Willem van Hanes H:üt uItieme boek va Toestellen voor Axia De Toer de Frans H @Mun vereniging Zomercompetitie schaken is ook voor thuisspelers @Mun wedstrijd Groenoord mist promotie naar ere-divisie Een ontdekkingsreis door het leven van Willem van Hanegem Bestel nu het ultieme boek van Willem van Hanegem! www.wnk.nl in behandeling genomen. dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag-11 juni-2008 - Pagina 1? SCHIEDAM - Omdat een aantal toestellen, nadat ze in de ver sukkeling geraakt waren, door de gemeente uit de turnzalen verwijderd waren, is turnvereni ging Axia de boer op gegaan om fondsen te werven. De clublei ding wilde op die manier fond sen werven om de ontbrekende en essentieel genoemde attri buten zelf aan te schaffen. "Turntoesten zijn erg duur. En voor een vereniging is het nage noeg onmogelijk de aanschaf uit de clubkas te financieren." Anderzijds wil Axia ook in de toekomst het turnen en gym men mogelijk blijven maken. Tijd voor actie dus. De Rabo bank, het Fonds Deltasport en de Stichting Fonds Schiedam Vlaardingen en ook de gemeen te sprongen bij en leverden een groot deel van de benodigde 25.000 euro. Inmiddels staan de toestellen in de diverse zalen en wordt er volop mee gewerkt. Het resultaat van al die trainin gen is op zondag 15 juni te zien, wanneer Axia in Sporthal Mar griet de jaarlijkse onderlinge wedstrijden organiseert De op mars van de deelnemers is om 9.30 uur en om 14.30 uur is het afgelopen. De wedstrijden wor den afgesloten met demonstra ties van onder andere de Neder lands Kampioen trampoline springers. Daarna is de prijsuit reiking. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Bij de Schaak vereniging Het Zwaarte Paard Schiedam begint op maandag 16 juni de zomer competitie. In clubhuis Zuid (Dwarsstraat 42) kunnen re creatie-, wedstrijd- en thuis- schakers aanschuiven. De in deling is op speelsterkte. Per avond, maar men hoeft niet alle avonden te spelen, wor den drie partijen gespeeld. De aanvang is 19.45 uur, deelname is gratis. Info bij F.Groeneweg tel. 06- 27001112. jerry Monkou: 'De tranen staan me nog in de ogen' SCHIEDAM - Toerclub Rijn mond rijdt op zondag 15 juni de Toer de Frans. De rit heeft niets gemeen met de Tour de France, maar alles met voorzitter Frans van der Ploeg, die het parkoers (langs onder andere de Krimpe- nerwaard, Reeuwijkse Plassen, Nieuwkoop enRottemeren) uit zette. De lengte is 150 km. Al om 8 uur wordt er gestart bij het clubgebouw van Hargasport in sportpark Harga. Info bij Frans van der Ploeg, tel. 010-4751515. DOOR GERARD VERVER SCHIEDAM - Jerry Monkou kon niet mee naar Heerlen. Moest, omdat hij als buurtwer- ker betrokken was bij het Schie- damse skate-festijn, achter blij ven. Net als zijn assistent Het ontbreken van 'competente lei ding', zoals hij het onder woor den brengt, heeft Groenoords zaalvoetballers de promotie naar de eredivisie gekost. De Schiedammers verloren, na dat ze twee weken geleden de eerste wedstrijd van de nacom- petitie met 8-2 van Sport Petit hadden gewonnen, in Heerlen het beslissende duel met 4-3. "Droevig", omschrijft Monkou de nipte nederlaag tegen FSG/Mesters. "De tranen staan me nog in de ogen." Dat heeft een klein beetje te maken met de treurnis om het verlies, maar verder alles met de manier waarop twee van de spelers zich in het Limburgse gedroegen. "Anarchie", noemt hij het. "Die FOTO: ROEL DUKSIRA gasten kunnen per direct op zoek gaan naar een andere ver eniging. Ze vertikten om de lei ding van de aanvoerder te ac