Zuid-Hollands groen onder de hamer Monument in verval werkprocessen vitaal? Houd jij onze Applicatiebeheerder AED's voor Rode Kruis Erfgoedhuis luidt noodklok voor monumenten SCHIEDAM - Het Zuid-Hol lands Landschap doet natuur in de verkoop. Op de website www.groenegoededoelen.nl worden negen projecten in de provincie aangeboden. Kopers worden niet echt eigenaar van de gebieden, maar krijgen de garantie dat het landschap wordt beheerd en de komende tien jaar in stand blijft. De negen projecten van het Zuid-Hollands Landschap heb- ben een gevarieerd karakter. Voor 600 euro wordt een educa- tieve kindermiddag 'geveild'. Door de donatie kunnen 20 kin- deren op een unieke manier kennis maken met de natuur. Op de website staan ook groot- schalige projecten. Voor 34.800 euro kan een essengriend ach- terin het kasteelbos dat hoort bij het prachtige Kasteel van Rhoon, drie jaar lang beheerd worden. Daarnaast zoekt het Zuid-Hol lands Landschap via de website financiering voor een natuur- ontwikkelingsproject in het Sta- elduinse Bos. De natuurbe- schermingsorganisatie wil de poel bij het bezoekerscentrum d'Oude Koestal plaatselijk ver- groten en toegankelijker ma ken. Dit is gunstig voor moeras- planten en vogels. Aan de zuidoever kan het be- rfAV/!H!rTTm Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Monu- mentenwacht in de provin cie Zuid-Holland staat op de tochL Die waarschuwing doet het Erfgoedhuis naar aanieiding van de reorgani- saties bij de Provincie. Inmiddels is een actie opgezet om Statenleden te overtuigen dat monumentenzorg een pro- vinciale aangelegenheid is. De Provincie Zuid-Holland heeft in haar onlangs verschenen Pro- gramma Provincie Nieuwe Stijl van Gedeputeerde Staten aan- gegeven dat zij van plan is een einde te maken aan haar finan- ciele verantwoordelijkheid voor de Monumentenwacht, die bij het Erfgoedhuis Zuid-Holland is ondergebracht. Met een eventueel verdwijnen van de Monumentenwacht komt niet alleen het Erfgoedhuis in ge- vaar, maar worden ook 1000-en monumenten in deze provincie bedreigd. De Monumenten wacht helpt jaarlijks bijna 3000 Zuid-Hollandse monumenten in goede staat te houden. Dit ge- beurt door bouwkundige on- derzoeken en inspecties, en door het verstrekken van hoog- waardige en onafhankelijke on- derhoudsadviezen. Op deze wijze worden dure reparaties en restauraties voorkomen en be- sparen overheden en beheer- ders veel kosten. Ook door meerjaren-onderhoudsbegro- tingen weten eigenaren van monumenten veel beter waar zij qua kosten en reparaties in de komende jaren aan toe zijn. AI meer dan 30 jaar komen de monumentenwachters als hooggewaardeerde kennisex- perts bij de talloze monumen ten in deze provincie over de vloer. Dat varieert van woon- huizen tot kerken, van boerde- rijen tot kastelen, al dan niet met een zgn. status van het rijk, gemeente of van de provincie. Activiteiten voor alleenstaanden SCHIEDAM - Luva (Leukste Uitgaansgroep van Alle- maal) organiseert allerlei ac tiviteiten voor alleenstaan den tussen de 25 en 47 jaar. Deze activiteiten bestaan weekendjes weg, feestavon- den, avondje bioscoop, naar de kermis, het museum in, sporten en nog veel en veel meer. Een van de hoogte- punten is een grootse party in april, die gratis toeganke- lijk is voor de leden. Bij LUVA maak je ongedwongen nieu we vrienden en kennissen tijdens de activiteiten. LUVA is een regionale club met le den in alle gemeenten in de regio, dus ook bij jou in de buurt. Meer info is te lezen op de website www.luva.org Het Zuid-Hollands Landschap veilt natuur in de regio. Met de opbrengst wordt het landschap beheerd. foto: idde lammers zoekende publiek bij het water komen om van de stilte te ge- nieten. Scholen kunnen er na- tuurlessen krijgen. Dit project wordt geveild voor 60.000 euro. Voor meer informatie: Kijk op www.groenegoededoelen.nl en klik door naar 'catalogus' en 'Stichting Het Zuid-Hollands Landschap'. Bevrijding start in