SWS Alphen kijkt rond in Schiedam Harpe Davids zoekt enthousiaste leden |l I -1|'j voor een appel en een ei keukencentrum II Er is nog keuze uit slechts 20 kwaliteits-showroomkeukens www.tieleman.nl Tieleman in Melissant gaat verhuizen, dus de showroom moet leeg r7 ALLES MOET WEG de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad EP SCHIEDAM - "Dat is interes- sant; wat een leuk idee!" Deze uitspraken waren vaak te horen tijdens het werkbezoek van Stichting Welzijn Alphen aan den Rijn bij de collega's in Schiedam. Doel van het bezoek was om kennis en ervaring uit te wisselen, waarbij uiteraard ook een aantal locaties van SWS be- zocht werden. De delegatie uit Alphen aan den Rijn bestond uit twee ma- nagers, drie jongerenwerkers en twee kinderwerkers. Tijdens v een gezamenlijke lunch werd er uitgebreid gediscussieerd 1 over de methodieken binnen I het kinder- en jongerenwerk. Vervolgens toerden de Alphe- naren in een SWS-bus, met de manager Jongerenwerk, de coordinator Kinderwerk en een jongerenwerker van SWS door Schiedam. Hierbij deden ze Wijkcentrum De Blauwe Brug en Wijkcentrum Zuid aan en bezochten ze een jongerenacti- viteit op de Oreliosingel. Alhoe- wel de methodieken van de bei- de stichtingen van elkaar ver- schillen, zijn de uitgangspunten van beide stichtingen hetzelfde: kinderen en jongeren het geloof in zichzelf, de maatschappij en de toekomst (weer) laten krij- gen. SWS is inmiddels uitgeno- digd voor een tegenbezoek. Leerlingen van basisschool Atelier zetten een auto in het sop. Vrijdagmiddag waren ze even eigen baas. SCHIEDAM - Leerlingen van bijzondere basisschool Atelier waren vrijdagmiddag even ei gen baas. De kersverse onder- nemers hadden een autowasse- rij geopend op het Bachplein. En dat was flink aanpoten. De leerlingen van de boven- bouw hebben een microkrediet van 20 euro gekregen om een eigen bedrijf op te zetten. Dat geld werd geinvesteerd in een autowasbedrijf. En omdat de klanten toch moeten wachten werd in de school koffie, thee en cake verkocht. Aan klandizie ontbrak het niet. In twee uur tijd werden acht au to's gesopt, waaronder die van leerkracht Jan Seesink. Het ech- te ondememersbloed heeft hij nog niet bespeurd. "Ze vonden het vooral ontzettend vermoei- end. Aan het einde van de mid- dag waren ze bekaf. Ik denk dat ze nog wel even achter de oren krabben voor ze het bedrijfsle- ven instappen", vertelt hij la- chend. De opbrengst van de noeste arbeid bedraagt 57 euro. Het geld is bestemd voor Day for change, een organisatie die zich inzet voor microkrediet. Met een kleine lening kunnen mensen in Derde Wereldlanden een eigen bedrijfje beginnen. Het bedrag van de zogenaamde KlasseLActie wordt door het mi- nisterie van Ontwikkelingssa- menwerking verdubbeld. SCHIEDAM - Muziekvereni- ging Harpe Davids is op zoek naar versterking. Zowel het harmonieorkest, het oplei- dingsorkest, de drumfanfare als de twirl/majorettengroe- pen The Yellow Rainbows kunnen nieuwe leden gebrui- ken. Bij de vereniging kunnen beginnende muzikanten snel meespelen in het opleidings- orkest van de vereniging, zelfs na enkele maanden les of orientatiecursus van de streekmuziekschool OpMaat. Leerling-muzikanten betalen een lage contributie en krijgen ook nog korting op het lesgeld van de muziekschool. Daar- naast wordt aan ieder lid (mits voorradig) gratis een muziek- instmment in bruikleen gege- ven. Meisjes vanaf 6 jaar kun nen opgeleid worden voor majorette/twirlster. Het is mogelijk om vrijblijvend een aantal repetities bij de orkes- ten of trainingen bij de twirl- teams mee te maken. Meer in- formatiebij secretaris Anja La- bots, tel 010-4491591 of e- mail: secretariaat@harpeda- vids.nl Of kijk op www.har- pedavids.nl. ppffm De nieuwbouw van Keukencentrum Tieleman is inmiddels zover gevorderd, dat aan de inrichting is begonnen. In de nieuwe showroom worden straks ruim 70 keukens opgesteld. De bestaande showroomkeukens in Melissant gaan daarom in de verkoop. En daar doet u uw voordeel mee! ^OOMKFU Melissant Binnenweg 7a tel. 0187 - 60 25 55 Bern. fcetytJcem.: ctce EF f Woensdag 23 april 2008 - Pagina 10 Een.ei bedriif F0T0:R0a DUKSTRA i Direct een afspraak in de showroom maken? Ga naar onze on-line afsprakenplanner Showroomkeukens tiGiomcin

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10