engelen Gewoon engelen Raadsvragen over leegstand in de stad Burenraad moet uitzoeken wie stinkt dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 14 Wonderlijke creaties SCHIEDAM - De molens van Schiedam zijn alom bekend bij een breed publiek. Dit schooljaar kwam daar een fenomeen bij: het Schiedams Schoolwindmolen Project. Leerlingen van een aantal ba- sis- en middelbare scholen hebben al hun vindingrijk heid, originaliteit en (tech nisch) inzicht gedemon streerd bij dit educatieve pro ject Bij het uitvoeren van het project zijn de klassen ver deeld in groepen van drie tot vijf leerlingen, die gedurende een schooldag in een tot werk plaats omgetoverd lokaal bij zondere windmolen-model len hebben ontworpen. De windmolens werden getest op hun technische prestaties; voor een windmachine ge houden bleken bijna alle ont werpen van de leerlingen flink te kunnen draaien! Een aantal bijzondere, goed werkende molens is uitgevoerd op een formaat dat ze rondom "de school geplaatst kan worden. SCHIEDAM - Dat er erg veel leegstaat in de stad is geen nieuw gegeven maar gemeente- raads leden Mari Dingenouts en Sebastiaan van der Vliet be speuren toch enige bedrijvig heid en stellen daarom vragen aan het college. Sinds de inge bruikname van het nieuw bouwproject Spinhuispad eind jaren '90 hebben de plinten (de ruimtes onder de woningen op straatniveau) zich constant in een toestand van leegstand be vonden. Sinds enige tijd zijn er verbouwings- en inrichtingsac tiviteiten te bespeuren aan de westzijde van het Spinhuispad, aldus de raadsleden. Het zou gaan om twee instellingen van de geestelijke gezondheidszorg. In schriftelijke vragen willen beide PvdA-ers graag duidelijk heid over de invulling. Zij vra gen zich af of een dergelijke, blijkbaar succesvolle aanpak, ook kan worden toegepast op andere gebieden waar zich ch ronische leegstand voordoet. Zij wijzen met name naar een der gelijke situatie dat zich al jaren voortsleept bij de plinten aan de zuidoost zijde van het Stadserf. Deze plinten zijn nog nooit ver huurd geweest. Schiedam heeft, zoals elke stad in Nederland, te kampen met panden waar ch ronisch ruimte leeg staat. Groepen schoolkinderen lieten hun fantasie de vrije loop. Het bouwen van windmolens zit de hen duidelijk in het bloed. foto: pr Een selectie van de fantasti sche creaties is gedurende de maand juni te zien in de bibli otheken Stadserf en Noord. Van 18 tot 27 juni is er een overzichtstentoonstelling in de stal en op het terrein van het Natuur en Milieu Educa tief Centrum Harre Wegh in Kethel. SCHIEDAM - Er komt een bu renraad, waarin vertegen woordigers uit de wijk Schie- dam-West zich zullen bezig houden met overlast die wordt ondervonden van de bedrijvigheid rond de Wilton haven. Dat is vastgelegd in een convenant, dat de bewoners vereniging Schiedam-West, Huisman-Itrec en de gemeen te Schiedam op initiatief van wethouder Yorick Haan op donderdag 5 juni onderteke nen. Met enige regelmaat ontvangt DCMR Milieudienst Rijn mond klachten over stank uit het gebied rond de Wiltonha ven. Vaak wordt in de meldin gen gewezen op de straal- en schilderloods van Huisman- Itrec als veroorzaker. Uit de door DCMR ingestelde onder zoeken blijkt dat in een zeer beperkt aantal gevallen kon worden vastgesteld dat Huis man-Itrec daadwerkelijk de veroorzaker van de klachten was. Zowel de Bewonersver eniging Schiedam-West als Huisman-Itrec hebben er be hoefte aan duidelijkheid te krijgen over de klachten. E U K E N S W BADKAMERS Engelen is al bijna 40 jaar een Rotterdams familiebedrijf. Onze drijfveer is om met passie, ervaring en vakmanschap duidelijk het onderscheid te maken. Met het 'genietklaar' concept (alles van demontage tot ingebruikname) kunt u direct van uw nieuwe badkamer, keuken of tegelvloer genieten! Bezoek één van onze vestigingen en ervaar hoe 'gewoon' een 'ongewoon' mooie keuken, badkamer of tegelvloer voor iedereen haalbaar is. De grootste showroom van Nederland vindt u bij ons in Rotterdam (4.500m2). www.engeien.nl Ba rend recht T Rotterdam T Spijkenisse T e-i-e-4a2 52 7 i 010 262 07 33"" 0181 62 32 00 Vestiging Rotterdam iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 14