Op de tenen lopen Jeffrey Huisman toch naar het NK Het burgerservicenummer (BSN) in de zorg BBfflSWaterweg Topscorer Juventus wil niet promoveren @Mun Oranje Zwemfeestjes informatiepunt rrayrraa?nSïïn Het Nieuwe Stadsblad Woensdég lfjbni 20t)fe - Pagina 18 SCHIEDAM - In het seizoen 1987-1988 speelde WK nog in de eerste klasse van de Rotterdamse Voetbal Bond. Met zeventig doelpunten werd het team toen Waterweg Topscorer. Op de foto topscorer Theo Smit, aanvoerder Nico van Puffelen en trainer Frans Beun. foto: pr DOOR GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Het vrouwen team van basketbalvereniging Juventus heeft de bond gemeld, dat de vereniging het kam pioenschap niet wil bekronen met promotie, maar kiest voor een hernieuwd verblijf in de re gio-eerste klas. Die keuze heeft alles te maken met de bezetting van het door Hilde Buitenhuis geregisseerde team. "Om in een hogere klasse te overleven zou het team over net iets meer zekerheidjes, zoals wat meer talentvolle jeugd, moeten beschikken. Komt bij dat een van de belangrijkste speelsters even een time-out moet nemen, omdat ze zwan ger is. Desondanks zouden we in principe voor promotie kun nen kiezen maar dan weet je van tevoren, datje in bijna iede re wedstrijd op de tenen moet lopen." Buitenhuis heeft in het afgelopen seizoen genoten. Van een team, dat er collectief voor ging. "Van meiden, die er zin in hadden. De sfeer was en bleef uitstekend en de motivatie optimaal." Die kernwoor den keerden steeds terug in de verslaggeving van de wedstrijden. Vooral ook dankzij de aanwezigheid van een flink contingent routiniers. "Ze vormden de kem van de groep", legt Buitenhuis uit. "Het liep zo gesmeerd, omdat ze gewend zijn om met elkaar te spelen en elkaar precies aanvoelen. Ging het bij de een eens een keertje mis, dan gooide de ander er een schepje bovenop. Daarnaast zat er een groep omheen, die door die routiniers op sleeptouw ge nomen werd.Ook lulde het om een talentvolle jeugdspeelsters aan het grote werk te laten rui ken. Voor Buitenhuis was de 'teamspirit' aanleiding om nog een jaar in Schiedamse dienst te blijven. "Ik heb het er prima naar mijn zin." SCHIEDAM - In Zwembad Zuid is op vrijdag 13 juni tij dens het AquaFun4Kidz een Hollandse Avond, afge stemd op het EK voetbal en oranje kleding. De entree is 3,30 euro. Een week later is er tijdens Blitskidz in Bad Groenoord een Sensation White Party (entree 3,40 euro). De kinderen wordt dan gevraagd in witte kle ding te komen. Op beide dagen is de aanvang 19 uur. De zwemparty's zijn be stemd voor jongeren van 7 tot 12 jaar, die in het bezit zijn van minimaal een A-di- ploma. Info: www.zwem- badgroenoord.nl SCHIEDAM - Het mag best een wondertje heten, dat Jeffrey Huisman zich zaterdag in 01- denzaal mag melden voor het Nederlands kampioenschap wielrennen voor de jeugd (klas se jongens 10 jaar). De jonge Schiedammer heeft een voor jaar achter de rug, waarin hij ge troffen werd door twee griep aanvallen. De eerste meldde zich in de aanloop naar het Ne derlands kampioenschap cross, waarin hij een van de kansheb bers was. Hij moest zich afmel den. Een paar weken later - hij had net de wegtraining hervat - keerde de griep, die gepaard ging met hoge koorts, in alle he vigheid terug. "Het zal wel alles te maken hebben gehad met een in zijn omgeving heersend virus. In zijn groep waren op een gegeven moment van de 24 leerlingen nog acht over." De ziekte en de nasleep zorgden er voor, dat hij een hele reeks be langrijke selectiewedstrijden miste. "Bovendien was zijn con ditie tot bijna nul gereduceerd en moest alles weer helemaal opnieuw gaan opbouwen." Omdat haast een slechte raad gever is, werd besloten om het rustig aan te