Scholieren aan de slag met water Alzheimer Cafe over nut van therapieen Smith - Holland EH20333031 Het Nieuwe Stadsblad Sotccmo Inside Sales Specialist m/v www.wielewaal.nl connexion Leerlingen volgen de sporen van Liduina en Aleida. foto: pr SCHIEDAM - Scholengemeen- schap Schravenlant gaan vrij- dag op zoek naar "de wiven van Sciedamme". Zo'n 140 leedingen volgen de sporen die twee bijzondere vrouwen uit de middeleeuwen in Schiedam hebben nagela- ten: vrouwe Aleida en Liduina. De twee vrouwen zijn beiden van onschatbaar belang van de stad geweest en veel plaatsen herinneren daaraan. Schravenlantleerlingen uit de brugklassen bezoeken onder meer de Liduina Basiliek, waar ze uitleg krijgen van pastoor Vismans, de toren beklimmen en de organist van de Sint- Janskerk ontmoeten, in het Gemeentearchief kijken naar een film over een theaterversie van het leven van Liduina en de ruine van het 13e-eeuwse kasteel "Huis te Riviere" be zoeken. In totaal worden er tien les- uren besteed aan het project. SCHIEDAM - Klimaatveran- dering, zeespiegelstijging en bodemdaling. Het zijn belang- rijke thema's. Om scholieren inzicht te geven in waterbe- heer heeft het Hoogheem- raadschap Delfland een les- pakket ontwikkeld voor mid- delbare scholen in de regio. 'Weet van Water' is de titel van het lespakket dat Delfland gra tis aanbiedt aan voor de on- derbouw van vmbo, havo en vwo. Het lespakket bestaat uit zes lessen, waarin leerlingen vooral zelf aan de slag gaan. Met uniek kaartmateriaal, (sa- tellietjfoto's en voorbeeldsitu- aties onderzoeken de leerlin gen allerlei aspecten van water in hun eigen regio. Polders, dijken en duinen, waterkwali- teit en afvalwaterzuivering, een groot aantal onderwerpen komt aan bod. 'Weet van wa ter' is een vakoverstijgend les pakket. Scholen kunnen het in een projectweek, maar ook als losse lessen inzetten. De ont- wikkeling van het lespakket is gebeurd in nauwe samenwer- king met docenten uit de re gio. Meer info op www.hhdelf- land.nl/lerenoverwater. SCHIEDAM - Welke trainingen en therapieen zijn er voor men- sen met Alzheimer. Op deze vraag wordt donderdag inge- gaan tijdens heet Alzheimer Cafe in Zorgcentrum Francois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35 in Schiedam. In het cafe wordt deze maand gesproken over de zin van trai ningen en therapieen en op welke manier deze worden ge- geven. Gastsprekers zijn Angela Hoorweg (geheugentrainin- gen), Eric Zwaan (muziekthera- peut) en Michel Kanters (fysio- therapeut). Het Alzheimer Cafe is een ontmoetingsplek voor mensen met dementie, part ners, familieleden, hulpverle- ners en andere belangstellen- den. Na een inleiding door een deskundige kunnen de bezoe- kers ideeen, informatie en erva- ringen uitwisselen. En dat alle- maal in een gemoedelijke sfeer, net als in een gewoon cafe. Elke maand staat er een ander the- ma op het programma. De toe- gang is gratis en aanmelden is niet nodig. Het Alzheimer Cafe in Zorgcentrum Francois Ha verSchmidt is elke derde don derdag van de maand tussen 14.00 en 16.30 uur geopend. Voor een overzicht van de data en thema's kijk op www.argos- zorggroep.nl. SCHIEDAM - De bewoners van Sveafors willen het geld terug, dat ze hebben inge- legd voor het onderhoud van het semi-openbaar groen. Om dit te onderstrepen kreeg wethouder Menno Siljee tijdens het wijkbezoek van de PvdA een dikke envelop met enquetefor- mulieren toegestopt. De 74 eer- ste bewoners hebben bij de koopovereenkomst een bijdra- ge in het semi-openbaar groen moeten betalen. Met de rente op dit geld zou de gemeente voor extra aankleding en onder houd van het groen zorgen. Na meerdere gesprekken tussen Gemeente en kopersvereniging bleek er geen zinvolle besteding gevonden te kunnen worden voor extra aankleding. Ook