Groen licht voor hypotheek f I Huren? startbnx Voor iedere starter een hypotheek startbnx DUPONT MAKELAARS Ben jij gek! Kopen kan nu ook! O GO GO LLI LLI NS-wk 17 Ga met ten minste twee hypo- theekadviseurs aan tafel zitten. Vraag beide adviseurs het hemd van het lijf. Laat uitleggen hoe de hypotheek de eigen wensen mo- gelijk maakt. Is iets niet duidelijk, blijf dan doorvragen totdat de hy potheek tot in detail wordt begre- pen. Houd steeds in het achter- hoofd dat je 30 jaar aan de finan ciering van het huis vastzit. Is al- les duidelijk? Geef dan pas groen licht, want de hypotheek is dan zo goed als zeker maatwerk. Wees gewaarschuwd, want uit onderzoek van ING/Postbank blijkt dat vier op de tien huiseige- naars opgezadeld zit met een niet- maatwerk hypotheek. De gewens- te hypotheek is niet goed afge- stemd op hun wensen. Daardoor kunnen woonlasten in de toe- komst hoger uitvallen, omdat in de hypotheek geen rekening is ge- houden met onder meer een kin- derwens, een verbouwing, eerder willen stoppen met werken, kor- ter willen gaan werken of veran- dering van werk. Het onderzoek was begin april onderwerp van gesprek in het te- levisieprogramma Rondom 10. Ook de rente vinden huizenko- pers maar ingewikkeld. "Er is ontzettend veel onduidelijkheid bij de consument met een hypo theek," vertelde Peter-Paul Wek- king, directeur Hypotheken van ING/Postbank in Rondom 10. Uit het onderzoek blijkt dat vier van de vijf huizenkopers de rente- stand niet weet. De helft weet niet eens hoeveel rente ze betalen. Uit het onderzoek bleek ook dat mensen bij het afsluiten van een hypotheek maar bij een hypo- theekadviseur advies vragen. Ook AFM (Autoriteit Financiele Mark- ten) constateert dat veel hypotheekadviezen onder de maat zijn. Op zoek naar een huis dichter bij het werk? Wie voor een nieuwe baan moet verhuizen kan door zijn werkgever en de fiscus een hand- je geholpen worden. Als de nieuwe woning binnen tien kilometer van het werk afligt of als de reisafstand minimaal 50% en tien kilo meter wordt bekort, dan mag de werkgever bepaalde (verhuis)kos- ten belastingvrij vergoeden. Voor beide situaties geldt ook dat de verhuizing moet plaatsvinden binnen twee jaar na de aanvaarding van een nieuwe dienstbetrekking of na overplaatsing. In andere si tuaties is het afhankelijk van de feiten en omstandigheden of er vol- doende verband is tussen de verhuizing en de dienstbetrekking. Je eigen huis kopen is makkeiijker dan je denkt! Kijk op startbox.info Je eigen huis kopen is makkeiijker dan je denkt! Kijk op startbox.info IS- S3 www.ooms.com GerritVerboonstraat 2 •Schiedam *010-2730102 Schiedam Merwedestraat 56 Vraagprijs 199.500,-- k.k. Schiedam Merwedestraat 42 Vraagprijs 171.000,-- k.k. Stadserf 32 vvww.era.nl 3112 DX Schiedam Telefoon 010-426.81.35 Telefax 010-426.73.49 E-mail info@dupont.nl Internet www.dupont.nl it* 1 1 Open huis zaterdag 26 april van 11.00 tot 12 Dr. Schaepmansingel 79 - Schiedam Keurig afgewerkt 3 kamerappartement met riante living en terras gele- gen op de negende verdieping van het appartementencomplex. Eigen grand. Bijdrage VvE 175,- per maand. (inclusief een voorschot stookkosten) Oplevering in overleg;korte termijn bespreekbaar. Vraagprijs 142.500,-- k.k. Rustig gelegen 3 kamer hoekappartement »en op de 3e verdieping van verzorgd appartementen complex. Vanuit de woonkamer, keuken en het balkon heeft u een prachtig uitzicht over groen en water. Gehele woning is voorzien van houten vloerdelen. Schitterend uitzicht op groen en water. Geheel voorzien van dubbelglas. Verwarming en warmwatervoorziening middels Cv-combiketel (1997). Oplevering in overleg. Vraagprijs 169.000,-- k.k. jouw beste financiele woningstart! jouw beste financiele woningstart! PARTNER IN DYNAMIS Luxe en ruim 4-kamer app. op de 2e woonlaag met zon- nig terras, uitzicht op de Nieuwe Maas. - Woonkamer(4.50x3.00x6.50m) met zonnig balkon. - Complete ged. open keuken v.v. inb.app. - 3 slaapkamers w.v. 2 met kastenwand - Betegelde badkamer met douche en bad. - VvE (bijdr. 159,42 p/mndl; Berging in onderbouw - Garagebox is afz. te koop voor 23.000,- k.k. - Voor de garage (bijdr. VvE 20,- p/mnd). Gelegen aan de rand van de wijk De Gorzen. Goed ver- zorgde hoek-maisonnette - Beg. gr.: Woonk.(ca. 8.50x3.90/2.90M|, met voortuin en achtertuin met achterom. - Halfopen keuken in U-opstelling en div. inb.app. - Verd.: Overloop 2 slaapk. van 3.90x3.90 en 3.90x2.80. - Badk. met hoekligbad/douche, wasm.aansl. - Bijz.: berging; erfp. afgek. tot 1-4-2043; bjr. 1993;V.v.E. bijdr. 100 p/m. - Nabij winkels, openbaar vervoer en uitvalswegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 26