centrum Ritsend Vijf890 Schiedam Historie is onze grootste Schat Gevarieerd eten bij 'Jurriaans' Colomn Het resultaat wordt zichtbaar Koopzondag in de binnenstad Colofon 'Geen concurrentie maar elkaar versterken!' dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 10 Tijdens de afgelopen zonnige dagen liep ik door het cen trum van Schiedam. En ja, het bruiste. Veel mensen, volle terrassen en zelfs al toeristen. Daarbij vielen de vele bouw activiteiten in het centrum op. Nieuwbouw op meerdere plaatsen in het Broersveld. De Oude Passage komt weer tot leven en zal straks weer bijdra gen aan doorbloeding van het centrum. De resultaten van ja ren centrummanagement worden zichtbaar. Vele jaren werk ik, Piet Smits, adviseur bij het Hoofdbedrijfschap De tailhandel als adviseur van het centrummanagement. Ik on dervind dagelijks hoe moeilijk het is ondernemers te door dringen van het belang van samenwerken. Je centrum op de kaart zetten kan alleen sa men. Het centrummanage ment in Schiedam is erin ge slaagd door onversaagd door te gaan, een band tussen de winkelgebieden in het cen trum te smeden; een gezicht naar de gemeente, afstem ming van evenementen, sa menwerking met de musea, banieren voor ieder feest en evenement etc. etc. En dat al lemaal op basis van vrijwillig heid. Weinigen weten hoeveel tijd hierin gaat zitten. En dat alles meestal naast het runnen van de eigen winkel In vele steden lukt dat niet. De Grote Markt ontpopt zich steeds meer als bruisend horeca- plein. Kortom, er ontstaat iets waar we allen trots op kunnen zijn. Schiedam zit weer in de lift. Alle reden dus om het Centrummanagement te ver sterken en te professionalise ren. Ik werk hier graag aan mee. Piet Smits Komende zondag is het weer koopzondag in de binnenstad van Schiedam. Voor het pu bliek een uitstekende gele genheid om gezellig te win kelen en lekker te slenteren door het sfeervolle historisch centrum. Voor een drankje en lunch is alle gelegenheid in een van de vele gezellige horecagelegenheden in de stad. Neem ook eens een kijkje op de curiosamarkt op het Broersveld, waar leuke koopjes zijn te vinden tegen een schappelijke prijs. SCHIEDAM - 'Ik ben erg opti mistisch over de invulling van de Schiedamse binnenstad en Schieveste,' aldus Maarten Groene, wethouder Economi sche Zaken, Ruimtelijke Orde ning, Grotestedenbeleid en Wij kontwikkeling. Hij benadrukt wel, dat zijn collega Menno Sil- jee voor de binnenstad verant woordelijk is, terwijl Groene vooral betrokken is bij ontwik kelingen in de rest van de stad. Maarten Groene heeft in de tien jaar die hij nu in Schiedam woont ervaren hoe Schiedam Centrum zich uit een lastige po sitie ontwikkelde tot een steeds aantrekkelijker binnenstad. 'Van oudsher ligt Schiedam in gebed tussen een aantal grotere steden, waaronder Rotterdam en dat brengt Schiedam als winkelstad in een bijzondere positie,' weet hij. 'Schiedam is bij uitstek een plek om mensen te wijzen op de mooie histori sche plekjes die onze stad rijk is. De gemeente heeft een aantal projecten op de rol staan die op historisch gebied goed zullen scoren. Dat moet nieuwe on dernemers vertrouwen geven om het avontuur aan te gaan. Voor ons geen binnenstad waarvan er'dertien in een do zijn'gaan maar een binnenstad met bijzondere kwaliteiten.' 'Het is belangrijk om samen met de gemeentelijke overheid nieuwe regelingen voor starten de ondernemers te ontwikke len. Het signaal dat de gemeen te hiermee af geeft moet het voor banken en financiers aan trekkelijker maken. Helemaal wanneer ervaren ondernemers ook als mentor willen optre den. We zullen pas over een paar jaar kunnen zien hoe het effect zal zijn van het verstrek ken van 'microkredieten', een werkwijze die steeds meer in gang vindt, zodat mensen met ondernemerszin net even dat duwtje in de mg krijgen die ze nodig hebben om aan de slag te kunnen.' Een ander project waar Groene zich vanuit zijn portefeuille erg positief over uit laat is Schieveste dat nu verrijst in de omgeving van het station Schiedam Centrum. Dit voor jaar is de eerste paal geslagen achter het NS Station. Het wordt een nieuw woon-, werk-, en winkelgebied dat veel men sen zal aan trekken. Er is ook plaats voor vertier. 