hm Si L'heure d'ete met Juliette Binoche Verliefd op een ter dood ;eroordeelde han in Koreaanse film Breath. Pierce Brosnan terug in Married Life W LP EN firÜS fiMV/MIIHWiH Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 24 Twee broers en een zus met verschillende levensstijlen komen iamen wanneer hun moeder overlijdt. Frans drama. mncKisnwtt v' /^ÊaWi Film/DVD Nosferatu Eine Symphonie des Grauens Het is een van de meest memo rabele films van de Duitse ex pressionistische cinema én een van de beroemdste der zwij gende films: F.W. Murnau's Nosferatu: eine Symphonie des Grauens. Ijzingwekkend, angst aanjagend en uitgebeeld met zeldzaam krachtige beelden. In de film draait het om een onverschrokken zakenman die diep doordringt in het bijgelo vige hart van Transyivanië om daar een ogenschijnlijk een voudige onroerend goed trans actie af te ronden. Daar ont moet hij Graaf Orlock, een heerschap dat duidelijk niet van deze wereld is... F.W. Mur nau's surrealistische filmfabel uit 1922 vormt een mijlpaal en is verplichte kost voor alle film fans met een beetje gevoel voor klassiekers en traditionele cine ma. Nu in gerestaureerde versie op dvd met diverse extra's (o.m. bonus documentaires 'The Language of Shadows: FW Murnau and his Films' (53 min) en 'An Historie Film arri ves as a Digital Edition'). Charlie Wilson's War Hanks en Roberts Charlie Wilson's War heeft met Tom Hanks en Julia Roberts twee grote Hollywood-kanon- nen in de cast. De film vertelt het waargebeurde verhaal van een Amerikaans congreslid dat erop los leefde, een vrouw uit de beau monde van Houston die zich graag inzette voor de goede zaak en een CIA-agent die de zaken op z'n eigengerei de wijze aanpakte. Samen zet ten ze de grootste geheime operatie uit de geschiedenis op die verstrekkende gevolgen zal hebben. Charlie Wilson's War is op ware feiten gebaseerd. Charlie Wilson wordt overtui gend neergezet door Tom Hanks die gestalte geeft aan de man die begin jaren '80 de Af ghaanse rebellen financieel steunt in hun strijd tegen de Russische bezetter. Dat dat plannetje nog jaren ema - tot in 2008 - grote invloed op de we reldpolitiek zal hebben wist Wilson destijds waarschijnlijk ook niet. Extra's zijn er in de vorm van de documentaires 'Making of en 'Wie is Charlie Wilson?' Wie denkt met Mooie leugens en Halve waarheden wel het beste van Lisa Unger gelezen te heb ben, heeft beslist het Black-out nog niet gelezen. Unger laat haar lezers kennismaken met Annie Powers, een wat angstige vrouw in een chique villawijk in Florida. Zij draagt echter een goed weggestopt verleden met zich mee, dat door een paar nauwelijks waarneembare ge beurtenissen weer actueel wordt. Annie kan zich haar ver leden als Ophelia March niet helemaal herinneren. Maar het is van levensbelang dit snel op het netvlies te krijgen. Annie vermoedt dat haar sadis tische jeugdvriend Marlowe achter haar aanzit. Maar de waarheid - als er al sprake is van één waarheid is - is niet zo een voudig. Tijd voor opnieuw een nieuwe identiteit? Lisa Unger, Black-out, Sirene, 17,95 euro. De Wonderwinkel van. Mr. Magorium De Wonderwinkel van Mr. Ma gorium is de vreemdste en wonderbaarlijkste speelgoed winkel van de hele wereld. Op een dag besluit Mr. Magorium (Dustin Hoffman), de 243-jaar oude excentrieke eigenaar, dat het tijd is om met pensioen te gaan. Hij ziet in Molly (Natalie Portman) zijn ideale opvolger, maar het speelgoed in de win kel is het helaas niet met hem eens en komt in opstand. De eens zo bijzondere en kleurrij ke winkel verandert al gauw in een regelrechte puinhoop en het speelgoed haalt allerlei ge mene grapjes uit met Molly en haar klanten. Molly wil al gauw het bijltje erbij neergooien maar meneer Magorium wil hier niets van weten. Zou het Molly lukken in zichzelf te gaan geloven en