Rotterdam REGIO - De officiele start van de Nationale Viering van de Bevrijding vindt dit jaar plaats in Zuid-Holland. Het centrale thema is deze keer 'Solidariteit: de ruggengraat van de vrijheid.' De spectaculaire opening vindt plaats op de Willems- kade In Rotterdam. Minis ter-president Balkenende geeft een toespraak en opent met woord en daad officieel het Bevrijdingsfestival. Een groots dagvuurwerk zal los- barsten op de Erasmusbmg. Tevens vindt er naast dit ge- noemde programma nog iets spectaculairs en onver- getelijks plaats wat het sein zal zijn voor de Ambassa- deur van de Vrijheid, Van Velzen, om zijn optreden te starten. E re ■a ju o o 5 Schoenenboom in bloei SCHIEDAM - Het is lente en alles groeit en bloeit weer. Zo ook de schoenenboom naast de rolskatebaan aan de Broersvest Voor skaters is het goede gewoonte om oude schoenen in de takken te hangen. foto: caroune steenbergen. SCHIEDAM - Het Rode Kruis district Nieuwe Wa- terweg Noord heeft de be- schikking gekregen over de nieuwste AED's. De auto- matische externe defibrilla tor is bedoeld voor reanima- tie bij een hartstilstarrd en is vaak uit voorzorg aanwe- zig op plaatsen waar veel publiek komt. Het Rode Kruis gaat de AEDs gebrui- ken bij de reanimatie les sen. Voorzitter Maarten Ba- rendrecht kreeg de appara- tuur vorige week overhan- digd door directeur Wester- veld van Mediclass. het be- drijf dat de AED's met een flinke korting leverde. - i I I I |(l' 1t Woensdag 23 april 2008 - Pagina 44 Wij zijn op zoek naar: JC u t/1 V) 3 (36 uur per week) In deze functie ben je verantwoordelijk voor het functioneel beheer van de module huurincasso en leefbaarheid. Je bent de bruggenbouwer tussen onze bedrijfsprocessen en de automatisering daarvan. Je ondersteunt gebruikers bij het gebruik van deze modules en bevordert de uniformiteit in de werkwijze van alle medewerkers. Verder promoot je het bedrijfssysteem, nieuwe applicaties en de daarbij behorende veranderingen. Daarnaast draag je bij aan de verhoging van de kwaliteit van werken. Het systeem waarmee gewerkt wordt is Empire (incl. MS Dynamics Nav.). Profiel van de kandidaat Je beschikt over een afgeronde MBO/HBO opleiding en je hebt ongeveer 3 jaar ervaring met incassowerkzaamheden. Je beschikt over didactische vaardigheden, bent goed in staat om anderen te motiveren en je bent stressbestendig. Wat biedt Woonplus Schiedam? Deze functie is indicatief ingedeeld in schaal G 2.537 - 3.171). De inschaling geschiedt op basis van kennis en ervaring van de kandidaat. Aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden waaronder ruime studie- mogelijkheden, ziektekostenpremie en sportvergoeding. Een uitdagende functie in een organisatie die in ontwikkeling is. Contactpersoon Voor informatie over de functie kun je terecht op onze website www.woonplus.nl of bij Herman Kant, Coordinator Verhuur, telefoonnummer 010-2045120. Readies Belangstellenden kunnen sollicitaties (met curriculum vitae) tot uiterlijk 8 mei 2008 richten aan Woonplus Schiedam, t.a.v. Marleen de Vries, via e-mail: solliciteren@woonplus.nl Woonplus Schiedam is een maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming waar circa 160 mensen zich (pro)actief inzetten op de woningmarkt. Bij Woonplus staat de klant centraal. We beheren en (fhtwikkeien een mix van woningtypen in verschillende prijsklassen en leveren woondiensten waarbij wordt ingespeeld op de behoeften en woonwensen van de klant. Om de huidige en toekom- stige inwoners van Schiedam meer woonmogelijkheden te bieden en de stad Schiedam een impuls te geven, zijn wij samen met verschillende partners bezig om het woningaanbod ingrijpend aan te passen. Dit vraagt om forse investeringen in nieuwbouw, sloop, ingrijpend renoveren en woonomgeving. Ook het gewone onderhoud krijgt volop aandacht. Onze ambities stellen hoge eisen aan onze medewerkers. Acquisitie naar aanieiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 44