ffl m Nieuwe naam voor SOS hulpdienst depressief wmmm Met 15 zakken is ondervoed kind geholpen Doof en Kunst Dagje uit De taxi van Irado SCHIEDAM - Twintig bewoners van de woonvoorziening Zijl- straat gaan een dagje naar de dierentuin. Voor het vervoer zor- gen de vrachtwagens van Irado. Het uitje is georganiseerd door de Lions Club. foto: Roa dukstra SCHIEDAM - Sam's Kledingac- tie voor Mensen in Nood houdt zaterdag 26 april een inzame- lingsactie. Van 10 tot 13 uur kan nog draagbare kleding, schoei- sel en huishoudtexdel in een ge- sloten plastic zak worden inge- leverd bij De Rank aan Schie- damseweg 122, Joh. De Doper- kerk aan de Mgr. Nolenslaan, St. Jacobuskerk aan de Kerkweg 46, H. Hartkerk aan de Lek- straat 55 en de St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Afgelopen jaar vierde Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood haar 40-jarig bestaan. Het is daarmee een van de oudste charitatieve kledinginzamelaars van Nederland. Bij de kleding- inzameling wordt Sam's Kle dingactie ondersteund door ruim duizend vrijwilligers. De opbrengst van de ingezamelde kleding komt ten goede aan de noodhulpprojecten van Cor- daid Mensen in Nood. Ook in 2008 gaat het grootste deel van de opbrengst naar een voedsel- zekerheidsprogramma in Oost- Congo. Enerzijds helpt onze lo- kale partnerorganisatie mensen die door oorlog een nieuw be staan moeten opbouwen om zelf voedsel te genereren. An- derzijds wordt binnen dit pro- gramma de ondervoeding, met name bij kinderen, structured aangepakt. Met circa 15 zakken kleding kan een ondervoed kind worden geholpen en ontvangt de familie een maand lang eten! Mode met missie Daamaast worden ook projec- ten dichter bij huis gesteund. Het project "Mode met een Missie" helpt dak- en thuisloze vrouwen in Nederland. Binnen dit project wordt met tweede- hands kleding een eigen mode- lijn gecreeerd en op de markt gebracht. De vrouwen krijgen zo een zinvolle dagbesteding en hun gevoel voor eigenwaarde wordt gestimuleerd. REGIO - De SOS telefoni- sche hulpdienst heeft bij het vijftig jarig bestaan een nieuwe naam gekregen: Sensoor. In Rotterdam werd 50 jaar gele- den de eerste telefonische hulp dienst - SOS Telefonische Hulp dienst - opgericht. Hierover is een boekje geschreven met een voorwoord van burgemeester Opstelten. Loco burgemeester mevrouw Kriens nam het eerste exemplaar in ontvangst. Tijdens de overhandiging op het Rotter- damse stadhuis benadrukte mevrouw Kriens nogmaals het belang van het vrijwilligerswerk bij SOS Telefonische Hulp dienst. Zij gaf aan dat het be- langrijk is dat mensen hun ver- haal kunnen doen zonder me- teen in het professionele hulp- verleningcircuit terecht te ko- men. Het boekje wordt uitgege- ven naar aanleiding van het 50- jarig jubileum in 2008 van de SOS Telefonische Hulpdien- sten. Het beschrijft in vogel- vlucht het ontstaan en de ont- wikkeling van deze steunpun- ten. Schrijfster van het boekje is Joyce Muilenburg, zelf ooit vrij- willigster bij SOS Telefonische Hulpdienst. De meest recente ontwikkeling is de nieuwe - Koningin Beatrix onthult de nieuwe naam van de eerste telefo nische hulpdienst foto: pr naam. De naam SOS Telefoni sche Hulpdienst dekt na een halve eeuw de lading niet meer. Tijdens een landelijk symposi um, op zaterdag 12 april jl., ont- hulde Hare Majesteit de Konin gin de nieuwe naam: Sensoor. De dienst is te bereiken op 0900-0767 of via www.SOS- Hulp.nl voor contact via chat. Nieuwe cursussen bij jeugdtheater SCHIEDAM - Jeugdtheater de Teerstoof start met een cursus Kijk Mij en Kostuums Maken. In de cursus 'Kijk Mij' kun nen kinderen uit groep 4 t/m 8 meer leren over dans, to- neel en zang! De cursus be- staat uit 5 lessen. In deze les sen maken de kinderen ken- nis met toneel, dans en zang. De cursus Kostuum Maken is geschikt voor kinderen van groep 5 t/m 8. Ze komen al- les te weten over theaterkos- tuums. Wat zijn kostuums, wat is het verschil met gewo- ne kleding? Waar kan je alle- maal kostuums van maken? In de cursus leren ze wat het doel en