'Sommige Schiedamse ondernemers vre zen concurrentie, maar we let ten er goed op dat nieuwe be drijven een aanvulling zijn op de binnenstad. Velen zien Schieveste juist als een nieuwe impuls om Schiedam op de kaart te zetten eq verwachten dat zo meer bezoekers worden getrokken. Ik verwacht dat de deuren in het najaar 2010 open kunnen gaan.' Sanne Stadhouders heeft zo juist nieuwe schoenen uitge zocht en is daar erg blij mee. Haar ouders kopen al jaren hun schoenen bij Dijkstal Schoenen en vandaag is ze met haarvader meegekomen. 'Ik had toevallig ook nog een paar nieuwe schoenen nodig', lacht ze blij. De keus was niet zo moeilijk en dus snel gemaakt omdat de (bijna) dertienjarige natuurlijk precies weet wat ze wil! Els de Ruiter werkt al dertien jaar met veel plezier bij Dijkstal Schoenen en hoopt dat nog heel lang te doen. Wat haar vooral zo in dit vak boeit is de steeds weer vernieuwende schoenmode. 'Bij de aanschaf van nieuwe schoenen is des kundig advies gewoon heel be langrijk, net als het luisteren naar de wensen van de klant, want voeten zijn heel belang rijk'! Wie ooit gegeten heeft bij Pieter Jurriaans wordt in no-time een echte fan. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Klaaske Geerst Foto's: Klaaske Geerst en Roel Dijkstra Eindredactie en vormgeving Wegener Huis-aan-huisMedia Winkelen bij Dijkstal Schoenen De creatievelingen bij Vijf890 ontwerpen voor grote namen maar zien ook in de Schiedamse ondernemer een uitdaging. Sinds kort is er een nieuw be drijf gevestigd in de Boterstraat met een niet alledaagse naam: Vijf890. Eigenaar is Marco Jon- geneel, een creatieve onderne mer die negen jaar geleden met zijn idee in Spijkenisse begon en wat inmiddels is uitgegroeid tot een opvallend ontwerpbu reau. Het Vijf890 -team bestaat inmiddels uit zes enthousiaste ontwerpkunstenaars. 'Wij wer ken voor grotenamen zoals O 'Neill, Europastad, Danone en HEMA, maar we zien ook in Schiedamse ondernemingen een grote uitdaging. Zij zullen zeker niet misstaan in onze lijst van al bestaande opdrachtge vers. Vijf890Boterstraat 74. Pieter Jurriaans staat graag in de keuken en kan gerust een expert genoemd worden in de Europe se keuken. Nu al bijna drie jaar serveert Jurriaans op deze loca tie van woensdag tot en met zondag aantrekkelijke dagscho tels in een trendy omgeving met een huiskamer- uitstraling, 'n Leuke plek om alleen of in gezelschap uit eten te gaan te gen een verassend aantrekkelij ke prijs. Op zomerse dagen kan dat zelfs op het romantisch ver lichtte terras buiten met uitzicht op het plein en het Oude Stad huis. De menukaart is rijk ge varieerd en blijkt razend popu lair. Jurriaans serveert namelijk vooral originele tot zelfs klassie ke specialiteiten uit verschijlen- de landen van Europa maar het gerecht valt nooit 'zwaar'. Het hele jaar door staan populaire dagschotels en gerechten op de menukaart, zoals overheer lijke Geitenkaassalade met ho ning en tijmdressing, Lamsbil of Lamskoteletten in knoflook saus, Ossehaas met pepersaus, Zarzuela (een Spaanse visscho tel), Tournedos Cafe de Paris, Eendeborst in Frambozensaus, Zeewolf met kreeftensaus. Maar ook een Vegetarische schotel en soms zelfs Indische Kwartel met pindasaus, sambalboon tjes en pisang goreng 'Eet 'ns Jurriaans', Grote Markt 31, Schiedam. Openingstijden keuken: woe.-zon. 17.00 - 22.00 uur. 'Onze grootste schat is onze historie!' Wethouder Maarten Groene op de nog in aanleg verkeren de trambaandie Schieveste rechtstreeks met de binnenstad zal verbinden. 'Onze winkel kreeg onlangs een face lift,' legt eigenaar Wouter Kalkman uit. 'En terecht, nu het Plein en het Land van Belofte hun voltooiing naderen, wordt ook de Broersvest weer gezellig! Onze klanten reageren enthou siast op de metamorfose, maar wat natuurlijk altijd blijft is ons assortiment exclusieve kwali teitsschoenen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10