Groei jij met ons mee? ^4 Prikje 7a f 'ondernemende' pedagogisch medewerker vMfjh .n '1 llfWWSWJi!?! SCHIEDAM - De winkelvisie voor de binnenstad moet worden bijgesteld. Het zo- genaamde haltermodel - met het Broersveld als win- kelstraat en aan beide zij- den publiektrekkers - is niet haalbaar. Dat stelt de Stich- ting Centrummanagement Schiedam in de beleidsvisie 2008-2010 De winkelvisie, die door de ge- meenteraad is bekrachtigd, gaat uit van het rapport De Omloop binnenste buiten van het bu reau Seinpost. Daarin werd ge- steld dat het niet mogelijk is de Grote Omloop tot een hoog- waardig aaneengesloten win- kelgebied te maken. In plaats daarvan zou ingezet moeten worden op de kwaliteiten van ieder gebied afzonderlijk. Zo zou de binnenstad worden op- gedeeld in een life-style gebied op de Hoogstraat en de Dam, een gemengd gebied op de Broersvest, Koemarkt en een deel Hoogstraat en twee kern- winkelgebieden aan beide zij- den van het Broersveld. Het verwezenlijken van deze vi- sie is moeilijker dan van tevoren werd gedacht, stelt het Cen trummanagement nu. De win- keltrekkers in het Land van Be- lofte, die meer loop moesten brengen in het Broersveld en de Broersvest, blijven uit omdat de interesse vanuit de winkelmarkt en horeca gering is. Ook het streven naar aaneengesloten winkels aan beide zijden van het Broersveld is ijdele hoop ge- bleken. Activiteiten mogen niet ontbreken in een bruisend winkelharL De boekenmarkt was daar afgelo- pen zaterdag een goed voorbeeld van. foto: roel duksira Voorzitter Chris Coppens wil het echter niet te negatief zien. "De binnenstad boekt wel dege- lijk vooruitgang. De gemeente staat niet alleen meer met woorden achter de plannen maar ook met flnanciele midde- len. Dat is zichtbaar op bijvoor- beeld de Hoogstraat en de Gro te Markt. Ook de themagebie- den tonen een goede ontwikke- ling. Het blijft echter een histo- rische binnenstad met veel ach- terstallig onderhoud. Dat vergt een continue proces." Het Centrummanagement wil komende drie jaar inzetten op versterking van de winkelcon- centratie rond de Nieuwe Pas sage. 'Hier is voldoende loop en potentie om interessante win- kel en winkelformules toe te voegen.' In het Broersveld blijft de aandacht beperkt tot het in- vullen van de gaten van Mak en Bolmers. Het land van Belofte telt niet meer mee als winkel- voorziening maar kan nog wel een aantrekkelijk stadsplein worden. Het aanpakken van de leegstand en verloederde pan- den blijft topprioriteit. Meer aandacht moet uitgaan naar de Broersvest, die immers fungeert als het uithangbord van de bin nenstad maar waar steeds meer panden leeg staan. Om de toekomstige ontwikke- lingen het hoofd te bieden moet het Centrummanagement pro- fessionaliseren. In het beleids- plan wordt gepleit voor het aan- stellen van het professionele centrummanager, die onder- steuning biedt aan individuele ondememer. Reclamebelasting Bovendien wil het Centrumma nagement de contributie voor leden vervangen door een recla mebelasting, die door alle on- dememers betaald moet wor den. Coppens: "We hebben het plan bij de gemeente neerge- legd en die staan er niet onwel- willend tegenover." Onze zoon wordt dit jaar negen en dns wordt hij opgeroepen voor zijn laatste vaccinatieprik- ken. Omdat hij altijd graag wil weten waar hij aan toe is, leg ik hem het hoe en het waarom van deze inentingen uit. Ik vertel hem dat zo'n prik best wel pijn doet, maar dat het gelukkig ook allemaal weer