i •sss Badderen in hout uivere Genieten op niveau Lang bloeiplezier Samen in BAD Lekker lang genieten r Jfe;' Tissue Ring: "it de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad houdt tissues en servetten stijlvol bij elkaar Liquafeed: gelijktijdig sproeien plantenvoeding geven Ook in een kleine tuin kan het. Tegen muren en schuttingen - liefst op het zuiden - kunnen met groot succes ap- pel, peer, perzik en pruim als leiboom worden gekweekt. Het grote voordeel van leibomen is dat ze weinig bodem- mimte vragen en veel vruchten geven. Dat geldt ook voor fruit producerende klimplanten, zoals dmif, kiwi, Japanse wijnbes en braam. Die kunnen zelfs over pergola's, prielen en andere con- structies groeien. Sommige fruitsoorten, zoals veel ap- pel- en perenrassen, hebben een an- der ras als bestuiver nodig. Zorg dus wel voor deskundig advies. Stralende zon, blauwe hemel en fris- se zin; het buitenseizoen is weer aangebroken. Het terras is waar het tuinseizoen zich afspeelt. Lekker on- deruit op de ligbank of gezellig aan de tuintafel. Als de stenen onder- grond dan ook nog eens milieuspa- rend is en letterlijk ouderwets dege- lijk, dan is de keuze snel gemaakt. De nieuwe Waaltjes in trendy kleu- ren worden ook nog eens geleverd met een methode waardoor het aanleggen van het terras bijna kin- derspel wordt. Meer informatie over deze bestrating is te vinden op www.buiterbeton.nl. 'e :en^eelUe vV.et 0,UbVA^e sa^en "mo#*' Transparantie staat centraal in de nieuwe douchetrend. Het de sign is zo helder als water. Dankzij de transparante douchekop is de waterbeweging zichtbaar en als dat nog niet fascinerend ge- noeg is, kan er ook gekozen worden voor kleurige LED's waar- mee de douchekop van binnenuit verlicht wordt. Met e6n druk op de knop kunnen afzonderlijke kleuren uit het gehele regen- boogspectmm worden gekozen. En met zoveel transparantie mag een doorzichtige douchestang met een eveneens doorzichtige houder voor shampoo of douchegel natuurlijk niet ontbreken. Meer weten? Kijk op www.hansa.com. Bromelia's zijn planten vol passie. Tropisch, verleidelijk en vol expressie. Hun blad is altijd opvallend en hun bloemen schitte- ren in uiteenlopende kleuren. Ze zuiveren en klaren letterlijk en figuurlijk de lucht en ademen aan een stuk door spanning en sensatie. Bromelia's zijn het hele jaar door verkrijg- baar en de bloemen, de kleuren, maar ook de enorme bladvariatie spreekt tot de verbeelding. Het zijn vrolij- ke, makkelijke planten die eigenlijk maar weinig ver- zorging nodig hebben. Zowel solo als in combinaties is de Bromelia een echte blikvanger. De hedendaagse keuken is een dynamische werkplek waar ook afvalsortering thuishoort. Keukenwerkver- loopt praktischer en gemak- kelijker wanneer je een afval- sorteersysteem bij de hand hebt. De oplossingen zijn te- genwoordig stijlvol en slim. Kijk zelf maar eens op www.franke.nl. De basiskleuren van het "Kunstwerk"-interieur zijn niet voor de handliggend. Paars is een warme, nieuwe kleur. En ook blauwtinten, van Delfts- blauw tot indigo, verrassen de weinige gasten die dit vertrek mogen betreden. Want door de kostbare aankleding laat je niet iedereen toe. 'De geheime ka- mer' maakt een comeback in onze architectuur! Zie www.perscentrumwonen.nl Nu de badkamer steeds meer een relaxruimte wordt, denken badkamerdesigners beter na over de sfeer van de ruimte. Om het gevoel van 'even weg van alles' te versterken, laten ze zich steeds vaker inspireren door de natuur. De natuur vind je terug in alle vormen. Wat te denken van kranen die het geluid van een natuurlijke wa- terbron zoveel mogelijk nabootsen? Ook steeds vaker zie je het ge- bruik van waterbestendig hout in de badkamer. Niet alleen hou- ten kastjes en vloer, maar ook een houten bad behoort tot de mo- gelijkheden. Meer info aan te vragen bij Vereniging Comfortabel Wonen, Postbus 710,6710 BS in Ede. De zonseizoenen zijn weer begonnen en binnen wordt weer bui- ten. De eigen tuin biedt een lekkere ontspanruimte en wie wil ge nieten van tuin en zon kan kiezen voor comfortabel loungemeu- bilair. Opvallend deze zomer is het 'lage' design. Niks strak in de houding zitten, maar heerlijk ontspannend op stoel of bank die maar net boven de grond zweeft. De handgevlochten meubels zijn kleurecht, UV- en weersbestendig en nagenoeg onderhouds- vrij. Zie www.enjoyfreeline.com. Het terras of balkon is een bijzonder verlengstuk van de woning. Met bloeiende terras- en balkonplanten, leuke potten en kleurrij- ke accessoires tover je deze 'buitenkamer' in mum van tijd om tot een bloemenparadijs. Om optimaal te genieten van de zomerse bloemenpracht is er nu een vloeibare, natuurvriendelijke voeding speciaal voor terras- en balkonplanten. De planten worden zo niet alleen sterker, maar ook de bloei wordt rijker! Dat wordt deze zomer dus lekker lang genieten. voor meer informatie op www.ecostyle.nl. w Met vrolijke zomerbloeiers, leuke potten en accessoires tover je iedere 'buitenkamer' in mum van tijd om tot een waar vakantie- paradijs, gewoon lekker thuis. Kies voor knallende Campanula's. Dat is zes maanden lang genieten van schitterende lila, paarse of witte bloemen. De Campanula Addenda is een ideale balkon- of terrasplant en doordat de bloemetjes aan lange ranken groeien, kun je ze ook heel goed in hanging baskets toepassen. Campanu la's vereisen geen intensieve verzorging en zijn oersterk. Zet ze op een zonnig plekje en geef regelmatig water. Denk er wel om dat de potten een drainagegat hebben, zodat overtollig water weg kan vloeien. Zie www.groenrijk.nl. Woensdag 23 apriil 2008 - Pagina 31 Woontrends f - V-

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31