Meedoen in een tijd van snelle veranderingen Algemeen Een spiegel voor verbetering Van levensbelang! Editie: April 2008 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Woning kopen WE Beheer Derde seniorendebat Visitatie Woonplus Viuchtroutes vrijhouden: Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T010-2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010- 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Aigemene vragen T 010- 2045104 Websites nieowbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl T010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Begin april organiseerde Woonplus voor de derde keer een Seniorendebat. Het thema: Wonen, Zorg Welzijn en de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo). Ruim tachtig ouderen kwamen naar de Van Beethovenflat in Noord om mee te discussieren. De Wmo is begin 2007 ingevoerd om alle men sen zoveel mogelijk actief deel te laten nemen aan de samenleving. Daarbij gaat het om het zelfstandig wonen van ouderen, de leefbaar- heid van hun woonomgeving en de zelfred- zaamheid. Er werd kort teruggeblikt op de resultaten van het vorige debat. Daarnaast werd gepraat over ervaringen die de Wmo sinds de invoering met zich meebrengt. Liever persoonlijk Dagvoorzitter Jan Willem de Boer maakte het onderwerp 'de Wmo' heel concreet: "Meedoen in de maatschappij is een sleutel- woord van de Wmo. Maar hoe kun je als oudere meedoen in een tijd waar veran deringen elkaar zo snel opvolgen?" Het publiek beantwoordde een aantal vragen met rode en groene kaarten. Veel aanwezigen gaven aan zich zelf eenzaam te voelen of veel andere ouderen te kennen die eenzaam zijn. Verder was duidelijk dat ouderen de voorkeur geven aan persoonlijke communi- catie. Bovendien verkiezen zij papier boven digitale middelen. Goed Contact Vertegenwoordigers van de gemeente, Senio- renwelzijn, Mantelzorg, Careyn en Woonplus vertelden over initiatieven en dienstverlening die ervoor moeten zorgen dat alle ouderen actief kunnen zijn en gehoord worden. Zo is er het Wmo-loket waar iedereen terecht kan. Ook zijn er plannen om de loketfunctie naar de wijken uit te breiden. Een ander voorbeeld van een recent initia- tief voor ouderen is de bemiddelingsdienst 'Goed Contact'. Stoeptegei De meeste aanwezigen trokken een rode kaart voor de bestrating in de wijk. "A1 die aandacht voor voorzieningen is prima, maar de kans dat je buiten struikelt over een kapotte stoeptegei is groot", aldus een bewoner. De belangrijkste aanbeveling van de ouderen was: "Blijf goed met ons communiceren. Als de bestrating of het groenonderhoud niet wordt aangepakt, laat het ons dan weten, zodat we daar meer begrip voor kunnen hebben." Tot slot trokken alle aanwezigen een groene kaart voor het seniorendebat. In de zorg, het onderwijs en in de commerciele sector is het al langer gebruikelijk: de visitatie. Tijdens een visitatie beoordelen deskundi gen de kwaliteit van de organisatie. Nu heeft de visitatie ook zijn weg gevonden naar de woningcorporaties. Deze maand is bij Woonplus de eerste visitatie gestart. Een visitatie maakt de prestaties van de organisatie zichtbaar. "Als maatschappelijk ondernemer willen we graag weten of we de juiste dingen doen, of we die goed doen en of we ons nog kunnen verbeteren", licht directeur-bestuurder Karin van Dreven toe. "De visitatie vertelt ons wat onze omgeving van ons verwacht en hoe we daaraan kunnen voldoen. Het is als het ware een spiegel. Met visitatie werkt Woonplus aan verbete- ringen van de organisatie." Visitatiecommissle Het Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector (KWH) voert de visitatie uit en heeft daarvoor een onafhankelijke visitatie- commissie aangesteld. Deze commissie zal gesprekken voeren met diverse belanghouders van Woonplus (zoals bewoners, de gemeente en samenwer- kingspartners). Ook worden medewerkers, directieleden en leden van de onderne- mingsraad, de raad van commissarissen en het adviesforum geinterviewd. De KWH-visitatie vindt plaats in de periode van april tot en met juni. In September komt de commissie met de visitatierap- portage. De visitatie zal ten minste een keer in de vier jaar worden herhaald. Onderzoek van de Brandwonden Stichting toont aan dat 75% van de Nederlan- ders geen vluchtplan heeft. Door te laat vluchten overlijden jaarlijks tientallen mensen. Woonplus startte eind vorig jaar samen met de Brandweer een cam- pagne over brandveiligheid. Het vrijhouden van viuchtroutes is van levensbelang. Bij brand moeten bewoners zo snel mogelijk naar buiten kunnen, en de brandweer zo snel mogelijk naar binnen. Een portiek, galerij of poort is meestal de enige vluchtroute en directe toegang. Toch staan er in brandgangen, portieken en op galerijen vaak vuilnis- zakken, fietsen, dozen oud papier, schoe- nenkastjes en meubels. Woonplus is vanaf het begin van dit jaar meer contro- les gaan uitvoeren om dit tegen te gaan. Vluchtplan U kent uw woning, denkt u. Uit tests blijkt dat mensen door rookontwikkeling snel hun orientatie kwijt raken. Stel daarom een vluchtplan op. Dit is een overzicht van af- spraken over het vluchten bij brand: Wat zijn de snelste en veiligste viuchtroutes? Wie is er verantwoordelijk voor de kinde- ren en de huisdieren? Waar liggen altijd de huissleutels? Deze afspraken zijn binnen tien minuten te maken. De Brandwonden Stichting biedt hiervoor een checklist op www.brandwonden.nl. Kijk voor aanvullende informatie ook op www.brandweer.nl bij 'Brandveiligheid'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12