cepteren en bleven staan wan neer er gewisseld moest wor den. Een droom is in rook op gegaan. En voor de meeste spe lers en voor het bestuur ook." Ook de rode kaart voor topspe- ler Mounir Boukhari (al na vijf minuten) deed zeer. "Temeer omdat die rode kaart, zoals de scheidsrechter na afloop ook toegaf, onterecht was", mokt Monkou, die uit onvrede met het optreden van een deel van zijn ploeg het plande trainings kamp heeft afgezegd. VOETBAL: zaterdag com plex Deltasport 17.00 uur Victoria'04/za-HVO (finale Vlaardings kam pioenschap). CRICKET: zaterdag Harga 12.00 Hermes DVS-Quick 1888(da); zondag Sparta- Hermes DVS, Puntjab CCR- Asvion, Thurlede 11.00 Ex- celsior'20-VOC. HONKBAL: zondag Ridder kerk Rowdies-Holy, Bijdorp 14.30 Schiedam-Amsterdam Pirates 3. SOFTBAL: vrijdag Gophers 2-Holy(h), Bijdorp 19.30 Schiedam-Blue Birds(h). TOERFIETSEN: zondag sportpark Harga start club gebouw Hargasport 8.00 uur Toer de Frans 170 km. Berichten voor sportredactie Berichten voor de sportre dactie kunnen tot zondag 20.00 uur worden gezonden aan regiosport@hemet.nl of stuur per fax: tel. 010 5913733. Basisscholen spelen cricket SCHIEDAM - De Basisscho len Singel, Windas, St. Jozef, Regenboog/Woudhoek en Kethel nemen op woensdag 11 juni deel aan het scholen- cricketttoernooi. Er wordt gespeeld op het veld van Hermes DVS in sportpark Harga. De aanvang is 13.30 uur. De finales worden ge speeld om 15.30 uur. Het toernooi wordt georgani seerd door Hermes DVS, Ex- celsior'20 en de Dienst Sport en Recreatie. Het wel en wee van Willem van Hanegem is gebundeld in een 528 bladzijden dik kroniek. Johan Derksen, Matty Verkamman, Hugo Borst, Wilfried de Jong, Chris van Nijnatten, Bert Nederlof, Hans van Echtelt, Jaap Visser en Leo Driessen hebbendé num mer 10 voor het boekwerk op de huid gevolgd. Van zijn tijd in Breskens waar Willem op 20 februari 1944 werd geboren tot zijn huidige trainerschap bij FC Utrecht en zijn optreden als voetbalanalist op televisie. Want De Kromme is natuurlijk nog in volle glorie actief en middelpunt van de vaderlandse voetballerij! In 22 hoofdstukken beschrijven de negen journalisten, in een met vele foto's prachtig geïllustreerd boekwerk, het voetballeven van De Kromme als speler en trainer van onder meer Velox, Xerxes/DHC, Feyenoord, FC Utrecht, AZ, Chicago Sting, FC Wageningen, Oranje, Al-Hilal en Sparta. Willem van Hanegem geeft een prachtig beeld van de mens Van Hanegem: nuchter, tegendraads, loyaal, geniaal als voetballer en voetbalcoach, een working class hero, vol (cynische) humor en toch ook kwets baar. Tegelijkertijd schetst het boek op indringende wijze hoe de voetballerij - vol heroïek en tevens keihard en opportunistisch in elkaar steekt. Het boek Willem van Hanegem is kortom een ontdek kingsreis door het leven van één van de grootste voetballers die Nederland ooit heeft gekend. Naam en voorletters:.. Straat en huisnr.:... PC en woonplaats: Telefoonnummer:.... gener Huis-aan-huisMedia B.V.) eenmalig om het verschuldigde bedrag af te schrijven van mi Handtekening: Datum: voor slechts €59,- (excl. 6,- verzendkosten). beperkt aantal exemplaren OP=OP Stuur deie bon naar Reggemedia B.V v Willem van Hanegem boek. Stationsstraat 10,7443 BX Nijverdal. or vragen kunt u telefonisch contact opnemen met Reggemedia: 0548 623 345 of mailen kan ook naa eventsrareggemedia.nl. Deze actie is geldig tot en met 16 Juni 2008. Onlinp hpctpiipn kan ook vis: 1 u,1,,l,e ucaicucii raai 1 vu»*

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 19