effect is van een kos tuum en wat over materiaal. Met allerlei theatrale mate- rialen, lijm, garen, naald en draad en de naaimachine maken we een kostuum. Voor meer info of inschrij- ven, bel naar 010 - 2465932. Zweven over de dansvloer SCHIEDAM - Een ieder is zaterdag 26 april tussen 20.00 en 24.00 uur welkom in in Wijkcentrum Dreesplein om een avond te dansen. Voor 1 euro danst u onder leiding van Wil en Nico van der Sluis. Meidenclub in Zuid SCHIEDAM Meiden van groep 6,7 en 8 kunnen iedere dinsdag van 15.30 tot 16.45 uur terecht in Wijkcentrum Zuid. Hier organiseert SWS Kinderwerk voor 6,50 per maand een meidenclub. Boek Machinist Jacques Sens raakte getraumatiseerd door de zelfmoorden en schreef het boek De dood als Erfenis. zicht in hoe kwetsbaar Sens wordt na een aantal zelfdodin- gen, die zich voor zijn ogen vol- trekt. Ook wordt zijn zoektocht gevolgd naar erkenning in een samenleving die zoveel voor- oordelen over psychisch lijden kent. Erkenning Hij beschrijft hoe de psychische hulpverlening er van binnenuit uitziet en zijn strijd om erken ning bij zijn werkgever de Ne- derlandse Spoorwegen. Maar Sens vraagt ook om aan dacht en begrip voor de sprin gers. "Iemand die geestelijk zwaar lijdt kan geen kant op. Mede door gebrekkige wetge- ving zoeken deze mensen naar een alternatief om zich te bevrij- den van het lijden. Met alle ge- volgen van dien." Jacques Sens heeft zijn traumatische ervaringen kunnen ver- werken door zich bezig te houden met beeldende kunst. Schil- derijen en beelden van zijn hand worden momenteel tentoon- gesteld in Galerie art-06 aan de Jan Evertseweg 14 in Schiedam. Hiema verhuist de expositie naar het Centrum voor Buitenge- wone Kunst in Eindhoven. Het boek de Dood als Erfenis waarin Jacques Sens zijn ervaringen beschrijft is in de reguliere boek- handel te koop voor 24,95 euro. nMW/SHflflETTn Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Schiedammer Jacques Sens maakte als treinmachinist menig geval van zelfdoding mee. Het beeld van de springers bleef op zijn netvlies hangen en zorgde voor een traumati sche ervaring. Zo erg dat hij in de psychiatrische hulp verlening terechtkwam en 'gek' werd verklaard. Met zijn indrukwekkende boek De Dood als Erfenis rekent Sens af met zijn beladen verleden. Voor het eerst wordt het verhaal van wat de zelfdoding van een springer met je doet verteld vanuit de optiek van de machi nist die niets anders kan doen dan toekijken hoe het noodlot zich voltrekt. "Ik vond dat het maar eens duidelijk moest wor den hoe traumatisch deze ma- nier van zelfdoding is voor de machinist van een trein." Sens doet dit in zijn boek met veel tekst maar ook veel kunst. Want tijdens zijn zoektocht In het boek de Dood als Erfe nis beschrijft stadsgenoot Ja- ques Sens hoe hij in de psy chiatrische hulpverlening terechtkwam door de zelf- moordpogingen, die hij als treinmachinist van nabij meemaakte. Ook wordt de lezer deelgenoot gemaakt van zijn zoektocht naar er kenning. Maar Sens vraagt in het boek tegelijkertijd ook om begrip voor de springers, die kennelijk geen kant meer op konden. naar innerlijke rust kwam hij in contact met de beeldhouw- en schilderkunst. Kwetsbaar Beide disciplines bleken voor hem de manier om zijn trau ma's te kunnen verwerken. "Zonder de kunst was ik er waarschijnlijk niet meer ge- weest." De lezer krijgt door het boek in- Sam zoekt kleren SCHIEDAM - Team voor Do ven en Slechthorenden Zuidwest Nederland organi- seert een cursus "Meer in BalanSH" voor slechthoreo den die last hebben van de- pressivitelt, somberheid, vermoeidheid of 'nergens meer zin in hebben'. De cursus leert u hoe u stap voor stap anders kunt om- gaan met uw depressieve gevoelens en weer meer positief in het leven kunt staan. In de cursus is ook veel aandacht voor de ge- volgen van slechthorend- heid en hoe hier mee om te gaan. Meer info: www.do venteam.nl F0T0: WHM Woensdag 23 april 2008 - Pagina 35 van een machinist De DOOR MARIANNE VAN VELZEN erfenis

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35