Gratis Kabaal in de Plantage HEP TBS met Theo Maassen in Filmhuis Schiedam Von Dantzigs balletversie Romeo en Julia in Schouwburg 9 Rondleiding en puzzelen in Keringshuis Muziek Vanilla Sky, bekend van hun cover van 'Umbrella' treedt op in Waterfront Avonturen op 'De Wonderzolder' 'De Wonderzolder' is een theatervoorstelling met poppen voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. De voorstelling is te zien op dinsdag 6 mei te zien in wijk- centrum de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam, aanvang 14 uur. Voor het eerst in haar leven gaat Tes verhui- zen. Ze krijgt een hele zolderka- mer voor zichzelf alleen, maar ze komt er al snel achter dat zij niet de enige bewoner op de zolder is. Wil je weten hoe het afloopt met Tes en de andere bewoner op de zolder? Koop dan nu een kaartje en beleef het avontuur mee. Kaarten kosten 1 euro en zijn alleen in de voor- verkoop verkrijgbaar bij Wijk- centrum Oost, Zuid, Drees- plein, De Erker en De Blauwe Bmg. Vraag daar naar de kin- derwerker. Naast deze activiteit organiseert SWS Kinderwerk di verse andere activiteiten in de meivakantie in alle wijkcentra. Voor meer informatie of adres- sen kunt u kijken op www.wel- zijnschiedam.nl. ROTTERDAM - Op het postkantoor van de Noord-Italiaanse stad Verona schijnen nog dagelijks hrieven binnen te komen voor Julia Montecchi, de hoofdpersoon uit Romeo en Julia. Shakespeares smartelijke liefdesverhaal raakt mensen nog al- tijd. Dat geldt ook voor Rudi van Dantzigs balletversie van Ro meo en Julia met de prachtige decors en kostuums van Toer van Schayk. Van Dantzig liet zich inspireren door de choreografie van Lavrovski voor het Kirovballet, maar bracht er een grotere psychologische en sociale geloofwaardigheid in. Holland Sym- fonia speelt de muziek van Prokofjev live. Romeo en Julia is op zaterdag 3 mei (aanvang 19.30 uur) en zon- dag 4 mei (aanvang 14.30 uur) te zien in de shouwburg van Rot terdam. Voorafgaand wordt er een gratis toegankelijke inleiding gehouden. Kaarten (6-9euro) reserveren via, tel. 4118110 en www.rotterdamseschouwburg.nl SCHIEDAM - In het werk van kunstenaar Claire Har vey kan de wereld zich spie- gelen in een zandkorrel. Harvey schildert kieine fi- guren op stukjes plakband, memovelletjes of glasdia's, soms niet groter dan een pasfoto. Onder de titel Unisono 18: Clai re Harvey Little Time laat het Stedelijk Museum Schiedam nieuw werk van deze kunste naar zien. Een keuze uit haar schilderijen van de laatste vijf jaar vormt samen met tekenin- gen, sculpturen en lichtprojec- ties een dromerig universum. Verfijnde figuurtjes spelen hier- in de hoofdrol. Soms zijn zij even vluchtig als hun schaduw, maar hun aanwezigheid blijft overweldigend. Het zijn perso nages in zwart-wit, zonder dui- delijke gelaatstrekken, maar met een karakteristieke hou- ding: een wachtende man, een vrouw kleumend onder een pa- raplu, een jongen zwenkend op een been, met zijn handen op de rug, als een schaatser in de wind. Vaak zijn het in zichzelf gekeerde voorbijgangers, on- derweg van hier naar nergens. Misschien volgen ze, zoals Har vey in een gedicht schreef, een verstrooide gedachte: "but then a thought got in the way, and the one I had did go." De hoofdrolspelers in Little Ti me nodigen de toeschouwer uit in hun voetsporen te treden en zelf op verkenning te gaan in SCHIEDAM - Het stadspark De Plantage staat in het weekeinde van 9 en 10 mei in het teken van het Kabaal festival. Jonge, regio- nale talenten op het gebied van muziek, poezie, theater, mode en andere kunstvormen nemen het park over en zullen het pu- bliek vermaken, verrassen en inspireren. Op vrijdagavond 9 mei strijden Schiedamse bands voor de eer en de felbegeerde kans om ook op de tweede dag te mogen spelen als openings- act. Naast het muziekpodium is er ook een kunstpark met dich- ters, straattheater van blikope- ner, een modeshow en een graf- fitimuur. Kabaal is een festival voor en door jongeren. En gratis als het is, voor iedereen toegan- kelijk. Nieuwsgierig? Kijk op www.kabaalfestival.nl een universum vol raadselachti- ge wisselingen van schaal en perspectief. Een muur vol spijkertjes vormt de sterrenhemel; een bergje zand verandert in een woestijn en een ei vat de raadselen van de wereld samen. Post-it Claire Harvey werd in Neder- land bekend met een schilderij en tentoonstelling op Post-it notes in het Rijksmuseum in Amsterdam. Bands, dichters, straattheater en een modeshow vormen de in- gredienten van Kabaal. s foto: pr De flguren in Little Time nodigen de toeschouwer uit op ontdekkingsreis te gaan in een dromerig universum. De Agenda St* \t FOtO: PR HOEK VAN HOLLAND - Bij het Keringshuis start in de meivakantie een speciale puzzeltocht, waarbij kinde ren vragen moeten beant- woorden over de Maeslant- kering en over waterbeheer in Zuid-Holiand. Als kinde ren de speurtocht inleveren bij de balie krijgen ze een leuke verrassing. De mei- puzzeitocht is gratis af te halen bij de receptie in het Keringhuis. Ook zijn er in de vakantie extra instaprond- leidingen. Meer info op: www.keringhuis.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23