EHH. Het Nieuwe Stadsblad Werk aan de steigers. De leden zijn niet bang om vieze handen te maken. Nog regelmatig trekken ze erop uit met de boot. Het water heeft Goof altijd ge- trokken. In zijn jonge jaren heeft hij gewerkt in de visserij en de zeevaart. Tot hij op de Hoogstraat Alie tegen het lijf liep, die ook een familie met zeebenen komt. Toen was het over met varen. Althans be- roepsmatig want de hang naar het water bleef en ze kochten al snel een boot. Een schippers- vlot van 5 meter en een klein kajuitje. Dan gingen ze op mooie dagen met de kinderen erop uit. Nu kunnen ze weken weg. Lekker door de wateren van Nederland en Belgie tuffen. De rust is weldadig. Alie: "Het vreemde aan het verhaal is dat wel allebei niet kunnen zwem- men. Onlangs viel Goof door een misstap van de steiger en heb ik'm aan zijn haren er weer uit moeten trekken." Jubileum Feestelijk programma Het 25-jarig jubileum van de watersportvereniging De Vrije lug gers gaat niet ongemerkt voorbij. Op 3 mei om 10 uur wordt het programma geopend in de haven aan de Overschieseweg. Stoomboot Jan de Sterke pendelt heen en weer tussen de jacht- haven en het centrum. Voor de kinderen is er op de jachthaven een stoomtrein. Wethouder Menno Siljee zal het jubileumjaar om 13 uur officieel openen. Diverse muziekkorpsen maken hun opwachting. Het feest gaat om 20 uur verder met een optreden van Trio Mustang. Een ieder is welkom. Voorzitter Goof en zijn vrouw Alie voelen zich helemaal thuis op hun boot. SCHIEDAM - Goof en Alie Hendriks zijn meer dan een halve eeuw getrouwd. Met elkaar en ook met water sportvereniging De Vrije liggers. Zaterdag wordt het vijfentwintigjarig bestaan van de vereniging gevierd met een groots feest op het terrein aan de Overschiese weg. De immer met een zeemanspet getooide Goof is oprichter en voorzitter, zijn vrouw Alie be- heerder. Hij heeft naar eigen zeggen flink moeten knokken voor zijn club. De Vrije Liggers werd op 3 mei 1983 opgericht uit protest tegen het besluit van de gemeente dat alie vrije liggers lid moesten worden van een watersportver eniging. Goof en Alie voelden daar niks voor. "Die contributie was een veelvoud van wat we toen betaalden", merkt Goof op. Dus besloten ze zelf een vereniging op te richten en gin gen met de slogan 'voor een joet zit je goed' op zoek naar le den. "Als snel schreven zich zo'n veertig leden in. Die 400 gulden contributie was niet eens genoeg voor de postzegels van de administratie", blikt Goof terug. Het was uiteindelijk wethouder A. Wiegman, die de vereniging officieel goedkeur- de. Samen met de leden werd de jachthaven aan de Over schieseweg opgebouwd. "De steigers, het clubhuis, de douches. Alles hebben de leden zelf gedaan", vertelt Goof. Na 25 jaar telt de Vrije Liggers zo'n zestig leden en liggen er 45 bo- ten in de haven. "Allemaal nor- male mensen met een gewone portemonnee, die van het wa ter houden. Iedereen kent ie- dereen en we gaan gewoon ons gangetje." In de loop van de ja ren is de sfeer wel veranderd, vult Alie aan. "Het is niet zo wild meer met de mensen. Nog steeds is het gezellig maar het is niet meer zo hecht." Goof en Alie gaan door het vuur voor hun vereniging. Onver- moeibaar. Zelfs nadat Goof ernstig ziek werd, weet hij van geen ophouden. "We hebben van de gemeente een contract gekregen voor zestig jaar. Ik moet dus wel 120 worden." De roerige geschiedenis is neer- gelegd in een ruim 170 pagina's tellend jubileumboek vol brie- ven, krantenknipsels en zelfge- schreven stukken. "We hebben ruim 60.000 kopien gemaakt. Alleen al met het sorteren ben ik weken bezig geweest", zegt Alie. Dinsdag 29 april 2008 - Pagina 20 F0T0: PR F0T0: R0EL DUKSTRA De Vrije Liters al 25 jaar een vreemde eend in de bijt DOOR MARK KIVIT

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 20