7 Q 2 1 9 8 9 5 4 4 6 _2_ 1 3 8 5 4 3 7 2 4 1 7 6 6 8 5 3 1 3 9 8 2 6 Al Leuke links GGD start onderzoek naar jongeren-SOA Het vrouwenmagazine! Lente en de eerste zonnestralen... EHB Het Nieuwe Stadsblad Wie is de leukste moeder van Nederiand? Lentekriebels? Femina Sancta Welke bril past bij jouw gezicht? SCHIEDAM - De GGD Rotter- dam-Rijnmond is dinsdag een grootschalig bevolkingsonder- zoek gestart naar chlamydia on- der jongeren van 16 tot en met 29 jaar. Chlamydia is bij deze groep de meest voorkomende soa. De GGD Rotterdam-Rijn- mond nodigt 125.000 jongeren per brief uit een chlamydiatest aan te vragen via www.chlamy- diatest.nl. Jongeren die met een inlogcode op www.chlamydiatest.nl een testpakketje hebben aange- vraagd, krijgen dit in een bianco verpakking opgestuurd. Vrou- wen nemen met een watten- staafje zelf testmateriaal af uit de vagina. Mannen vangen uri ne op in een buisje. De jongeren sturen daarna het testpakketje gratis voor onderzoek naar een laboratorium. Binnen twee we- ken is de testuitslag bekend op www.chlamydiatest.nl. Met de persoonlijke inloggegevens kunnen deelnemers hun test uitslag opvragen. Deelnemers die chlamydia blijken te heb ben, worden behandeld met een korte antibioticakuur. De gegevens worden strikt vertrou- welijk behandeld. Alleen met de persoonlijke inloggegevens kan de testuitslag worden opge- vraagd. Niemand anders wordt van de testuitslag op de hoogte gebracht. De verwachting is dat de combinatie van internet en het zelf kunnen afhemen van een monster voor jongeren de drempel verlaagt om zich te la- ten testen op chlamydia. Mailactie voor meer diervriendelijkheid REGIO - De Partij voor de Die- ren in Zuid-Holland begint een mailcampagne om onwillige provinciebestuurders duidelijk te maken dat ze het welzijn van dieren niet kunnen negeren. Aanleiding voor de campagne is de reactie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op een reeks voorstellen van de Partij voor de Dieren om het dierenwelzijn in Zuid-Holland te verbeteren. Het provinciebe- stuur heeft vrijwel al die voor stellen afgewezen. Als belang- rijkste reden daarvoor voert het provinciebestuur aan dat die- renwelzijnsbeleid niet past in het gedachtegoed van het pro ject Provincie Nieuwe Stijl. On- begrijpelijk, vindt de Partij voor de Dieren, want dierenwelzijn is wel degelijk een apart beleid- sterrein van de provincie. KERKDIENSTEN Kerkdiensten in de Protestant- se Kerk Schiedam zondag zijn er diensten om 10.00 uur: Grote Kerk: Ds. G. v.d. Berg, Magnalia Deikerk: Ds. Hans Visser. Bet- helkapel: Ds. T. Aris. Dorpskerk: Pastor A.v.d.Bos-van Straalen De Ark: Pastor B. van Breugem- Berghuis. Lutherse Kerk geslo- ten. Zondag zijn er in de Christelij- ke Gereformeerde Hoeksteen- kerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorganger is ds. D.J. van Vuuren. In de St.Jan de Doper - Visita- tiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, gaat dit weekend Pater Leo de Jong O.P. voor in de eucharistie. Zaterdag 17.00 uur met muzika- le begeleiding van Nel de Heer, zondag 10.30 uur met het Mee- zingkoor o.l.v. Zuri Ramirez. In de Heilig Hartkerk (Gorzen) is er zondag om 9.45 uur een eucharistieviering die muzikaal wordt verzorgd door het Heilig Hartkoor. Voorganger is pater A. Heeren. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eucharistievie ring. Zondag is er geen dienst bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen- schap. