TANDARTS? Uit de rode cijfers 010 - 273 35 71 8 iunl 2008 MotorKledingCenter LI Per 31 mei geopend in Schiedam: Het adres voor Koffie, Thee, Bonbons, Serviesgoed en Apparatuur KoffieThee&Zo.. Schiedam Broersveld 102 3111 LK Schiedam 06 41369872 KoffieThee&Zo.. Vlaardingen Hoogstraat 153 3131 BB Vlaardingen 06 24582559 www.koffietheeenzo.nl Info@koffietheeenzo.nl Koffie*Thee*Bonbons* Cadeauartikelen -fi Surinaamse cultuur op Sranang Wojo in iulianapark Bewoners en gemeente sluiten compromis Ju liana park F Bent u op zoek naar een nieuwe of andere Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 4 juni 2008 - Pagina 5 maar luisteren Vooral bij de jongeren zijn audioboeken populair. Zij hechtten minder aan een echt leesboek. personeel worden deze boe ken aan heel uiteenlopende abonnees uitgeleend. 'Vroeger waren het alleen kinderen en ouderen die een luisterhoek kwamen halen. Tegenwoordig worden de boeken ook door jongeren uitgeleend.' Tim haalt zijn boeken van al lerlei gratis sites. 'Bij de VPRO bijvoorbeeld kun je veel boe ken van Nederlandse auteurs gratis downloaden.' Mist hij niet een boek met een mooie kaft. 'Welnee joh!' SCHIEDAM - Wie op een leu ke manier kennis wil maken met de Surinaamse cultuur, moet zondag een kijkje ne men in het iulianapark. Daar wordt van 14 tot 18 uur de Sranang Wojo gehouden. Op het terras rond de koepel kunnen bezoekers genieten van lekkere hapjes en optre dens van dansgroepen, waar onder Samba no Pe. De groep brengt een spectacu laire sambashow met invloe den van hiphop, flamenco, buikdansen en zouk. SCHIEDAM - Tijdens een bij eenkomst tussen bewoners van het Rozemarijnveld en de ge meente is overeenstemming bereikt over de plannen om van hun straat een ontsluitingweg te maken. Vorige week vertelden bewoners bang te zijn voor de gevolgen dat zo'n weg zou kun nen hebben voor hun straat. Zij vreesden dat de woonerf waaraan zij wonen een drukke weg zou worden. In eerste in stantie had de gemeente het plan om van het Rozemarijn veld een ontsluitingsweg te ma ken voor de wijk de Velden. Be sloten is nu om de weg niet te ontsluiten maar slechts bij cala miteiten open te stellen voor doorgaand verkeer. De gemeente bleek tijdens het overleg gevoelig voor de argu menten van de bewoners en kwam hen ruimschoots tege moet. Ook de bomen zullen blijven staan. Volgens een woordvoeder van de gemeente is het nooit de be doeling geweest om de bomen te rooien. 'Er zijn een paar bo men ziek en die moeten helaas worden gekapt maar de rest blijft gewoon staan.' Ook het enige speelpleintje van de buurt hoeft niet te wijken. 'Het pleintje zal worden opge knapt en heringericht. Dat stond trouwens vanaf het begin als zodanig in de planning en ik kreeg de indruk dat de bewo ners dit ook hadden begrepen.' SCHIEDAM - Het gaat finan cieel beter met het Vlietland Ziekenhuis. Na twee jaren van rode cijfers heeft het ziekenhuis de jaarstukken van 2007 afge sloten met een positief resul taat. Mevrouw J. van Vliet, lid van de Raad van Bestuur met de portefeuille patiëntenzorg, heeft bij de presentatie van de jaarstukken aangekondigd het ziekenhuis te zullen verlaten. Per 1 juli legt ze haar functie neer. Hennepkwekerij opgerold SCHIEDAM - De politie van district Waterweg-Noord heeft zijn de nacht van dins dag op woensdag in een wo ning aan de Vlaardingerdijk bij toeval op een hennep kwekerij gestuit. Na een melding dat er een inbraak in de woning gaande zou zijn, ging de politie pols hoogte nemen. Nadat zij via een openstaande deur naar -binnen waren gegaan, trof fen de politieagenten, tot hun verbazing, in plaats van inbrekers, een hennepkwe kerij en een nep vuurwapen aan. De politie onderzoekt de zaak. Op heterdaad SCHIEDAM WATERWEG NOORD - De politie heeft dinsdagmiddag rond twaalf uur op de Botter twee ver dachten aangehouden voor diefstal van een fiets. Oplettende getuigen alar meerden de politie naar aan leiding van een diefstal van een fiets aan het Bachplein. Zij zagen daar de 16-jarige jongen uit Rotterdam en de 18-jarige jongen uit Vlaar dingen rommelen aan twee fietsen. Politiepersoneel zet te onmiddellijk de achtervol ging in en hielden de twee jongens aan op de Botter. Tijdens de aanhouding werd door een van de verdachten een, vermoedelijk gestolen fiets, aan de kant gezet. Deze werd in beslag geno men. Verder worden de jon gens ervan verdacht nog twee fietsen te hebben be schadigd. De politie onderzoekt de toedracht Surinaamse markt 14.00 - 18.00 uur Muziek Dansvoorstellingen - Entertainment voor jong en oud Leuke Kramen - Terrasjes Lekker Surinaamse hapjes en gerechten Bel voor meer informatie of voor uw aanmelding: bij u in de buurt Groepspraktijk 's-Gravelandseweg, 's-Gravelandseweg 612, 3119 NA Schiedam 1000 helmen 2500jassen 1500 broeken 500 paar hand-v schoenen en veel meer... MotorkledingTiaSljêbijtle specialist Rijndijk 2B, Hazerswoude-Rijndijk, Rijneke Boulevarc

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5