Vrolijk conceit in Lange haven Lingerie van Marlies Dekkers rim Schaapsscheren en spelletjes op kinderboerderij't Hoefblad Op zoek naar roots in Op en Top Vlaardingen Join the Grid in voorronde van de Clash Talent Rappers, dansers en bands klaar voor finale van X-Posure Excursie naar boerderij van Grote Adriaan 3e Agend VLAARDINGEN - Natuur monumenten organiseert voor zaterdag 7 juni een excursie naar de oude boerderij van boer Grote Adriaan die in de Middel eeuwen in de Vlietlanden woonde. In zijn tijd kwam alles wat gebruikt werd uit het gebied zelf en men leefde in harmonie met de natuur. De drassige wei den van de Vlietlanden zijn vroeger bewerkt geweest door boeren en de boerderij van Gro te Adriaan is zelfs nog te zien op een landkaart uit de 15de eeuw. Ervaar hoe het hooien 500 jaar geleden in zijn werk ging. Nu beheert Natuurmonumenten deze eeuwenoude hooilanden en beschermt en herstelt de cul tuurhistorie. De gids vertelt over de planten en dieren in het ge bied en hoe boeren hier in de Middeleeuwen geleefd hebben. Vertrek om 10:00 uur bij Café Vlietzicht, Vlaardingsekade 60 in Schipluiden. De excursie duurt drie uur. Vooraf aanmelden op www.na- tuurmonumenten.nl of bij VW Vlaardingen, tel. 010-434 66 66. Kosten 12 euro. De ShteÜ Band zorgt voor vrolijke klezmermuziek tijdens het eerste Lange Havenconcert. SCHIEDAM - Van Jazz tot klezmer is te beluisteren op het eerste Lange Havencon cert, dat zondag zal plaats vinden op het water nabij de Appelmarktbrug in Schiedam. Bedoeling is dat het concert een jaarlijkse traditie wordt In het voorprogramma staat Danish Blue, afkomstig van het Schiedamse muziekcentrum Op Maat die tot 15.00 uur de Lange Haven opluisteren met jazz- en Swingklanken. Vanaf 15.30 uur treedt de Shtetl Band Amsterdam op, vijf musici die de vrolijke en licht exotische klanken van klezmer muziek ten gehore zullen brengen. De klezmer muziek van de Sht- ed Band Amsterdam ligt prettig in het gehoor en werkt aanste kelijk op hart en benen. Het licht exotische tintje van deze Oost-Europese, van oorsprong Joodse muziek wordt ook door niet-ingewijden erg gewaar deerd. De oorsprong van deze muziek ligt in de shtetis, de vroegere Joodse dorpjes in Oost Europa. De Jiddische muziek, die daar bij bruiloften en andere feesten werd gespeeld, is nu bekend on der de naam klezmer. Klezmer De melodieën en de typisch Joodse manier van spelen van de klezmer muziek zijn al heel oud en worden de laatste tijd steeds populairder. Naast Klez- Oud-journaallezer Harmen Siezen is donderdag de presenta tor in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen. FOTO: PR VLAARDINGEN - Coryfeeën uit Vlaardingen gaan donderdag 12 juni op zoek naar hun roots in de Stadsgehoorzaal van Vlaar dingen. Voor de Laatste Ronde - het afscheidsfestival voor sportpark De Vijfsluizen - komen de plaatselijke VIPS bijeen in een uniek programma, waarin muziek en interviews worden ge combineerd. De presentatie is in handen van oud-journaallezer Harmen Siezen, die wordt bijgestaan door NOS correspondent Peter d'Hamecourt en Astrid Kersseboom van het NOS jour naal. Onder andere Marjolein Keuning, Delia Bosiers, Ariënne Groenewoud, Nicole Philoména, Fred Piek, Martin Eden en Maurice Meeuws treden voor het voetlicht. Voor de begeleiding zorgt de Vlaardingse All Star Band onder leiding van toetsenist Ben van der Linden, die jarenlang muzikaal begeleider was van Paul van Vliet. Een avond vol mooie Vlaardingse verhalen. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Stadsgehoorzaal. ROTTERDAM - 2008 is het jaar dat lingerie ontwerpster Marlies Dekkers 15 jaar in business is. De Kunsthal in Rotterdam pre senteert met 15 jaar marlies I dekkers een overzichtstentoon stelling van deze internationaal bekende en succesvolle ont werpster. In de tentoonstelling zijn haar inspiratiebronnen en ontwerpen van vroeger tot nu te zien. Dekkers maakt lingerie met een perfecte pasvorm die stoer, sexy en zelfbewust is. Vrouwen voelen zich in haar ontwerpen mooi, verleidelijk en tegelijkertijd krachtig. Popster ren als Nelly Furtado, Christina Aguilera, maar ook Europees Commissaris Neelie Kroes dra gen Marlies Dekkers. Te zien tot en met 29 juni in de Kunsthal. Meer info: www.kunsthal.nl. De lingerie van Marlies Dekkers: stoer, sexy en zelfbewust FOTO: ROB B0GERD mer speelt de Sheti Band ook tango, klassiek, jazz, balkan en Hongaars. De organisatie van het concert is in handen van Havenrijk, een groep mensen, die zich inzet dit schitterende stukje van de Schiedamse binnenstad een positieve impuls te geven en verder op te waarderen met als motto: "het kan nog zoveel mooier!" Het Lange Havenconcert begint om 14 uur en duurt tot 17.30 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM De vijf man stetke coverband Join the Grid uit Schiedam staat vrJJ dag in de voorronde van Tire Clash of the Cover Bands, in Plan C wordt de muzikale strijd aangegaan met de soul coverband Mombassa uit Rotterdam, de blues van Doctor Fill uit Den Haag en rockband CUtfSUSIË'S uit Haarlem Zowel de vakjury als het publiek mag zeggen wie door mag naar de kwart li i tales van The only road to Paradis». Aanvang 21 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27