Podium voor nieuw talent EHEE0Laten van zich horen Finalisten [Tips van de pro's X-Posure: wetvelende show met dans, rap, zang en bands ►JJiHIIIUSchrijf ie nu al in! de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 mei 2008 - Pagina 25 Tien finalisten treden zater dag 31 mei op in de Stadsge hoorzaal van Vlaaringea De negen finalisten die door de professionele jury gekozen zijn (in willekeurige volgor de): A Swift Affection (Band), BBoying (Dans), Crazy Dan cers (Dans), Daniel en Carli (Rap), Samantha (Zang), Ste- fano Caruso (Zang), Tony Dancer (Dans), White Water (Band) en Zep (Band). Na de laatste voorronde heeft het publiek een aantal dagen de tijd gehad om, via de website, een stem te geven aan één van de drie mogelijke wild cards. Uiteindelijk is de grote winnaar JaYJaY!. Hij heeft de wildcard, en daarmee de laat ste plaats in de finale, be machtigd. Alle kandidaten zijn een dag geholpen door professionals uit hun eigen vakgebied. Tim Beumers maakt al jaren lang hiphop in alle soorten en maten, vooral met de hip- hopfoimatie VSOP. Beumers ging aan de slag met rappers Daniel en Carli. Dancing Queen Nana, bekend van het SBS6 programma, coachte de Crazy Dancers en Tony Dan cer. De muzikanten van R2P zijn een flink aan de slag ge gaan met de drie bands en Aruna Vermeulen van het hiphophuis heeft de tips ge geven aan de jongens van dansgroep Bboying. Tot slot heeft zangeres Char lie Dee haar ervaringen ge deeld met de zangers Stefano Caruso, Samantha en JayJay. Wat gebeurde er eigenlijk met winnaars van X-Posure? Was dit een mooie opstap voor hun carrière? Ja zeker. Zo werden de winnaressen van 2005, The Incredible Dancers, ooit derde bij het Nederlands Kampioenschap Streetdance en Beatboxer Ronaldo tweede bij het NK beatbox. Zangeres Anne No bel, derdeprijswinnares van 2005, heeft inmiddels een contract bij Joop van den En- de in de wacht gesleept en speelt de sterren van de he mel in de musical Tarzan. Winnaar van X-Posure 2007, Erkling Lacruz, heeft na zijn winst van X-Posure 2007 ook zeker niet stilgezeten. Hij is inmiddels met twee muzikale vrienden een eigen bedrijfje (www.youngandf- resh.nl) begonnen waarbij hij optredens wil organiseren voor zichzelf en andere jonge talenten. Daarnaast brengt hij binnenkort zijn eerste EP uit. Erkling Lacruz, winnaar van 2007, organiseert optredens voor jonge talenten. foto: angeuque van woerkom/ anca kruik Finalisten het nu moeten n zien! Samatha is een van de tien X-Posure finalisten die zaterdag optreden in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen. FOTO: ANGEUQUE VAN WOERKOM ANCA KRUIT VLAARDINGEN - Op zater dag 31 mei barst in de Stadsgehoorzaal van Vlaar dingen de strijd los om de felbegeerde titel 'het Groot ste Talent' van Vlaardingen en omstreken. Tien finalis ten laten hun talenten zien aan het grote publiek. De fi nalisten zijn na de voorron des klaargestoomd door professionele coaches in hun eigen vakgebied. Ze zijn dus klaar voor de strijd! Rapshows, dansacts, rockfor maties, beatboxers en zang kunsten wisselen elkaar in rap tempo af. Uiteindelijk komt er één winnaar uit de bus. Wie zal het worden? Bekijk het zelf bij de finale van X-Posure 2008. Arie Hordijk en Jeroen Naakt geboren presenteren dit jaar de finale van X-Posure Vlaardin gen. Beide heren zijn een be langrijk onderdeel van de poë zie- en muziekgroep de Woord dansers. De Woorddansers hebben al enkele prijzen ge woon voor hun originele per formance. Dit jaar kent X-Posure weer een professionele jury. Deze be staat uit: Gerard van Os (radio- en televisiepresentator bij de lokale omroep