Plantage Gratis Kabaal in park de Samenwerking Rotte;-4am New York Campbell Brothers met 'sacred steel' Gospel Molendag staat in teken van kunst en kitsch Staatscircus houdt open dag Jack Black maakt in Be Kind Rewind zijn eigen versie van bekende films FOTO: NEW LINE CINEMA Dé Agenda De Nieuwe Palmboom is een van de vijf Schiedam se molens waar zaterdag van alles is te doen. foto: Roa dukstra SCHIEDAM - In Schiedam staan de vijf grootste molens ter we reld, midden in het oude centrum. De molens maalden vroeger mout voor de omvangrijke Schiedamse jeneverindustrie. Schie dam staat daarom onder andere bekend als 'molen- en jenever- stad'. Aan de viering van het landelijk evenement Nationale Molendag wordt in Schiedam dan ook niet voorbij gegaan. Ie der jaar pakt men hier op Molendag flink uit met allerlei leuke festiviteiten in en rond de vijf stadsmolens en het Jenevermuse um. Zo ook op zaterdag 10 mei aanstaande. Dit jaar met het the ma 'Molens en jenever tussen kunst en kitsch'. Naast gratis mo lenbezichtiging, muziek, theater, leuke kinderactiviteiten, lek kere molenhapjes en jenever, een veerdienst door de grachten en gratis feesttreintje is er dit jaar daarom veel te beleven voor mensen die van kunst en mooie spullen houden. Het program ma vindt plaats tussen 11.00 uur en 17.00 uur. DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Na een jaartje weg te zijn geweest is het eigen zinnige gratis muziekfestival KABAAL weer helemaal terug op de oude stek; De muziektent in De Plantage in Schiedam. Het festival begon vier jaar gele den als een idee van de SP jon geren ROOD, nu lijkt het festival volwassen te zijn geworden. Het heeft zich losgekoppeld van de politiek en de organiserende jongeren, Ben Hoppe, Thomas van Krugten, Joyce Middelkoop en Misha Vellinga hebben zich verenigd in de Stichting Kun- stof. Het jaartje rust heeft de organi satie van het meest verassende popfeest van Schiedam duide lijk goed gedaan. "Er zijn punt jes op de i gezet en er is ruimte gekomen om eens goed na te denken over wat en hoe we de zaken beter kunnen regelen", vertelt Thomas van Krugten. De leden van de Stichting Kunstof zijn het afgelopen jaar ge- coached door Frenk Kok van Funkey Events. Er zijn aan het festival een aantal elementen toegevoegd. Zo is er op vrijdag avond 9 mei een wedstrijd tus sen locale bands in de Grauwe Hengst. De winnaar mag de vol gende dag het festival openen. Allerlei kunstuitingen zullen dit jaar een prominente plek inne men op het festival. Joyce Mid delkoop: "De Plantage zal wor den ingericht als kunstpark. Daar kunnen allerlei regionale talenten laten zien wat ze in huis hebben. Dichters, straat theater, een modeshow. Er komt een graffiti muur en er wordt ook nog een lounge plek ingericht." Aan de inwendige mens is ruimschoots gedacht. Er komen twee horeca tenten op het terrein te staan. Stichting Kunstof lijkt er hele maal klaar voor. Ben: "KABAAL blijft zich ontwikkelen en de ba sis is nu zo stabiel dat het wel eens uit zou kunnen groeien tot HET jongerenfestival van Schie dam." MAASSLUIS - Johann Sebastian Bach wordt door velen gezien als de grootste componist aller tijden. Ook voor orgel heeft hij vele en vaak ook magistrale werken geschreven. Zeker op instrumenten zoals het Garrels- orgel in de Groote of Nieuwe Kerk te Maassluis kan zijn oeu vre uitstekend tot klinken wor den gebracht. Het is dan ook niet verwonderlijk dat veel or ganisten graag Bach spelen in Maassluis. Daarnaast heeft de orgelcommissie dit jaar ver schillende concerterende orga nisten gevraagd een Triosonate van deze meester uit te voeren, zodat u ze alle zes kunt beluiste ren. Cor Ardesch, organist van de Grote Kerk te Dordrecht, ver zorgt op zaterdag 10 mei een concert met uitsluitend werken van Johann Sebastian Bach, waaronder Triosonate 3 in d (BWV 527). Aanvang 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 6,50 en 5,50 voor 65+. Kinde ren t/m 12 jaar mogen gratis naar binnen. Bach-programma op Garrelsorgel Het jaartje rust hebben organisatoren Ben Hoppe, Joyce Middelkoop en Thomas van Krugten goed gedaan. ROTTERDAM - Na een tour door het land is het dansgezel schap Dance Works Rotterdam met hun voorstelling Rotter- dam-New York terug in de Maasstad. Op donderdag 8 mei zijn in de Rotterdamse Schouw burg in één avond de twee cho reografieën te zien van twee be kende danskunstenaars. De New Yorker Sephen Petronio, artistiek leider van The Stephen Petronio Company, en de Rot terdammer Ton Simons, leider van Dance Works Rotterdam, komen met respectievelijk de dansvoorstellingen Lareigne en Mortal Coil. Petronio heeft een reputatie opgebouwd als een grensverleggende choreograaf, terwijl Simons door zijn artistie- ke kwaliteit veel waardering Dansgezelschappen Dance Works Rotterdam en The Stephen krijgt van pers en publiek. Petronio Company vertonen beiden hun kunsten. foto PR SCHIEDAM - Het Staatscir cus van Moskou-Holiday houdt zaterdag 10 mei een open dag op het Bachplein in Schiedam. Van 11. 30 tot 13.30 uur mag jong en oud de tent en stallen be zichtigen en repetities van artiesten bijwonen. Om 12 en 13 uur wordt een rond leiding gegeven, waarin het circusieven centraal staat. Om 12.30 uur wordt een workshop jongleren gege ven en er is een buitenbak waar kinderen kunnen paardjerijden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25