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezongen Hoog- mis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinuspa- rochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eucharis tieviering of dienst van Woord en Communie. In de Frankelandkapel, Sint Li- duinastraat 10, is zondag om 10 uur eucharistieviering met als voorganger pater W. Saris en medewerking van het Liduina- koor. Zondag zijn er diensten in de Nederlands Gereformeerde kerk, Westvest 30 om 9.30 en 16.30 uur voorganger Ds. F.H. Blokhuis. Donderdag 1 mei 9.30 uur voorganger ds F.H. Blok huis. In de Lutherse Kerk is een oe- cumenische dienst, vooraf- gaande aan de dodenherden- king bij het naast de kerk gele- gen monument. Deze korte dienst begint oml9.00 uur en zal worden geleid door Pastor Jan Jetse Bol. Het thema is So- lidariteit, de ruggengraat van vrijheid. Muzikale medewer king wordt verleend door het Parochiekoor van de Jacobus- kerk, samen met de Lutherse Cantorij. Dirigent is de heer Hans Jansen. Langzaam komt het zonnetje weer te voorschijn en kunnen we ervan gaan genieten op het bal- kon, in de tuin of op een terrasje. Ondanks dat de zon misschien nog niet zo fel lijkt als in de zo- mer, kan hij net zo krachtig zijn. Belangrijk dus dat je je goed beschermt. Wist je ook dat een ver- antwoord en langzaam opgebouwd kleurtje veel langer blijft zitten? Op Sknzzie.nl vind je deze week tips om verantwoord te zonnen. Kijk op www.skuzzie.nl/body-en-mind. 11 jgpiaj Al generaties lang doen we het: de voorjaars- schoonmaak. Op de een of andere manier hebben we in de lente hoefte om het huis flink aan te pakken. Het is natuurlijk heerlijk dat de zon meer gaat schijnen, 1 maar ieder stofje wordt er zichtbaar door! Begint het bij jou ook al te kriebelen? Hoe je zo'n grote klus aanpakt, lees je deze week op Skuzzie.nl! www.skuzzie.nl/lifestyle. te de be- l j i eens De Galerie in Den Haag toont een maand lang het nieuw- ste werk van kunstenaar Ronald Schmets: Femina Sancta. De verbeelding van de heilige vrouw staat hierin centraal. Vrouwen van nu staan model voor de tijdloze, mystieke vrouw, die bewondering oproept en spirituele kracht uits- traalt. Onder andere Victoria Koblenko, Yolanthe Cabau van Kasbergen en Evi Hanssen poseerden voor dit project, dat te zien is van 19 april t/m 19 mei. Meer leuke dingen doen? Kijk op www.skuzzie.nl/lifestyle. Deze week op Skuzzie.nl: Mini buikspier-workout! Uiteraard kennen brillen een trend. Soms zijn de glazen zo groot dat je wangen mee kunnen lezen en soms zijn ze zo klein dat je denkt dat glas op de bon is. Soms wil iedereen aan de bril omdat het mode is of omdat de intellectuele look in is, op een ander moment wil je het liefst ontkennen dat je een bril nodig hebt. Iedereen draagt brillen. Is het niet om te lezen of autorij- den, dan is het wel als bescher- ming tegen de zon. Welke bril past bij jou? Lees het op Skuzzie! www.skuzzie.nl/lifestyie. Woensdag 23 april 2008 - Pagina 46 AoW J i i Skuzzie.nl Stuur een foto in van jouw moeder en beschrijf in 20 woorden waarom zij de leukste is. Maak kans op een verwenarrange- ment voor 2 personen! In- zenden kan tot en met 11 mei. Ga naar www.skuzzie.nl/acties! tier Kr praat-mee! TRENDY TASSEN Hi-dHti introduceert een nieuwe trend te worden. voor kinderen en volwasse- nen. Een travelbaggte is geschikt voor school of een weekendje weg. Lever baar in diverse kleuren en modelten. www.hklt-ht.nl KNAPPE KOPPEN Knappe Koppen is een kteurrijke wfn- kel met atelier in hartje Breda. In de winkel wordt een bonte verzameling van handbeschilderd servies ver- kochtt. Vrolijke, decoratieve, en gek- ke, maar vooral unieke stukken om anderen of jezelf cadeau te doen. www.knappe-koppen.nl SCHOENEN SCOREN? Laarzen, sneakers, pumps, slippers: schoenen. het mogen er aitijd meer zijn! We Love Shoes verzamelt atle schoenen die online worden aangebo- den. Het zoekwerk hebben zij dus at voor je gedaan! www.weloveshoes.ni

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 46