f Chip je huisdier Fiets buiten spits mee in metro Aanval op armoede ingezet WERKLEIDER m/v l Open huis en een kijkje achter de schermen STICHTING PAUS JOHANNES XXIII begeleider 1 woonbegeleiding of begeleider complexe zorg (m/v) assistent-begeleider of begeleider 2 woonbegeleiding (m/v) assistent-begeleider (m/v) assistent-begeleider op oproepbasis(m/v) huishoudelijk medewerker op oproepbasis (m/v) Registratie: Voor een prikkie gechipt De Berckenrode Groep Schiedam (BGS) is een bedrijf gericht op werkgelegenheid en arbeidsintegratie. BGS voert daartoe voor de gemeente Schiedam de Wet Sociale Werkvoorziening en een aantal taken vanuit de Wet Werk en Bijstand uit. De afdeling Arbeidsintegratie is actief met o.a. de uitvoering van Work-first en Sociale Activering voor bijstandsgerechtigden. In een productiegerichte omgeving (productiehuis) krijgen cliënten werk aangeboden. Het doel is de kansen op een reguliere baan te vergroten. Er wordt nauw samengewerkt met de uitkerende instantie (opdrachtgever) binnen de gemeente Schiedam. De afdeling Arbeidsintegratie is op zoek naar een (36 uur per week) Taken: U bent verantwoordelijk voor de werkplanning en het logistieke proces in het productiehuis. U houdt toezicht bij de uitvoering van het werk. U bent het eerste aanspreekpunt voor de cliënten en u hebt veelvuldig contact met de consulenten over de cliënten. U maakt korte rapportages. U onderhoudt contacten met diverse opdrachtgevers en verricht de administratieve verwerking van de goederen. Functie-eisen: U hebt minimaal een opleiding op MBO-niveau. U bent praktisch, zakelijk en flexibel. U kunt op diverse niveaus communiceren en u staat stevig in uw schoenen. Voorts hebt u in een soortgelijke functie ervaring opgedaan. U bent gewend te werken met groepen en u bent een teamplayer. U bent in het bezit van de diploma's BHV, EHBO en Vorkheftruckchauffeur, of hebt de bereidheid deze opleiding(en) te volgen. Het salaris voor deze functies bedraagt, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring op basis van een 36-urige werkweek maximaal 39.297 bruto per jaar. Informatie en sollicitatie: Voor nadere informatie over deze functies kunt u contact opnemen met de heer L. Berkhof, hoofd van de afdeling Arbeidsintegratie, telefoon 010-2041027. U schriftelijke sollicitatie kunt u, tot uiterlijk 9 juni 2008, zenden aan mevrouw M.F. Burger, hoofd Personeel Organisatie, Postbus 4, 3100 AA Schiedam. Woensdag 28 rtiei 2008 - Pagina'52 Afgelopen zaterdag is de vestiging van de Rabobank aan de Zwaluwlaan officieel geopend door Burgemeester mevrouw Verver-Aartsen. Vervolgens was er een open huis. Ter ere van de opening schonk de Rabobank een cheque ter waarde van 1.000,- aan de kinderafdeling van het Vlietland. SCHIEDAM - Het identificeren en registreren van dieren is met het naderen van de komende vakantieperiode een aan dachtspunt voor vele huisdie- renbezitters. De reis, de verze keringen, de excursies en vele andere aan de vakantie gerela teerde zaken worden ruim voordat de reis wordt onderno men, goed geregeld. Dat Bella de hond en Mara de kat maar zelden meekunnen op vakantie is duidelijk. Zij krijgen onderdak, bijvoor beeld bij vrienden of buren. Wanneer de auto volgepakt ver trekt, is het huisdier snel verge ten, want het zal toch zeker goed verzorgd worden? Toch lopen jaarlijks, met name Ondersteuning voor mensen met een verstandelijke handicap Rayon Waterweg (Schiedam en Vlaardingen) zoekt medewerkers voor de functie van Voor een woonlocatie in Schiedam voor begeleiding van LVG jongeren voor de ondersteuning van gezinnen tevens voor de vakantieperiode Ben je geïnteresseerd? Stuur dan je brief met motivatie en CV vóór 9 juni naar: Stichting Paus Johannes XXIII, t.a.v. Mw. E.M. Bauché (hoofd personeelszaken), Postbus 21124, 3001 AC Rotterdam. Kijk op www.pausjohannes.nl voor meer informatie over deze vacatures, of neem contact op met dhr. G.A. van Bergen Bravenboer (algemeen manager), telefoonnummer 010-2480040. