"O IMo/kiaa/ di 3 juni 08 19.00 - 21.00 uur vavo mbo www. roeman d r i a a I Het Nieuwe StadsbladWoensdag 28 mei 2008 - Pagina 42 Echte kampioenen! DOOR PETER SPEK SCHIEDAM - Het meisjes team van de basisschool De Violier veroverde op de dis trictfinale van het school- handbaltoernooi de kam pioensbeker. Negen schooihandbalteams uit de regio streden vorige woens dagmiddag op het prachtig nieuwe sportcomplex van de handbalclub HWC in de Vlaar- dingse Westwijk om de dis- trictstitels schoolhandbal. De Schiedamse schoolploeg won alle wedstrijden met zeer ruime cijfers en stak met kop en schouders uit boven de andere ploegen. De eerste wedstrijd werd met simpel gemak met 13- 1 gewonnen van de Schakel uit Vlaardingen en daarna won de ploeg met 8-0 van Sint Joseph- school uit Pijnacker. Het toernooi werd besloten met een 9-1 overwinning op De Ka meleon uit Hellevoetsluis. De ongeslagen status leverde de schoolploeg een prachtige be ker op. Ook mogen de speel sters binnenkort een wedstrijd bijwonen van het Nederlands handbalteam in Rotterdam. De ploeg mag met het veroveren van deze titel mag de ploeg ook mee doen met het landelijke fi nale, die op 14 juni in Emmen wordt gespeeld. "U bent wel laat hè!", zegt de vrouw die het voetje van mijn dochter opmeet. Ze kijkt me streng aan. "Het meeste is al weg!" Ik krijg de behoefte haar uit te leggen waar ik zo druk mee ben geweest de afgelopen weken, maar de verkoopster heeft hiervoor geen tijd. Nou is het ook wel een activi teit die ik graag uitstel hoor, schoenen kopen met mijn kinderen. Het lijkt net of de geur van leer ze altijd extra hangerig en hongerig maakt. Die van mij hebben boven dien hele smalle voeten, waardoor het heel lastig is om iets passends te vinden. Maar vandaag gaan we dus op schoenenjacht, mijn doch ter en ik. De zon schijnt en met een ijsje in het vooruit zicht zijn we vanochtend op de fiets gestapt. Nors drukt de vrouw me nu het enige muiltje "dat mis schien nog zou kunnen", in mijn hand en gaat voor straf iemand helpen met een gewo ne voet, die nog wel wat te kie zen heeft! "Die is toch niet van dieren gemaakt hè?", vraagt mijn dochter terwijl ze het schoen tje kritisch bekijkt. "Wel eens een zilveren koe gezien? vraag ik haar op mijn beurt (gewoon een vraag, niks voor liegen!). Mijn dochter lacht opgelucht en staat zich toe verliefd te worden op de schoen. "Helemaal leer hoor!", kirt een jongere collega, die wel iets van ons gesprekje heeft ge hoord, maar net niet genoeg om echt goed mee te kunnen praten. "Dus toch!" Dochter lief is boos en teleurgesteld. De schoen blijkt ook nog iets te klein te zijn en de jonge ver koopster gaat op zoek naar een groter maatje. Snel schets ik haar de mogelijkheid dat deze schoen wel eens gemaakt zou kunnen zijn van een oude melkkoe die het, na een fijn en lang leven, helemaal niet erg vindt dat ze van haar huid de ze mooie zilveren schoentjes hebben gemaakt. Ze heeft nog maar net "oké dan" kunnen zeggen of de verkoopster komt er al weer aangehuppeld. "He laas, die hebben we niet meer in haar maat", zegt ze vrolijk. Nog niet eens een half uur in de stad en ik voel me nu al hongerig en hangerig. Kom, gaan we eerst een ijsje eten! Voor meer Valeska én vrouwenzaken kijk op Skuzzit Het succesvolle meisjes team van de basisschool De Violier, dat de districtsfinale won bij de handbalvereniging HWC in Vlaardingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 42