Hallo hallo wie stinkt daar zo i h i; i| l! II wdMÈè 1 roobol III" 1 11 WOONBOULEVARD 9 {föo&e fSSÊW Toneel I KWANTUM I van der Ree BCC0 Woonboulevard Vlaardingen: A20 - afrit nr 8, Westlandseweg (naast IBIS Hotel) - www.woonboulevard.nl "i dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 4 juni 2008 - Pagina 26 Zo nu en dan komt de to neelliefhebber een voorstel ling tegen, die er net even iets meer uitspringt dan an dere toneelstukken. Een "van deze uitschieters is de voorstelling Hallo, hallo wie stinkt daar zo? van onder andere Vincent Bijlo. Een voorstelling over de ideale radioavond uit de jaren '50. Te zien op donderdag 25 septem ber 2008 in Theater aan de Schie. Maak kennis met, óf haal herin neringen op aan een keur van geluiden uit de archieven van de radio uit vervlogen tijden. Wat gebeurde er achter de schermen van de radiostudio? ,Was er een onderhuids conflict tussen de radiomakers of speel de er nog meer? Cabaretier, schrijver, columnist en radio presentator Vincent Bijlo schreef samen met Rieks de Swarte de teksten voor het to neelstuk. Een voorstelling geba seerd op nostalgie? Volgens Vin cent Bijlo is de voorstelling ge- De voorstellingen van sei zoen 2007/2008 zijn ge speeld. Gelukkig is er in Theater aan de Schie voor uitzicht op een aantal mooie voorstellingen in seizoen 2008/2009. Naast de popu laire en klassieke theater stukken biedt het theater verrassende toneelstukken, die net even anders zijn. De ze pagina staat geheel in het teken van deze voorstellin gen. Zie ook www.theater- aandeschie.nl Vincent Bijlo speelt Hallo, hallo wie stinkt daar zo? baseerd op meer dan nostalgie alleen. "Hallo hallo wie stinkt daar zo? is weliswaar groten deels gebaseerd op registraties van toen en overgeleverd mate riaal, maar de voorstelling is niet zomaar een verzameling fragmenten." Energie Bijlo geeft aan dat de energie van de voorstelling vooral naar voren komt uit het plezier waar mee mensen bezig waren met de productie van de radiopro gramma's. "Dat plezier, samen met de beleving van de luiste raar die gekluisterd aan z'n luid spreker zit, proberen we weer op te roepen. Het zou ideaal zijn als dit ook jongeren kan boeien. Wie weet wordt er over dertig jaar ook wel een voorstelling ge maakt over Hyves, over hoe dat toen werkte en dat daar miljoe nen mensen aan meededen", aldus Bijlo. De oprechte onge forceerde vrolijkheid maakt de voorstelling voor Bijlo juist zo interessant: "Ik mis dat wel. Ne derland is een land geworden waarin iedereen z'n mening kan ventileren en dat bol staat van dat onderbuikgereutel. Deze voorstelling is een goede ma nier om daar eens tegenwicht RJTO: PR aan te geven." Hallo, hallo wie stinkt daar zo? van onder ande re Vmcent Bijlo en Rieks Swarte is te zien op donderdag 25 sep tember 2008 in Theater aan de Schie. Kaarten voor de voorstel ling zijn nu al verkrijgbaar via www.theateraandeschie.nl of middels het bestelformulier uit de theaterbrochure. Verkoop aan de kassa gaat van start op 26 augustus 2008. Vooruitblik naar nieuwe seizoen Te zien in Theater aan de Schie in seizoen 2008/2009: Apenstreken Bioloog Popko probeert vrouwtjesgorilla Judy geba rentaal te leren, zodat zij de mensheid zelf om mensen rechten kan vragen. Zijn vrouw assisteert hem en wordt verliefd op de gorilla Kuif. Bij hem hoopt ze de passie te vinden, die tussen Popko en haar lijkt te zijn uit geblust. Te zien op dinsdag 4 november 2008. Een solo van een bijrol Lady Macbeth, door Anne- marie de Bruijn is een tragi komische thriller over een hofdame in het beroemde verhaal van Shakespeare. Met onderkoeld cynisme vertelt de hofdame haar ver haal en de onbeschreven ge heimen over de dood van Lady Macbeth. Te zien op donderdag 20 november 2008. Toneelgroep het Volk speelt Oidiepoes Oidiepoes wordt als kind voor dood achtergelaten en als man geliefd heerser over Thebe. Een koning wiens rijk bloeit, totdat de goden het welletjes vinden en met de pest dood en verderf komen zaaien. Aan Oidiepoes de opdracht om zijn ongelukki ge volk van de ondergang te redden. Te zien op woens dag 4 februari 2009 Kaarten voor de voorstellin gen zijn te reserveren via www.theateraandeschie.nl of via het bestelformulier uit de brochure. ALLE WOONWINKELS BIJ ELKAAR l/ GEMAKKELIJK BEREIKBAAR GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR Kom langs op Woonboulevard Vlaardingen voor de leukste woonideeën en vele voorjaars aanbiedingen. Van verf tot raamdecoratie, van slaapkamer tot kastenwand en van lamp tot complete keuken. U bent van harte welkom WlfHB/IHIIWn/IKM lar is It Hut fis BETAALBAAR WONEN dïcuybcoqi/w't HOQQBNBtWZiN 7(mUUTVohm Bnrynzeti Akte Huissdectie II

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 26