mei 2008 Geef de nieuwe huurprijs door Fietsdag valt niet in het water 4- Voorde huurder. Woonstad1 Schiedam i Eerste paal HetToernooiveld In de wijken Woonplus Kort Per 1 juli 2008 gaat de jaarlijkse huurverhoging van de netto huur in. Alle huurders hebben hierover een brief ontvangen. Geef op tijd de nieuwe huurprijs door, om bijkomende kosten te voorkomen. Ontvangt u huurtoeslag? Dan geeft Woonplus de nieuwe huurprijs door aan de Belastingdienst. U ontvangt dan vóór 1 juli 2008 een nieuwe 'beschikking huurtoeslag' waarin de nieuwe huurprijs is verwerkt. Betaalt u de huur via auto matische incasso via de bank of een andere betalende instantie (zoals het CWI)? Geeft u dan op tijd de nieuwe huurprijs door aan die instantie. Wanneer u geen bezwaar heeft gemaakt tegen de voorgestelde huurverhoging, maar ook de nieuwe huurprijs niet betaalt, dan is Woonplus Schiedam verplicht een aparte aanschrijving te sturen en dit te melden bij de Huurcommissie. Hiervoor brengt de Huurcommissie 11,- in rekening bij de huurder. Voorkom deze onnodige uit gave en geef uw nieuwe huurprijs vóór 1 juni 2008 door! Hu ui na 2008 Op 22 mei is de 'feestelijke eerste paal' geslagen voor het nieuwbouw project Het Toernooiveld. De paal werd geslagen door de eerste koper onder toeziend oog van wethouder Yorick Haan, René Korstanje (directeur van VOF Toernooiveld) en Karin van Dreven (directeur-bestuurder van Woonplus). Het Toernooiveld is ontstaan uit een samen werking tussen de Gemeente Schiedam en Woonplus die daarvoor de VOF Toernooi veld hebben opgericht. Het Toernooiveld wordt gebouwd op het terrein van de voormalige Slachthuisbuurt. Er komen 53 eengezinswoningen, verspreid over de projecten 'Vaandel, Ridder, Jonkvrouwe, Schild en Baldakijn'. De verkoop is zo voor spoedig verlopen dat er nu alleen nog een aantal woningen van type Baldakijn te koop is. Woonplus gaat zes woningen van het type Ridder verhuren. Voor meer informatie: www.hettoernooiveld.nl Ondanks de stromende regen, ging op zaterdag 17 mei de Fietspuzzeltocht Groenoord Midden-Delfland gewoon door. Ruim veertig deelnemers gingen van start. Fietsgroep Hoppe (opgericht door bewoners van Groenoord en medewerkers van diverse organisaties) organiseerde de tocht. Het doel was om Schiedammers kennis te laten maken met het vernieuwde Groenoord en de recrea- "Een beetje regen, houdt ons niet tegen! tieve mogelijkheden van Midden-Delfland. Onderweg kon men een kijkje nemen bij een boerderij, een imker en in natuurcentrum Boshoek. "Dat doel hebben we bereikt", zegt Eric van Staveren, de ploegleider van de fiets groep. "Het was opvallend hoeveel deelnemers uit andere wijken aan de start verschenen." Na een optreden van muziekkorps en marionettes van OBS Schiedam startte de toer van 25 kilometer. Voor deelnemers met een scootmobiel was er een kortere route. Hun enthousiasme was aanstekelijk. "Einde lijk wordt er iets voor ons georganiseerd en een beetje regen houdt mij echt niet tegen", zei meneer Schwagerman. Terug in Wijk centrum De Blauwe Brug bleek dat er nieuwe vriendschappen zijn gesmeed. Was de tocht succesvol genoeg om deze volgend jaar weer te organiseren? "Door de regen hadden we minder deelnemers dan we hadden gehoopt, maar we hebben wel aan getoond dat je met het enthousiasme van bewoners en organisaties in een wijk een mooi evenement kunt organiseren. Wet houder Yorick Haan, die ook lid is van Groep Hoppe, speelde al met de gedachte om de tocht nog groter te maken; voor en door heel Schiedam. Dat lijkt me een mooi streven!" Barbecue De zomermaanden zijn weer aangebroken, dus barbecuen is weer populair. Wat velen niet lijken te weten is dat het niet is toegestaan om te barbecuen op het balkon. Het open vuur zorgt voor brandgevaar en de rook levert overlast voor de buren. Wilt u toch graag buiten uw eten bereiden? Dan is een elektrische barbecue een goed alternatief. Voorkom Inbraak) Gaat u op zomervakantie of een dagje weg? In deze periode zijn woningen extra inbraakgevoelig. U kunt zelf veel doen om de kans op ongewenst bezoek te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt. Laat de brievenbus bijvoorbeeld regel matig legen en laat de gordijnen open. Zorg verder voor goed hang- en sluit werk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Meer tips vindt u op www.politie.nl in de rubriek 'Preventie'. Digitaal raparatlavarzoek Wilt u een reparatieverzoek doorgeven? Dat kan ook digitaal, op elk tijdstip van de dag en alle dagen van de week. Ga naar de startpagina van www.woonplus.nl en klik op de knop 'reparatie melden'. Na het invullen van uw naam en postcode kunt u uw melding in vijf eenvoudige stappen, met gebruik van keuzemenus, door gegeven. Na het invullen van de contact gegevens en het 'verzenden' is de melding gedaan. Woonplus neemt binnen twee werkdagen na ontvangst van de digitale melding per email contact met u op. Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Woensdag 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50 a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur en L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuld Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heljermansplein Bachpleln Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13