M ff DmÉ ciesclu "jonge: 'T FOTO: INDEPENDENTFILMS Be Kind Rewind r mJ rirAVAHIflTTill Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 7 mei 2008 - Pagina 22 'Into the de bioscoop! Regie van Sean Penn en gebaseerd op de gelijkna mige bestseller van journalist Jon Krakauer. ;i%s' Film/DVD Michael Boogerd Een portret van Boogie Als het aan Strengholt Multi- Media ligt wordt de zomer van 2008 met het EK voetbal, Tour de France én de Olympische Spelen weer een ouderwetse sportzomer. De komende pe riode brengt het bedrijf samen met de NOS een serie bijzonde re Studio Sport DVD's uit. De eerste DVD in deze reeks is Mi chael Boogerd - Een portret van Boogie. Meer dan tien jaar was Michael Boogerd een top per in het internationale wie- lerpeloton. Deze special bevat veel hoogtepunten uit zijn rijke wielercarrière vanaf 1996 tot en met zijn laatste deelname aan het WK in Stuttgart. Uiteraard wordt er ook aandacht besteed aan zijn overwinning in de Am- stel Gold Race en de onvergete lijke zege in de Tour de France op La Plagne. De finale van de ze etappe staat in zijn geheel, als extra, op de DVD. In ge sprekken met Mart Smeets ver telt Michael Boogerd uitvoerig over zijn loopbaan, de doping in de wielersport, zijn familie en zijn talrijke hoge klasserin gen in wielerklassiekers. I Pivj Bandek Burma r - Boy The Kite Runner Boek, film en nu dvd 'De Vliegeraar' is begin dit jaar als speelfilm uitgebracht. Op 29 mei The Kite Runner op dvd. Amir en Hassan groeien samen op in Afghanistan, nog voor het land door oorlogen wordt ver scheurd. Als blijk van hun vriendschap kerft Amir in een granaatappelboom: 'Amir en Hassan, de sultans van Kabul'. Maar Amir behoort tot de be voorrechte bevolkingsgroep en Hassan is zoon van een arme Hazara familie, in dienst bij Amir's vader. Wanneer Amir Hassan niet be schermt tegen een brute aanval komt het schuldgevoel van Amir tussen hun vriendschap te staan. Tijd om het goed te maken krijgt hij niet, want niet veel later vallen de Russen Af ghanistan binnen en vluchten Amir en zijn vader het land uit, richting Amerika, waar Amir schrijver wordt. Op het mo ment dat zijn eerste boek uit komt, krijgt hij een alarmerend telefoontje... Regisseur Mare Forster geko zen voor ervaren én onervaren acteurs. Kinderkijkplezier voor tijdens de vakantie De leukste verhaaltjes nu ver zameld op de 4-dvdbox ER-OP- UIT. Ruim vier uur kijkplezier en natuurlijk Nederlands ge sproken. Je ideale maatje voor op reis. Vergezel Toet en zijn vriendjes bij 'Wielen van de bus' in hun magische en avontuurlijke rei zen door Liedjesstad. Maak kennis met Elias! Dit klei ne reddingsbootje gaat aan het werk in de gezellige kustplaats Thuishaven. En hoewel de klei ne Elias nog veel te leren heeft, merkt hij al snel dat zijn nieu we vriendjes hem nooit in de steek zullen laten! Maak kennis met Pep de auto, Toet de boot en Vroep-Vroep de helikopter en beleef samen met hen de leukste avonturen! Kinderen leren op een leuke manier om dagelijkse proble men op te lossen. Kiddo is een magische truck, die zichzelf kan omtoveren tot wat hij maar wenst: van race wagen tot raket en alles daar tussenin! Kijkje mee naar de vrolijke avonturen van Kiddo? Vanaf 10 juni verkrijgbaar. Moordwijven Strijd tegen ouder worden Moordwijven, de komische ac tiefilm van regisseur Dick Maas, is verschijnt binnenkort op dvd. De drie miljonairsvrouwen Kit ty, Estelle en Nicolette leiden een luxueus bestaan. Hun voornaamste zorg is de strijd tegen het ouder worden. Ze shoppen wekelijks bij de plas tisch chirurg om maar jong en aantrekkelijk te blijven, voor zichzelf én voor hun echtgeno ten. Aan het rimpelloze bestaan komt abrupt een eind als Kitty vermoedt dat haar man vreemd gaat. Om te voorko men dat ze aan de kant wordt gezet en er een eind komt aan haar luxe leven, besluit ze sa men met haar vriendinnen haar echtgenoot uit te weg rui men. De vriendinnen dalen af naar de Amsterdamse Wallen om een huurmoordenaar te vinden die dit klusje kan klaren. Wat een gemakkelijke klus had moeten zijn, blijkt toch meer voeten in aarde te hebben dan de dames hadden verwacht. Extra: Making of Moordwijven. Verschijnt 28 mei 2008. De komediefilm 'Be Kind Re- wind' wordt vertolkt door Jack Black (Jerry) en Mos Def (Mi ke). De beste vrienden Jerry en Mike werken in dezelfde straat. Jerry op een autokerk hof en Mike aan de overkant in een videotheek. Jerry krijgt op een dag het ingenieuze idee een elektriciteitscentrale te saboteren. Hij is er namelijk van overtuigd dat de centrale zijn hersenen laat smelten. Het plan is toch niet zo goed doordacht, want Jerry wordt tijdens het ten uitvoer bren gen van zijn plan blootgesteld aan een zwaar magnetisch veld. Nietsvermoedend loopt de magnetisch geladen Jerry de videotheek van Mike in en wist onbedoeld alle videoban den. Omdat de twee vrienden niet zitten te wachten op een schadeclaim van Mike's baas, filmen de twee alle films op nieuw. 