FOKA maakt het verschil! Idealen Voor meer Valeska én vrouwenzaken kijk op Skuzzie.n! De nieuwste fotoapparatuur tegen superscherpe prijzen Het nieuwste van het nieuwste voor een prettige prijs? Er zijn genoeg aanbieders van fotoapparatuur, video camera's, televisies en hifi-apparatuur die zulke producten via het Internet aanbieden. FOKA gaat echter nog een paar stappen verder. dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 12 Blijdschap op de gezichten van de zangers hoofdprijs in de wacht. van Stuurloos. In Bussum sleept het Schiedams Shantykoor tot eigen verrassing de FOTO: CAROLINE STEENBERGEN SCHIEDAM - Verrassing en blijdschap strijden om voorrang bij de zangers van het Schie- damse Shantykoor Stuurloos. Dat ze op het jaarlijkse Shanty- festival Het Gouden Keeltje zouden winnen, hadden ze nooit verwacht. Op het jaarlijkse Shantyfestival, dat op Koninginnedag in Bus sum werd georganiseerd, na men - naast het organiserende shantykoor "Het Ruime Sop" - maar liefst tien andere shanty- koren deel, waaronder een ge renommeerd koor als de Schel- deloodsen. Ook het Schiedamse Shantykoor Stuurloos behoorde tot de genodigden. Hoewel er geen eredivisielijst bestaat in Shantykorenland mag toch ge steld worden dat de crème de la crème van Neerlands vertolkers van zeemansliederen deze dag bijeen was. Diverse straten wa ren nauwelijks door te komen, zo druk was het. Bij de prijsuit reiking door de Bussumse bur gemeester ging de publieksprijs naar de Scheldeloodsen en tot verrassing van alle Schiedam mers ging de eerste prijs "het Gouden Zeemanskeeltje" naar Stuurloos uit Schiedam. Deze prijs werd met name verkregen op basis van criteria als origina liteit, interactie en meerstem migheid. Het Keeltje mag een jaar lang in de prijzenkast van Stuurloos prijken. "In mijn mond is het voortaan verboden voor vlees en vis!", be sloot mijn dochter enkele weken geleden. Ze houdt van dieren en daarom is ze vegetarisch gewor den. Het grapje van haar oom: "Ik hou ook van dieren, het liejst gebraden op mijn bord", wordt door haar wijselijk genegeerd. "Er zijn genoeg niet levende din gen die we kunnen eten", ver volgt ze haar pleidooi, "en wan neer je een dier dood maakt, komt die nooit meer terug!" Nou eten wij heel weinig vlees, dus wat dat betreft hoeft ze er niet veel voor te laten. Maar dat ene stukje kip, worstje of vis, is dan juist zo'n traktatie en daar door zo moeilijk te weerstaan. Vooralsnog lijkt ze er echter wei nig moeite mee te hebben. Tij dens een verjaardag op school haalt ze keurig het knakworstje van de prikker en geeft het aan een ander kind. Ik vind het knap voor een kind van zes! Kan er ook nog veel van leren! Ook ik besluit regelmatig iets te laten staan, maar zodra het limbisch systeem maar een beetje geprikkeld wordt, ga ik vaak toch weer voor de bijl Vooral de wijze waarop mijn dochter haar nieuwe levensstijl vorm geeft vind ik zo bijzonder. Ze etaleert het niet overdreven en maakt er geen ophef over wan neer anderen wel vlees eten. Kunnen velen iets van leren! "Het is maar een fase", zeggen de ervaringsdeskundigen, maar ik denk dat het wel eens een blijver tje kan zijn. Stiekem hoop ik dat Ik zie haar over een aantal jaren ook wel bij Greenpeace in een rubberbootje actievoeren tegen de spanvisserij om zo dolfijnen te redden. Heldhaftig spectacu lair en stoer, maar zeker niet ge welddadig. Balancerend op de grens van het toelaatbare. Maar goed, het is natuurlijk ook