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. tijdens vakantieperiodes, alleen al in Rijnmond enige tientallen honden en katten van hun lo geeradres weg. De binding baas-dier is er niet, de ver trouwde omgeving die huisdie ren beschouwen als hun eigen territorium valt weg en de stress slaat snel toe bij het achtergela ten dier. Er hoeft maar iets te ge beuren of het dier glipt weg en gaat op zoek naar zijn baasje. De Dierenbescherming Rijn mond heeft samen met de die renartsen in de omgeving de maand juni tot chipmaand uit geroepen, om zoveel mogelijk honden en katten te kunnen chippen. Door middel van een onderhuidse injectie bij het dier, wordt een microchip ge plaatst. De unieke code wordt vastgelegd in de RCA-Data- bank: www.rca-databank.nl. De gegevens van het dier en diens eigenaar maken het mogelijk om het weggelopen dier sneller naar zijn baasje terug te bren gen. Met de actie: 'voor een prikkie gechipt' wil de Dierenbescher ming Rijnmond bevorderen dat huisdieren die zijn weggelopen van hun vakantieadres sneller thuis zijn. SCHIEDAM - De stadsregio Rotterdam houdt van septem ber tot december een pilot met het meenemen van de fiets in de metro. De fiets mag tijdens de proefperiode meegenomen worden op werkdagen buiten de spitsuren en de gehele dag in weekeinden, op feestdagen en in de zomermaanden juli en au gustus. De reiziger betaalt een geringe vergoeding hiervoor. Mevrouw Baljeu, portefeuille houder Verkeer en Vervoer van de stadsregio, heeft hiertoe be sloten op grond van de resulta ten van een onderzoek door de stadsregio onder metroreizigers waaruit bleek dat hieraan be hoefte is. Op dit moment mo gen metroreizigers in de stads regio Rotterdam op werkdagen vanaf 19.00 uur en op overige dagen de gehele dag hun fiets gratis meenemen in de metro. In de stadsregio Amsterdam mag de fiets tegen betaling altijd mee en bij de NS mag de fiets tegen betaling mee buiten de spitsuren. Het Centrum voor Onderzoek en Statistiek heeft in opdracht van de stadsregio on derzocht of metroreizigers in de stadsregio Rotterdam er be hoefte aan hebben om de fiets vaker mee te kunnen nemen. Ruim dertig procent geeft aan dat te willen. SCHIEDAM - De formulieren brigade Schiedam is officieel in werking getreden. Schie dammers die rond moeten komen van een laag inkomen, hebben misschien wel recht op bepaalde voorzieningen of regelingen die hun financiële situatie kunnen verbeteren. De brigade helpt bij het invul len van formulieren en kijkt samen met de klanten naar de regelingen en voorzieningen waar ze recht op hebben. Zo doende kunnen zij vaak extra inkomsten genereren, en dat past bij de visie van het college om armoede in Schiedam te voorkomen of terug te drin gen. Wethouder Daskalakis: "Wij werken er hard aan de le venssituatie van Schiedam mers té verbeteren. Het in het leven roepen van de formulie- renbrigadè is daar één middel bij. Veel mensen weten sim pelweg niet waar ze recht op hebben. Bovendien bestaat de brigade uit mensen die een reintegratietraject volgen. Op deze manier dóen zij werker varing op en kunnen zij door stromen naar een reguliere baan".

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 52