I /r, INDORAMA Indorama nodigt nieuwe medewerkers uit voor de functie van iPTnTtl Mosquito I I H rfAV/^!TH!T7n Het Nieuwe Stadsblad fjLrZl Een indiaan, heks en Sint Nicolaas leggen in Zorgcentrum Francis HaverSchmidt uit wat hun deflnitie van wijsheid is. foto: pr SCHIEDAM - Ouderen moeten vooral eigenwijs durven te zijn. Dat was de centrale boodschap van de jaarlijkse themaweek in Zorgcentrum Francis Ha verSchmidt De afdeling welzijn had voor tal van activiteiten gezorgd die in het teken stonden van wijsheid en eigenwijsheid. Lag de nadruk aanvankelijk op wijsheid, later in de week verschoof het accent naar eigenwijsheid. Drie gasten waren uitgenodigd om over hun eigen wijsheid te vertellen. De eerste gast was een heks, de tweede een indiaan en de derde was - zomaar midden in de maand april - niemand anders dan Sint Nicolaas! De gasten legden uit dat de ne- gatieve klank die het woordje "eigenwijs" normaal heeft, een goed begrip van eigenwijsheid in de weg staat. Want wie eigen wijs is, volgt gewoon zijn eigen wijsheid. Zeker bij ouderen in het zorgcentrum is die wijsheid na een lang werkzaam leven met vallen en opstaan verkre- gen. Hun eigenwijsheid is een vorm van levenswijsheid, die zij hard nodig hebben om de specifieke problemen random de (hoge) ouderdom het hoofd te kunnen bieden. Mijn broer is kleuretiblind. Hij heeft hier niet veel last van hoor, hij zietalleen het verschil niet tussen de kleuren oranje en rood en tussen blauw en groen. Waarom weet ik niet precies, maar mijn zus en ik hadden vroeger altijd grote be- hoefte om misbruik te maken van deze kleine afwijking. Veel verder dan het hem een beetje moeilijk maken met het spelle- tje 'ik zie, ik zie wat jij niet ziet', kwamen we echter niet. De wijze waarop je de wereld waameemt blijkt van mens tot mens te verschillen. Wat ik hoor, proefofzie, kan voor jou wel eens heel anders zijn. "Ik hoor een krekel!", riep mijn man verheugd toen wij op een zomerse avond in onze tuin zaten. Waar ik al avonden lang genoot van het zwoele ge- gons van wel tientallen kre- kels, hoorde hij nu pas die ene, die er wat laag en dik onderuit kwam. Als we ouder worden gaat ons gehoor en gezichtsvermogen vaak wat achteruit. Wehoeven hier niet om te treuren, want op andere fronten neemt onze waarneming toe. Zo komen we tot diepere inzichten en dat maakt ons volwassen en wijs. Sommige mensen hebben ech ter moeite met dit natuurlijke proces. Het idee dat zij minder horen dan iemand van rond de twintig, kunnen ze maar moeilijk verkroppen. Zo ie mand bedenkt dan al gauw een leuk dingetje om het leven van deze jongeren zuur te kun nen maken. Nou snap ik best dat je als om- wonende ofwinkelier last kunt hebben van zo'n groep jonge ren die iedere dag voor je deur hangt. Maar om deze nou met hoge piepjes weg te jagen, dat vind ik een beetje laf. Waar blijven we dan met onze mooie woorden van respect, en met elkaar in gesprek durven gaan? Gelukkig neemt de jeugd re vanche, door middel van 'de ringtone', die alleen zij kun nen horen! Het voordeel is me nog niet geheel duidelijk, maar dat ze hiermee een machtig middel in handen hebben lijkt me evident. Jouw docent hoort het niet wanneer jouw verboden mobieltje gaat, maar jij lekker wel! Opnemen kan niet, maar het gaat om het idee: 'ik hoor, ik hoor wat jij niet hoort'! Lekker puh! Voor meer Valeska en vrouwenzaken kijk op Skuzz Als Eastman Europoort waren wij sinds juni 1998 actief in de productie van PTA en PET voor de bekende frisdrank- en waterflessen en andere verpakkingen. Sinds april 2008 doen we dit onder de vlag van de Indorama Group, Thailand. Indorama is met 18.000 medewerkers actief in Europa, Afrika, Azie en Noord- Amerika. Een nieuwe eigenaar, die nieuwe mogelijkheden biedt voor verdere groei en internationale expansie. Wat blijft zijn de hoge milieu- en veiligheidsnormen in een open bedrijfscultuur voor onze 220 medewerkers. Woensdag 23 april 2008 - Pagina 39 r Customer Service Representative Als Customer Service Representative ben je in teamverband verantwoordelijk voor de volledige afhandeling van orders voor klanten. Je bent hier dus het aanspreek- punt voor interne en externe contacten. Je zorgt ervoor dat de orderafhandeling effectief verioopt. Vanuit de visie van Indorama lever je een belangrijke bijdrage aan een voortdurende retatie mettevreden klanten. Profiel: MEA0+; relevante werkervaring (import/export), liefst binnen een internationale werkomgeving; een echte teamplayer, die zich in een dynamische organisatie met een sterk internationaal karakter kan bewegen; goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal, zowel mondeling als schriftelijk; beheersing van de Franse of Duitse taal wordt als een pre gezien; goede beheersing van MS Office (Word, Excel, Outlook). Electrical Instrument technician Als E&l technician ben je, samen met het E&l team, verantwoordelijk voor de uitvoering van alle E&londerhoudswerk- zaamheden aan instaltaties en apparatuur volgens vereiste speciflcaties en geldende veiligheidsvoorschriften. Profiel: MTS E; goede communicatieve en sociale vaardigheden; een teamplayer; goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal, zowel mondeling als schriftelijk; goede beheersing van MS Office (Word, Excel, Outlook); circa 3 jaar relevante werkervaring. Proces Operator Als proces operator (manufacturing technician) ben je in teamverband verantwoordelijk voor een veilige en milieuverantwoorde bediening van onze bedrijfsinstallaties. Je bestuurt en bewaakt de processen met behulp van de aller- nieuwste besturingssystemen. Je werkt in een vijfploegendienst met aandacht voor teamwork en verbeterprocessen. Profiel VaPro B, MTS Procestechniek of gelijkwaardig; bij voorkeur in bezit van Basisveiligheid VCA; ervaring met TDC 3000 systeem is een pre. Zowel kandidaten met 2 tot 3 jaren werkervaring in de (petro)-chemische industrie als schoolverlaters zonder werk ervaring maar met een afgeronde VaPro B opleiding kunnen op deze vacature reageren. Vanuit Indorama mag je rekenen op: een zelfstandige en verantwoordelijke functie; een team jonge, gemotiveerde en enthousiaste medewerkers in een informele werksfeer; ruimte voor eigen ideeen, initiatieven en om jezelf verder te ontwikkelen; een internationale en dynamische werkomgeving. Indorama biedt verder een uitstekend pakket primaire en secundaire arbeids- voorwaarden, waaronder een goede pensioenvoorziening, spaarregeling en collectieve verzekeringen tegen gunstige condities. Ben je gei'nteresseerd, stuur (of e-mail) dan een sollicitatiebrief binnen 14 dagen aan Indorama Holdings Rotterdam B.V., t.a.v. Katja Roodenburg, afd. Human Resources, Postbus 8005, 3198 XB Europoort. Of stuur een e-mail aan: solliciteren@indorama.net Indorama Holdings Rotterdam B.V. - Markweg 201 - 3198 NB Europoort Rotterdam - T 0181 285400 - F 0181 285405 - www.indoramapolymers.com - www.indorama.com

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39