doen. "Eerst lekker fietsen. Wel meedoen aan wed strijden, maar niet voor de winst gaan. En vervolgens de interval- Jeffrey Huisman mag zich zaterdag in Oldenzaal melden. training steeds verder opvoe ren." Pas halverwege mei keer de de conditie terug en kon Huisman alsnog voor een plaats bij de NK-geselecteerden gaan. In Drachten en Amersfoort (en recent in het Brabantse Huiber gen) toonde hij zo sterk, dat de KNWU-keuzeheren niet meer om hem heen konden. WK viert jubileumfeest SCHIEDAM - Voetbalclub WK viert op vrijdag 13 en za terdag 14 juni het 40-jarig bestaan. Op vrijdag wordt om 18 uur begonnen met een toernooi. Om 19 uur start een receptie (voor ge nodigden) en om 20.30 uur een feestavond met een DJ en een optreden van Kinda- Gogo. Een dag later is er van af 9 uur een jeugdtoemooi en om 12 uur een reünie. Om 14 uur begint een jubi leumwedstrijd (parachutis ten brengen de bal) en om 16 uur wordt een koe het hoofdveld opgestuurd in het kader van het 'Kethels Koe- schijten'. De festiviteiten worden afgesloten met een feestavond met de band Beatclassics en een Veejay. Dan wordt ook de verkiezing van de grootste-WKer-ooit bekend gemaakt. De leden kunnen kiezen uit Cas van Driel Vis, John Goossens, Rien Ham, Gerard Heijdra, Siem Heijdra, Steef Jansen, trainer Jaap Klepke (overle den), Jan Lansbergen, Wil lem van Puffelen, Willem van Ravens, Robin Smalle- gange en Theo Smits. Springen in Margriethal SCHIEDAM - In Sporthal Margriet zijn op zaterdag 14 juni springwedstrijden, ge organiseerd door de gym nastiekverenigingen Allian tie, Excelsior Delft en het Rayon Delftland. Tussen 9.30 en 16 uur zullen zo'n 250 deelnemers, afkomstig van elf verenigingen hun vaardigheden tonen op di verse toestellen. Vanaf 1 juni 2008 geldt de Wet gebruik burgerservicenummer in de zorg. Vanaf die datum mogen zorgverleners het BSN van hun patiënten of cliënten gebruiken bij het uitwisselen van gegevens. Een jaar later, 1 juni 2009, zijn alle zorgverleners verplicht dat te doen. Wat is het BSN? Het BSN is een uniek en persoonsgebonden nummer, ledereen die in Nederland is ingeschreven bij een gemeente heeft een BSN. Uw BSN staat op uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Wat doen zorgverleners met uw BSN? Zorgverleners zoals uw huisarts, fysiotherapeut, apotheker of de specialist in het ziekenhuis nemen uw BSN op in de administratie. Uw BSN wordt bij uw andere gegevens vermeld, zoals uw naam, adres en geboortedatum. Waarom gebruiken zorgverleners uw BSN? Het is belangrijk dat zorgverleners op een betrouwbare manier gegevens uitwisselen. Bijvoorbeeld wanneer een ziekenhuis en een apotheek uw medische gegevens aan elkaar doorgeven. Een uniek nummer zorgt voor minder fouten bij het uitwisselen van gegevens. Ook zorgverzekeraars en indicatieorganen gaan het BSN gebruiken. Wat betekent dit voor u? Bij de eerste afspraak met een zorgverlener moet u zich kunnen legitimeren. Dat kan met een geldig paspoort, Nederlands rijbewijs, identiteitskaart of vreemdelingendocument. Zo weet uw zorgverlener zeker dat u degene bent die hoort bij het BSN en de andere gegevens in zijn administratie. Bij volgende afspraken kan uw zorgverlener opnieuw om uw legitimatie vragen. Neem daarom altijd een geldig identiteitsdocument mee. Meer informatie Kijk voor meer informatie op www.infoBSNzorg.nl. Of bestel de folder Het burgerservicenummer (BSN) in de zorg bij Postbus 51telefoon 0800 - 8051 (gratis). Het keurmerk van Stichting Makkelijk Lezen BSN in de zorg en landelijk EPD Het Informatiepunt BSN in de zorg en landelijk EPD is een initiatief van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Nictiz en CIBG

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 18