Woonplus Participatieovereenkomst en Stedelijk Sociaal Plan opnieuw ondertekend De glans van schilderwerk Verhuiskostenvergoeding verhoogd Onderhoud Gezamenlijke verantwoordelijkheid Erik Stam is heel positief over de presta tiegerichte methode. "Zowel Woonplus als de aannemer nemen voor een langere periode gezamenlijk de verantwoordelijk heid voor het schilderwerk van onze complexen. Hierdoor hebben we een goede beheersing van de kosten én blijft het schilderwerk op lange termijn in een goede conditie". Woonplus Schiedam heeft 12.000 woningen die om de zes jaar met schilder werk onderhouden worden. De kwaliteit van dit schilderwerk is daarbij natuur lijk heel belangrijk. Daarom heeft Woonplus gekozen voor een prestatiegerichte aanpak. Wat houdt deze aanpak in? Erik Stam, manager Planmatig Onderhoud, vertelt erover. "Belangrijk is dat het schilderwerk een aantal jaren goed blijft. Wij hebben de 'houdbaarheidsdatum' op zes jaar gesteld. Maar hoe kunnen we er zeker van zijn dat het geleverde schilderwerk hieraan vol doet? We hebben een methode ontwikkeld om dat systematisch te controleren", vertelt Erik Stam. "Met de aannemer stellen we vooraf een prestatieovereenkomst op. Deze heeft een contractduur van zes jaar. In de over eenkomst zijn alle gemaakte afspraken over de uitvoering, betaling, oplevering, kwaliteit en keuringen van het schilder werk vastgelegd. Zo zijn de verplichtingen en verantwoordelijkheden voor iedereen helder." Kwaliteitsbewaking Om te controleren of de kwaliteit van het schilderwerk volgens de afspraken is, voert een extern adviesbureau in de periode van zes jaar een aantal keuringen uit. De eerste vindt zes weken nadat de aannemer met het schilderwerk klaar is, plaats. Na drie en vijfjaar volgen er nog twee controles. Tijdens zo'n keuring wordt er op verschillende punten gecontroleerd, zoals de mate van glans en hechting en de aanwezigheid van houtrot. Erik: "Bij op levering van een woning moet de hechting van het schilderwerk 100% moet zijn. Na zes jaar zal dit op minimaal 90% moeten liggen. Al dit soort eisen staan gedetail leerd in de prestatieovereenkomst en de aannemer is verplicht deze prestaties na te komen. Blijkt uit de keuring dat het schilderwerk op dat moment niet voldoet aan de opgestelde kwaliteitseisen, dan zal de aannemer het schilderwerk moeten herstellen. Dit wordt weer gecontroleerd door middel van één of meerdere her keuringen, net zolang tot het schilderwerk in orde is". Deze maand zijn er twee belangrijke overeenkomsten getekend: de Participatie overeenkomst en het Stedelijk Sociaal Plan. In de participatieovereenkomst hebben het SOBO (Schiedams Overleg Bewoners Organisaties) en Woonplus hun afspraken vastgelegd. In het Stedelijk Sociaal Plan zijn alle rechten en plichten vastgelegd van huurders van Woonplus die gedwongen hun woning moeten verlaten door bijvoorbeeld sloop of ingrijpende renovatie. Het SOBO, Gemeente Schiedam en Woon plus ondertekenden op 19 mei gezamenlijk het nieuwe Stedelijk Sociaal Plan. Dit plan wordt jaarlijks geëvalueerd en, waar nodig, verbeterd. Zo is in het plan vastgelegd dat de verhuiskostenvergoeding bij gedwongen verhuizing bij sloop of renovatie wordt verhoogd naar 5244,- met 35 uur dienst verlening van klussendienst Service Dienst Werk. Andere onderwerpen die in het plan aan de orde komen, zijn het zoeken naar vervangende woonruimte en urgentie. Zo Worden betreffende huurders van tevoren bezocht door een medewerker van Woonplus, eventueel in combinatie met een ouderen adviseur van Seniorenwelzijn, om de woon wensen te inventariseren. Participatie De participatieovereenkomst sluit aan bij de 'Wet overleg huurders verhuurder' en is het resultaat van regelmatig overleg tussen Woonplus en SOBO. In de overeenkomst is vastgelegd over welke onderwerpen Woonplus informatie verstrekt aan de bewonersorganisaties en op welke punten zij adviesrecht hebben. Ook hebben de bewonersorganisaties instemmingsrecht bij een aantal onderwerpen. De gemaakte afspraken gelden onder meer voor de huurverhoging, de eventuele sloop van woningen, de afrekening van servicekosten en de kwaliteit van de dienstverlening. De participatieovereenkomst geldt één jaar. Daarna vindt een evaluatie plaats die de basis is voor een vervolgovereenkomst. John van Gestel (voorzitter van het SOBO), burgemeester Verver-Aartsen en Karin van Dreven (directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam) tekenen het nieuwe Stedelijk Sociaal Plan. Piet van der Ploeg en Joke van der Lans-Postma (beide bestuurslid van het SOBO) kijken toe. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T 010 - 2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010 - 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www. overhetwater. nl www. hettoernooiveldnl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010 - 2045204 www.woonplusvvebeheer.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 25 juni.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12