eek Vlaardingse VIP's op zoek naar roots Krant.nl Bling bling en hogere zaken Ruitist Emmanuel Pahud keert na 2 jaar terug bij het Rotterdams Philharmonisch Verbolgen schatten in de boekenkast 1 1 I Twools Skaten en feesten in Schiedam Ballet door Scapino en andere gerenommeerde dansgezelschappen fdé weGeNGR Huis-aan-huisMedia Wetenschapskunst in Roodkapje ROTTERDAM - Metalosis Ma ligna is een (zelfbedachte) aan doening waarbij metalen im plantaten in de patiënt een ei gen leven beginnen te leiden. Met als resultaat dat de patiënt eindigt in een mechanisch uit ziende constructie. Kaayks werk is tezamen met dat van Daniela Bershan, Sjef Me- ijman, Klaas Koetje, Kor Smeen- ge en Jeroen Hoenselaar te zien op de Expo 'Synthesis' - de ope ning is vrijdagavond vanaf 21.00 uur - in Roodkapje. Hun werk beweegt zich op het snijvlak van kunst en weten schap. Op dit moment is er sprake van integratie van we tenschap in kunst; kunstenaars stellen zich op als onderzoeker en maken gebruik van com plexe biotechnieken, filosofi sche herleidingen en processen van deconstructie. Zijn ze op zoek naar grenzen binnen hun discipline of naar een vorm van werkelijkheid? Van 6 juni tot 27 juli in Roodkapje (Witte de Withstraat 13A in Rotterdam). Klassiek Musicalster Marjolein Keuning is een van de gasten bij Op en Top Vlaardingen in de Stadsgehoorzaal. VLAARDINGEN - Beroemde Vlaardingers komen don derdag 12 juni bijeen in de Stadsgehoorzaal voor Op en Top Vlaardingen, een uniek programma waarin muziek en interviews worden ge combineerd. De presentatie is in handen van oud-joumaallezer Harmen Sie- zen. Hij wordt bijgestaan door Peter d'Hamecourt en Astrid Kersseboom van het NOS-jour- naal. Samen gaan zij op zoek naar de roots van Vlaardingse coryfeeën en naar die van hen zelf. Een keur aan artiesten zal deze avond voor het voetlicht treden. Zij presenteren een smaakvol repertoire met een scala aan ingetogen en ontroe rende songs, maar ook leuke en uitbundige liedjes. U hoort en ziet musicalster Marjolein Keu ning, de 'grande dame' van het Vlaamse chanson, Delia Bo- siers, de veelzijdige vocaliste Ariënne Groenewoud en Nicole Philoména, die bewijst dat nie mand voor authentieke fado- muziek naar Portugal hoeft. Fred Piek laat zijn eigenzinnige kijk op de folk horen en Martin Eden vertolkt de muzikale stij len van het Amerikaanse platte land. Jazzzanger Maurice Meeuws heeft een bijzondere Vlaardingse verrassing in petto. Toetsenist Ben van der Linden, jarenlang muzikaal begeleider van Paul van Vliet formeert een Vlaardingse All Star Band met tien Vlaardingse rasmuzikan- Een verborgen schat in de boekenkast Arie Molendijk taxeert oude en zeldzame boeken. rara: pr SCHIEDAM - Antiquaar en taxateur Arie Molendijk houdt don derdag 12 juni een taxatiedag van oude en zeldzame boeken in restaurant Parkhoeve in Schiedam. Niet zelden komt Molendijk een 'museumstuk' tegen dat jaren in een kast heeft gestaan of op zolder heeft gelegen. Onlangs ontdekte hij een handgeschre ven bijbel, die inmiddels onderdak heeft gevonden bij een rijks universiteit. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en van de staat waarin het boek verkeert Wie zelf nog oude boeken in de kast heeft staan kan deze voor 3 euro laten taxeren,. Dit gebeurt zo mogelijk aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcata logi. Ook is het mogelijk om kaarten, oude foto's en albums te laten taxeren. Materialen worden ook ingekocht. Molendijk is van 13 tot 17 uur aanwezig in Restaurant Parkhoe ve, Prinses Beatrixpark 1 in Schiedam. SCHIEDAM - In de Margriethal in Schiedam wordt dit weekein de sieradenbeurs en Paraview Paranormaal beurs gehouden. Naast handgemaakte kettingen, armbanden en oorbellen is op de sieradenbeurs ook een groot aanbod, kralen en andere mate rialen te vinden. Er zijn verschil lende workshops, die gratis be zocht kunnen worden. Op de Paraview Paranormaal beurs kunnen bezoekers kennis maken met new age en diverse alternatieve geneeswijzen. Zo zijn er onder andere paragnos ten, helderzienden, magneti seurs, handlijnkundigen, tarot kaartleggers en worden diverse lezingen gegeven. De beurzen zijn zaterdag geo pend van 12 tot 17.30 uur en zondag van 11 tot 17.30 uur. Zelf aan de slag tijdens een van de workshops op de Sieraden beurs. FOTO: PR ten, die de artiesten zullen be geleiden. De dames van 'Uit Volle Borsten' staan garant voor backing vocals. Evgeniya Kalug- ina, studente aan Rotterdam Circus Arts, presenteert een wervelende circusact Korting Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal Vlaardingen en kosten 17,50 eu ro. Op vertoon van dit artikel krijgt u 5 euro korting en betaalt u dus 12,50 euro. SCHIEDAM Vrijdag gaat de eerste Skate Night in Schiedam van start. Deze tocht gaat langs alle leuke piekjes van Schiedam en begint en eindigt op het Stadserf. Op het Stadserf is het vervolgens feest met een buitenbar en DJ. ieder een. van jong tot oud, kan vanaf 18 45 uur verzame len op het Stadserf om ver volgens om 19.30 uur van start te gaan. Je hoeft je niét van te voren op te ge ven. De tocht is 15 km lang en duurt ruim 2 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23