VTV/Omroep Vlaardingen), Bennie Semil (initiatiefnemer van het Hip hophuis in Rotterdam en zelf al meer dan 10 jaar actief als dan ser), Martin Mol (afgestudeerd bij de Popafdeling van het Rot terdams Conservatorium en songwriter) en RMB ('Rotter dams Meest Beruchte', underg round rapper op weg naar de top). Speciaal voor de finale van X-Posure wordt de jury uitge breid met Sandra Bruinsma, di recteur van de Stadsgehoor zaal. Wie heeft er nu een betere kijk op nieuw talent dan de di recteur van een theater? De spectaculaire finale van X- Posure 2008 vindt plaats op za terdag 31 mei in de Stadsge hoorzaal Vlaardingen. Niet al leen de finalisten treden op, ook de winnaars van eerdere edities zijn te bewonderen. De aanvang is om 20.15 uur. De vakjury kiest de winnaars 1 t/m 3. Daarnaast heeft het publiek ook een belangrijke rol. Via een scheurkaart mag het publiek aangeven wie zijn/haar favoriet is. Uiteindelijk bepaalt het pu bliek op deze manier de win naar van de Publieksprijs. Het prijzenpakket dat deze pu blieksprijs-winnaar ontvangt, is gelijk aan dat van de winnaar van de juryprijs. Kaarten kosten 8,50 en dit is inclusief een afterparty in de Salon. Reserveren kan via www.stadsgehoorzaal.nl of door te bellen met de kassa: 010-434 05 00 (dinsdag t/m za terdag, van 12.00-15.00 uur). Nieuwe talenten, tussen de 12-20 jaar, kunnen zich al opgeven voor X-Posure 2009. Deelname aan X-Posure is gratis! Inschrij ven kan in vier hoofdgenres: Theater, Muziek (bandjes, zang en rap), Dans en Overige Podiumkunsten. Inschrijven mag als duo, als groep en natuurlijk ook als solist. Let wel op: de act moet ei gen zijn (dus zelf verzonden) en de maximale tijd van de act is 5 minuten. Ben jij dat nieuwe talent waar naar wij op zoek zijn, meldt je dan nu aan viawww.stadsgehoorzaal.nl/x-posure posters, optredens en vrijkaar ten voor voorstellingen van reeds gevestigde artiesten. Jong talent weet het theater te vinden en vervolgens ook hun weg naar de landelijke wedstrijden. Ook is het bijzonder om te zien hoe divers het publiek van X-Posure is. Zowel een breakdancegroep als een pianist nemen hun ach terban mee naar de Stadsge hoorzaal en iedereen geniet van eikaars kunsten. De wedstrijd dankt haar succes onder andere aan de medewer king van professionele artie sten. Naast de coaches, bestaat tevens de jury uit een hele rij vakmensen. Danser Bennie Se mil en oprichter van het Hip hophuis, muzikant en zang- coach Martin Mol en rapper RMB geven met elkaar heel technische en bruibare advie zen aan de deelnemers. Radio presentator Gerard van Os is de rode draad in de jury en wordt tijdens de finale bijgestaan door theaterdirecteur Sandra Bruins ma. X-Posure wordt mede mo gelijk gemaakt door de gemeen te, het Fonds Schiedam-Vlaar- dingen e.o. en de bijdragen in ontwikkeling van het Vlaarding- se bedrijfsleven. De Stadsgehoorzaal heeft vier jaar geleden X-Posure in het leven geroepen. Het theater wil namelijk niet ai- leen een podium bieden aan landelijke artiesten, maar zeker ook de kans ge ven aan talent uit de regio. X-Posure biedt talent uit de regio de kans zich te presenteren op het podium. Hier Tony Dancer, foto: angeuque van woerkom anca kruik Directeur Sandra Bruinsma on derstreept het belang van X- Posure: "Ik sta soms echt te kij ken van het talent, dat Vlaardin gen in huis heeft! Dat moeten we koesteren." Het prijzenpak ket moet daarom een bijdrage leveren aan de verdere ontwik keling van de artiest. Naast een geldbedrag, bestaat de prijs uit een fotoshoot, visitekaartjes,

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25