snel voorbij zal zijn. Een vriendinnetje en hoar moe- der gaan mee naar de sporthal, waar de grote prikactie wordt gehouden. De stemmig op de achterbank is uitgelaten maar ontspannen. Moedig gaan ze samen het prikhokje in en het vriendinnetje mag als eerste plaatsnemen. Twee lange naal- den, dringen aan weerszijde van haar smalle lijjje, haar bo- venarmen binnen. Mijn zoon trekt wit weg en zijn ogen wor den groot. "De naalden raakten elkaar in haar buik" hoorde ik hem later vol afgrijzen vertel- len. Dan moet hij. Wat bangig maar braafdoet hij watde prikzusters hem vragen; blazen en tellen tot tien. Een paar seconden later neemt hij beduusd zijn goed- maakcadeautje in ontvangst. "Deed pijn hoor", is alles wat hij zegt, terwijl hij zijn nieuwe pen in de vorm van een spuit gela- ten bekijkt. Ga toch lekker even huilen, denk ik. Maar nee hoor, zijn vriendin is erbiji Op de terugweg is het stil op de achterbank. Thuis speelt hij zijn ervaringen therapeutisch na met de kat en dan ben ik aan de beurt. "]e had me helemaal niet verteld dat het zulke lange naalden waren, dat ze helemaal door mijn bot zoudengaan!" Verdorie, heb ik hem toch nog onvoldoende voorbereid. En hem toe laten kijken terivijl zijn vriendin geprikt werd was ook al nietzo handig! Wat laat je als ouder toch snel een steek vallen zeg! Gelukkig heb ik nog een reserve- kind waarop ik het goed kan maken. Voordat dit kind echter haar jas uitheeft, heeft ze het gruwelijke relaas van haar broer al zwijg- zaam aangehoord. "Dat ga ik dus echt noddddit doen he mam, zo'n prik!"zegtze vastbe- sloten, terwijl ze haar schooltas onder de kapstok kwakt. "Ach joh, dat is pas over twee jaar!" Met deze woorden probeer ik haar, maar vooral mezelf, enigszins gerust te stellen. Voor meer Valeska en vrouwenzaken kijk op .opvang vlaardingen die het een uitdaging vindt om kinderen te begeleiden bij hun groei en ontwikkeling Woensdag 16 april 2008 - Pagina 50 Lat centrum ligt te hoog Stichting Kinderopvang Vlaardingen (SKV) draagt al meer dan 30 jaar zorg voor de professionele opvang en opvoeding van kinderen van 0 tot 13 jaar. Met ruim 330 medewerkers is de SKV een van de grootste werkgevers in de regio. ledere week worden meer dan 2300 kinderen aan onze zorg toevertrouwd. De kwaliteit van de opvang is gegarandeerd door het HKZ- ISO certificaat. De SKV investeert in het vergroten en verdiepen van de inhoudelijke vakkennis van medewerkers en biedt volop mogelijkheden voor persoonlijke en collectieve professionele ontwikkeling. Kinderopvang Vlaardingen groeit en is volop in ontwikkeling met thema's als voor- en vroegschoolse educatie en de brede school. Deze zomer breiden onze locaties voor hele dagopvang en buitenschoolse opvang sterk uit. Ben jij een: dan biedt Kinderopvang Vlaardingen volop mogelijkheden! Op onze website vind je de actuele vacatures en kun je lezen wat je nodig hebt en wat wij bieden. Solliciteren Ben je geinteresseerd in een van de vacatures, stuur dan voor 26 april a.s. een sollicitatiebrief naar: Kinderopvang Vlaardingen, afdeling P&O, Waalstraat 100a, 3131 CS in Vlaardingen. Je kunt ook het sollicitatieformulier invullen via onze website. De eerste sollicitatieronde voor alle vacatures verloopt via korte 'speedmatch' gesprekken op donderdag 8 mei 2008 tussen 09.30 en 12.30 uur. Kinderopvang Vlaardingen Waalstraat 100a 3131 CS Vlaardingen e-mail: personeelszaken@skv.nl WWW.SkV.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 50