Uitbundige kleuren in FIGURES X- ng talent gaat theater in Tango: Martin AlvaradikOuartet Filmfestival Camera Mundo geheel gewijd aan Brazilie Concerten fraaie orgel Grote Kerk Toneel came mum ROTTERDAM - Alvarado Martin is een van de meest represen- tatieve jonge zangers in de Argentijnse tango. Hij heeft een ori- ginele en improviserende stijl. Zijn repertoire is gebaseerd op de minder bekende oude en nieuwe tango's. Alvarado speelde sa- men met beroemdheden en orkesten als Raul Garello, Carlos Garcia, Leopoldo Federico en het Orquesta Tango de la Ciudad de Buenos Aires. Hij tourt dit jaar voor de zevende keer door Eu- ropa. Hij start met twee concerten in St. Petersburg, concerten in Bulgarije en Finland, en brengt op 27 april een bezoek aan Rotterdam bij het Argentijnse tangocentrum Cuartito Azul. In Rotterdam speelt hij met Claudio Constantini (piano), Matias Pedrana (bandoneon) en Virgilio Monti (contrabas). Cuartito Azul (Delftsestraat 27), concert 17.20 - 17.55 uur, 18.00 - 22.00 salon met live muziek Alvarado-Quartet, 10 euro- www.cuartitoazul.nl Inside Out: Twee vrouwen, carrieres, neurose en de naakte waarheid SCHIEDAM - Fransje Killaars geniet intemationale faam met haar grootschalige installaties, die zij bouwt van felgekleurde dekens, tapijten en kussens. De tentoonstelling FIGURES in het Stedelijk Museum Schiedam bestaat uit diverse sculpturale installaties met ondermeer fi- guren; mannequins gehuld in felgekleurde dekens en in stof- fen met een 'eye dazzling' mo- tief. Fransje Killaars is als schil- der begonnen waarbij de kracht van kleur het thema was in haar werk. In de jaren negentig gaat zij naar India en komt hierover tot nieuw inzicht. Ze raakt daar gei'nteresseerd in het gebruik van kleur, de betekenis van kle- ding en de Indiase architectuur. FIGURES van Fransje Killaars is te zien tot en met 13 juli. Colors First 1 lill worden treinen van alle merken aangeboden in goede staat. De digitale Marklinbaan en N-baan zijn nog in aanbouw maar er kan al op worden gereden. Voor de kinderen staat de rangeer- baan opgesteld. Hierop mogen ze een goederentrein rangeren. Wie dat naar behoren doet krijgt een diploma. Ook de repa- ratieafdeling van de vereniging is present. Defecte treinen wor den kosteloos gemaakt, alleen de gebruikte onderdelen wor den in rekening gebracht. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Wester- kade 21 in Schiedam. Toegang 1 euro, kinderen 0,75 euro. Podiumtalent uit de regio laat zich zien op X-Posure in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen. Zaterdag is de tweede voorronde. VLAARDINGEN - Een theater- act, tien bandjes, zes dansgroe- pen, zes zangers en zangeres- sen, vijftien rappers en een beatboxer. Dat is X-Posure 2008. Aanstaande zaterdag is al- weer de tweede voorronde van de culturele wedstrijd van de Stadsgehoorzaal in Vlaardin gen. Jongeren met een podium talent strijden om de felbegeer- de finaleplaats. Na afloop van naar verwachting weer een spetterende avond worden de tien finalisten bekend gemaakt. X-Posure is onder jongeren in- middels een begrip. X-Posure is in 2005 in de Stadsgehoorzaal gestart om jong talent uit de re gio een podium te bieden, te helpen bij de ontwikkeling van hun talent en om jong publiek aan het theater te binden. Nu de vierde editie gaat beginnen, kan gezegd worden dat deze doelen goed bereikt worden. Diverse oudgedienden vinden hun weg in de professionele wereld van podiumkunsten en entertain ment. Aanstaande zaterdag treedt het tweede deel van de deelnemers op voor publiek en jury. Wan- neer alle acts zijn geweest kan de jury een weloverwogen oor- deel vellen over welke negen acts doorgaan naar de finale. In de week volgend op de tweede voorronde kan het publiek de tiende finalist kiezen via www.stadsgehoorzaal.nl. Deze tien finalisten worden gecoacht door een professional uit hun eigen vakgebied. Zaterdag 31 mei is het dan zover. Dan mo- gen de tien potentiele winnaars hun talent tonen in de Grote Zaal. De winnaars gaan naar huis met een pakket vol ontwik- kelingen, als geld, cursussen en optredens. Voor wie de tweede voorronde en de finale wil bijwonen, kan een kaartje kopen bij de Stads gehoorzaal aan de Schiedamse- weg 51, telefonisch via 010- 4340500 of via www.stadsge- hoorzaal.nl. Kijk voor meer in- formatie op www.stadsgehoor- zaal.nl/x-posure. Schiespoor houdt open dag SCHIEDAM - Modelspoor Ver eniging Schiespoor houdt zater dag 26 april de maandelijkse open dag. Op de grote baan wordt in diverse tijdperken ge reden. Dit houdt in dat er apart gereden wordt met stoomtrei- nen, dieseltreinen en elektri- sche treinen. Verder kunnen bezoekers rondkijken op een beurs met gebruikte treinen. Er SCHIEDAM - Andre Ver- woerd, organisator van de orgelconcerten in de Grote Kerk in Schiedam, krijgt het steevast te horen: wat een schitterend orgel is dit. •Alle organisten die ik uit- nodig om hier te komen spelen zijn altijd vol iof over het orgel en roemen de fraaie akoestiek in het kerkgebouw." Op 26 april begint weer de eerste con cert van 2008. Andries Stam mag het spits afbij- ten. Het concert begint om 15 uur, toegang gratis. F0T0: PR it: foiiv F0T0: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21