ex tra onderhoud bleek niet nodig te zijn: de bewoners zijn redelijk tevreden met het reguliere on derhoud. Wat de bewoners be- treft kan het geld gewoon terug betaald worden en zijn daar- voor eerder initiatieven geno- men. De ingevulde enquetefor- mulieren ondersteunen dit ver- zoek. De bewoners willen hier- mede ook de lange radiostilte doorbreken en wachten op een spoedige reactie van de ge meente. Het wijkbezoek vond De heer Hendriks van de vereniging Sveafors overhandigt de en- plaats op zaterdag 12 april. queteformulieren aan PvdA wethouder Siljee. foto:pr Medewerker Personeel- EN SALARISADMINISTRATIE ZORC JIJ DAT IK Z0RGEL00S NAAR Helpt u ook graag iemand op weg? parttime chauffeurs m/v Woensdag 16 april 2008 - Pagina 47 Groene euro's terug w Smith-Holland is een dienstverlenend bedrijf op het gebied van onderhoud en reparatie aan koelcontainerunits en scheeps- en industriele koelinstallaties. Al sinds 1970 staan 'kwaliteit en betrokkenheid1 hoog in ons vaandel. Voor onze afdeling Sales zijn wij op zoek naar een Functie-inhoud: Verantwoordelijk voor specifieke verkoop activiteiten. Verkoop van reguliere spareparts aan shipping lines, leasemaatschappijen en derden zoals depots. Verkoop en lease van Containers en Gensets. Ontwikkelen en oppakken van nieuwe sales gerelateerde activiteiten. Telefonisch zorgdragen voor de werving van nieuwe orders en klanten. Maken van concept verkoopfacturen. Bijdragen tot het optimaliseren van het verkoopinformatiesysteem. Functie-eisen: Relevante technische vakopleiding op MBO-niveau. Aanvullende vakopleidingen (koeltechnische opleidingen, cursus Verkoop). Ruime ervaring in verkoopfuncties, bij voorkeur in de scheepvaart branche. Uitstekende contactuele vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk. Analytisch, resultaatgericht en in teamverband kunnen opereren. Goede kennis van de Nederlandse en Engelse taal is een vereiste (woord en geschrift). Smith-Holland biedt een aantrekkelijk salaris, goede aanvullende arbeidsvoor- waarden en doorgroeimogelijkheden. Wilt u meer informatie, bel dan met ons Hoofd Personeelszaken, de heer W. van Baarle, tel. 0181-678412 of stuur een e-mail naar pz@smith-holland.com. Indien u interesse heeft in bovenstaande functie, nodigen wij u uit ons te schrijven of mailen met daarin uw motivatie en uw C.V. Ons adres: Koeltechnisch Bureau Smith-Holland B.V. T.a.v. Afdeling Personeelszaken Postbus 600, 3200 AN Spijkenisse WWW.STC-GROUP.NL STC-GROUP WERKEN BIJ EEN UNIEKE ONDERWIJSINSTELLING ALS INFORMATIE De heer T.J. de Bruin Telefoon 010 - 44 86 000 of bruin@stc-r.nl VERPLEEGKUNDIGEN GEZOCHT! Ontdek een andere kant van je beroep! Kijk op: StichtingWielewaal wordt gesteund door: ^rtviKdattefonds Personenvervoer is Connexxion op het lijf geschreven. Onze medewerkers vervoeren dagelijks ruim een miljoen reizigers over de weg, rails en het water. Connexxion is een ambitieuze onderneming met een enorme traditie op het gebied van openbaar vervoer (bus, tram, ferry) en besloten vervoer (taxi, touringcar). Connexxion Taxi Services zoekt enthousiaste De functie-inhoud Als parttime chauffeur zult u worden ingezet voor het rijden van bejaarde en gehandicapten in de zorgsector in de omgeving van Schiedam, Rotterdam, Delft, Vlaardingen en Maassluis. Het parttime contract zal varieren van minimaal 20 tot maximaal 30 uur. De functie-eisen Rijbewijs B Gevoel voor omgang met ouderen Uitstekend gevoel voor dienstverlening en representatief voorkomen Interesse? Bel voor toezending van een sollicitatie- formulier naar de heerW. Woudenberg, telefoon 010 - 245 10 61 of mail naar w.woudenberg@connexxion.nl Kijk voor meer informatie over Connexxion op www.corporate.connexxion.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 47