert de groei van gewassen op een milieuvriendelijke wijze, het re- guleert de waterhuishouding en zorgt voor een natuurlijke ba- lans in de bodem. Compost is, gemengd met tuinaarde, ge- schikt voor alle tuinplanten. Composteren is ook goed voor het milieu; organisch afval wordt nuttig hergebruikt. Bo- vendien draagt compost bij aan het vastleggen van C02 in de bodem en helpt dus in de strijd tegen de opwarming van de aarde. SCHIEDAM - Fotograaf Paul van Mansum heeft zijn zwerf- tochten door Parijs vastgelegd op de gevoelige plaat. Een se- lectie van de foto's wordt geexposeerd in inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123. Paul van Mansum komt de laatste jaren regelmatig in Pa rijs voor een korte vakantie. Parijs en fotograferen is voor hem een heerlijke combinatie; achter zijn fototoestel (nog ge- woon met een rolletje erin) rustig om zich heen kijken - zeker in stad als Parijs, waar ze gewend zijn aan toeristen - en dan soms heel verrassende fo to's kunnen maken. Paul foto- grafeert met twee doelstellin- gen: Ten eerste vastleggen wat hij ziet, gewoon als herinne- ring om later thuis weer te kunnen genieten van de mooie herinneringen; en ten tweede om juist die ene mooie foto te maken. Daarvoor zijn het licht en het seizoen vaak heel belangrijk. Vroeg opstaan kan daarbij helpen! Een mix van zijn foto's exposeert hij re gelmatig. De Wissel is open op woensdag, donderdag en vrij- dag van 14 tot 16 uur IN: DEZE actie is geldig barendrecht Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl Woensdag 9 april 2008 - Pagina 8 Tevreden reizigers SINDS 1971 VERBOUWINGSUITVERKOOP KEUKENS MOETEN WEG TOT 70% KORTING SINDS 1971 Brugman Telefoon 010-2922011 CAPELLE A/D IJSSEL Hoofdweg 46, Telefoon 010-2587555

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 8