kind eigen om juist niet te worden wat wij ouders voor ogen heb ben. Ik moeter niet aan denken, maar ze zou natuurlijk ook best door kunnen slaan en zo 'n extre me dierenactivist kunnen wor den, die door intimiderende ac ties echt de grenzen van de wet overschrijdt. Een andere moge lijkheid is dat ze haar (of moet ik zeggen onze?) idealen totaal overboord gooit en verslaafd raakt aan de rommel die de fastfoodindustrie haar voor schotelt. Wat vind ik nou eigen lijk erger? Ben ik nog niet hele maal uit! Het Rotterdamse bedrijf biedt zijn ongekend brede assortiment niet alleen superscherp geprijsd aan op Internet, maar beschikt ook over een riante winkel waar consumenten zeven dagen per week niet alleen kunnen kijken, voelen, luisteren en kopen, maar ook mogen rekenen op perfecte advisering en vergaande garantie op alle artikelen. "Dat zijn precies de redenen waarom mensen graag met óns in zee gaan", vertelt FOKA- directeur Ruud Vooys. "Alléén via het Internet communice ren met aantrekkelijke aanbiedingen is niet voldoende. Het biedt dé consument te weinig zekerheden. Een combinatie van Inter net en winkel werkt veel beter, weten we inmiddels uit ervaring. Ons unieke concept, gerelateerd aan de uitstekende naam die FOKA in de tachtig jaar van zijn bestaan heeft opgebouwd in de markt, slaat gewel dig aan! Wie kijkt en koopt bij FOKA is zeker van de nieuwste producten tegen bodemprijzen. "Ook wat dat betreft onderscheiden we ons van 'conculle- ga's' die met grote, schreeuwerige advertenties klanten proberen te lokken met zogenaamde 'fantastische aanbiedingen'", stelt Ruud Vooys met een brede glimlach. "Wat ze 'vergeten' te vertellen is dat hun prijzen helemaal niet zo scherp zijn en de producten die ze aanbieden veelal tot de categorie overjarige modellen behoren. Dat zal bij ons nooit gebeuren." FOKA heeft op het gebied van digitale fotocamera's, reflexcamera's en accessoires alles in huis voor zowel beginnende fotografen, hobby fotografen en professional, Ook is men bijzonder ruim gesorteerd als het gaat om videocamera's éii verrekijkers. Extra pluspunt daarbij is dat de verkoopadviseurs van FOKA niet alleen over ruime vakkennis beschik ken, maar zich ook goed kunnen verplaatsen in de gebruikerswensen van de klant. FOKA voert de camera A-merken Canon, Nikon, Pentax, Olympus, Leica, Sony, Panasonic, Samsung en Casio. Verder zijn JVC, Sony, Panasonic en Canon vertegen woordigd in de brede range aan video camera's. "Uiteraard leveren we, zoals onze klanten dat gewend zijn van FO KA, uitgebreide garantie op de appara tuur", aldus Ruud Vooys. "Voor een gering bedrag kan de consument drie jaar garantie bijkopen. Indien er in die periode geen reparatie plaats hoeft te vinden, dan krijgt men aan het eind van de drie jaar het garantiebedrag op vertoon van de kassabon in zijn geheel terug! Dat kunnen wij doen omdat de praktijk uitwijst dat er bijzonder weinig klachten zijn over deze artikelen. Logisch, want FOKA verkoopt alleen producten waar het volledig achter staat!" Geïnteresseerd in wat superspeciaal zaak FOKA u te bieden heeft? Kom dan eens langs in de winkel aan de Admiraliteitsstraat 8 te Rotterdam- Kralingen (zijstraat van de Oostzee dijk met meer dan voldoende parkeer ruimte) of log in op www.foka.nl. Foka is gevestigd aan de Admiraliteitsstraat 8 in Rotterdam Voor meer informatie bel naar 010 - 4035300 of kijk op www.foka.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12