'Be Kind Rewind is on der regie van Michel Gondry, die eerder de film 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' regisseerde. Vanaf 15 mei in de bioscoop! Boek Voor S.J. Bolton is Offerande haar debuut. En niet zomaar een debuut. Ze schreef een ra zend spannend verhaal op de grens van een ceremoniële moorden en het streven naar een 'betere mens'. Maar ook een verhaal dat een oude Shet- landse mythe rond de Kunal Trows, die nog aan de Vikingen verwant zouden zijn, tot leven wekt met moderne en interes sante personages. Het is de verdienste van Bolton dat zij mythische en ogen schijnlijk bovenmenselijke on derwerpen aanroert, zonder dat het ooit zweverig wordt. In haar werk proef je als het ware de ei genheid van de eilanden, waar bij het zilte zeewater nooit ver weg is. Het doet denken aan die fles Talisker, die in het boek op tafel komt. Voorwaar niet slecht om mee vergeleken te worden. S.J. Bolton, Offerande, 19,95 eu- Het is helemaal de vraag hoe veel tijd je hebt om De geschikte jongen van Vikram Seth te le zen. Pas als je er alle tijd voor neemt kan het boek, met zijn bijna 1400 dichtbedrukte pagi na's, zich in alle lagen aan je openbaren. Want Seth be schreef veel meer dan alleen de zoektocht naar een geschikte echtgenoot voor Lata. Mis schien is het daarbij wel goed dat de vertaling pas jaren na het verschijnen van het origineel wordt uitgebracht. Sinds het moment van verschijnen in 1993 is het belang van India in de wereld veel groter geworden en is de belangstelling voor de cultuur van dit nog vaak onbe grijpelijke maar altijd boeiende land groter dan ooit tevoren. Neem de tijd en dompel je met Vikram Seth onder in deze an dere wereld. Vikram Seth, De geschikte jon gen, Van Oorschot, 49,90 euro. Een paar tieners staat klaar om de muziekwereld te veroveren met een heel eigen geluid. Op "The Colourful Life' laat de Londense band Cajun Dance Party horen beïnvloed te zijn door bijvoorbeeld the Kooks en Belle Sebastian. Londen lijkt weer helemaal terug als muziekhoofdstad van de wereld. En Cajun Dance Party onderstreept dat met het lekkere vette accent alleen maar met een debuut-cd die het beluisteren meer dan waard is. Het is niet te hopen dat de in spiratie voor Het octopuscom plex uit de dagelijkse praktijk van Christian De Coninck komt. Want dat zou voor de Brusselse politiecommissaris toch een re gelrechte nachtmerrie bete kend moeten hebben. Een serie moorden die op ingenieuze maar brute wijze gepleegd wor den is al behoorlijk heftig, Als dan het vermoeden ontstaat dat een collega met de moorden te maken heeft, of zelfs de moor denaar zou kunnen zijn, wordt het pas echt zweten voor com missaris Stijn Goris. Hoewel... Goris heeft dan al heel wat mee gemaakt. Een kort bezoekje aan de gevangenis bijvoorbeeld, waarmee de strijd tussen de verschillende Belgische politie diensten weer eens duidelijk wordt gemaakt. Christian De Coninck, Het octo puscomplex, Houtekiet, 17,95 euro. Het zevende studioalbum uit zijn solocarrière. De als singer-songwriter soms wat ondergewaardeerde Nik Kershaw, levert op 'You've got to laugh' misschien wel zijn beste vocale prestatie. Waar nooit aan is getwij feld, is zijn talent om een goede song te schrijven. Op het album staat een twaalftal kwalitatief hoogstaande nummers, waar het huidige geluid van Kershaw goed te horen is. een album voor liefhebbers van bijvoorbeeld Crowded House en Billy Bragg. De verwachtingen waren niet zo hoog gespannen nadat de Amerikanen, die vorig jaar nog hun bijdrage leverden aan 'Reformation Post TLC' the Fall hadden verlaten. Maar de volledig Engelse nieuwe line-up van de band overtreft alle verwachtingen ruimschoots. Met de overgebleven Mark E. Smith, Elena Poulou en Dave Spurr vormen gitarist Pete Greenway, nog gast op het vorige album, en drummer Keiron Melling nu the Fall. Goed voor een van de beste Fall-albums in jaren. THE FALL Na Multiply komt Jamie Lidell opnieuw met een onvervalste soulplaat. Het succes van die cd uit 2005 heeft gemaakt dat hij de elektronische mu ziek die hij aanvankelijk speelde definitief achter zich heeft gelaten. De eerste single 'Little Bit Of Feel Good' maakt meteen duidelijk met wat voor een album we van doen hebben. Soul in de sfeer van bijvoorbeeld Otis redding en Stevie Wonder. Hoewel helemaal nieuw, een album dat in de hoogtijdagen van de soul niet had misstaan. Oude soul in een nieuw jasje en bijna gegarandeerd opnieuw een hit voor Lidell. Met de titel van het nieuwe album verwijst Steve Winwood naar de negen nummers die hij ervoor opnam. Maar ook naar alle muzikale fases die hij in zijn lange carrière doorliep. Daarbij verwijst de alweer 59-jarige Win wood bovendien -en misschien wel vooral- naar de nieuwe fase die met deze cd ingaat. Op 'Nine lives' is ook gitarist Eric Clapton te horen, die meespeelt op het nummer 'Dirty city', dat ook als single van deze cd wordt uitgebracht.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 22