de magie temg te brengen in de winkel? De Won derwinkel. is een leuke fami liefilm die al vergeleken werd met Charlie and the Chocolate Factory. Naast het Engelstalige origineel is de film ook verkrijg baar in een Nederlands gespro ken versie met leuke extra's. Men In Black Eerste Blu-ray met BD-LIVE Succesfilm Men In Black ver schijnt vanaf 19 juni als eerste Blu-ray film in Europa met re volutionaire BD-LIVE techno logie. Dat betekent naast oog verblindende beelden ook een oorverdovende soundtrack. De Blu-ray disc van Men In Black maakt als eerste filmtitel in Eu ropa gebruik van de BD-LIVE technologie waardoor online extra content gedownload kan worden. Met BD-LIVE is het mogelijk om via de internetver binding van de Blu-ray Disc- speler of Playstation 3 previews en exclusieve extra's te downlo aden. Ook wordt het mogelijk om ringtones en wallpapers te downloaden en te chatten met andere kijkers. Gebruikers kun nen zelfs live evenementen vol gen en games spelen tegen an dere personen, waar ook ter wereld. Daarnaast bevat Men In Black de BD-LIVE Interacti ve Trivia Game waarmee je je kennis van de film test en on line de strijd aan kunt gaan met andere fans en nog vele extra's waaronder audiocommentaar en karakterstudies. Wat doe je als je getrouwd bent en verliefd wordt op een andere veel jongere vrouw? Het overkomt Harry Allen (Chris Cooper). Hij is ge trouwd met Pat, maar wordt verliefd op de jonge en mooie Kay (Rachel mc Adams) Scheiden is volgens Harry geen optie. Zijn vrouw zou er teveel onder lijden en het is zo'n geregel allemaal. Een be ter idee is om haar te vermoor den. Terwijl Harry aan dit morbide plan werkt probeert Boek RADKHHEAD zijn beste vriend Richard (Pierce Brosnan) er alles aan te doen om de knappe Kay voor zichzelf te winnen. Dit is het verhaal van Married Life, dat zich in de jaren '40 van de vo rige eeuw afspeelt. Door regisseur Ira Sachs, die eerder de film Forty Shades of Blue regisseerde. Deze pro ductie won de Grand Jury Pri ze Award op het Sundance Film Festival. Married Life is vanaf 31 juli te zien in de Ne derlandse bioscopen. CD Silent Cry is de titel van het nieuwe album van de Britse gitaarband Fee der. Het trio mag in Nederland dan nog niet zo bekend zijn, in het eigen Groot-Brittannië gaat de punky powerrock (denk aan 'Foo Fighters light') er in als koek. Op het nieuwe album gaat Feeder temg naar de begindagen toen alles vooral draaide om epische stadionknallers, fraaie aanstekerbal- lads en uptempo rocksongs. Süent Cry is het zesde studioalbum van de band. - Ook al gaat de oorsprong van de tulp nog verder temg dan Tur kije, Nederland is en blijft het land van de tulpen. Met Het tul penvirus gaat Daniëlle Her mans temg naar die bemchte 'gekke tulpenhandel' uit het be gin van de zeventiende eeuw, waardoor het een echt 'Hol lands' boek is geworden. Bo vendien krijgt het boek een ac tueel tintje door de link met een recent beursschandaal waar ook met tulpenbollen gespecu leerd werd. Na de moord op Frank Schoel- ler is er voor zijn neef Alec en zijn vrienden Damian en Emma een wel erg ingewikkelde opga ve om achter de identiteit van de dader te komen. Daar staat tegenover dat het spannings veld op het grensvlak van religie en wetenschap op een boeien de manier is uitgewerkt. Daniëlle Hermans, Het tulpen virus, A.W. Bruna, 19,95 euro. NI) Rit) A SON Ui l KONiNUSfcOi.K Gevoel voor de middeleeuwen en het belang van manuscrip ten is ongetwijfeld een pré. Ken nis van de cultuur van IJsland is dat misschien ook wel. Maar om Het koningsboek te waarde ren is het geen voorwaarde. Ar- naldur Indrason leverde een even intelligent als spannend boek af, waarin de lezer wordt meegenomen in een maal stroom van gebeurtenissen. De zoektocht naar Het koningsboek brengt de jonge Valdemar en zijn professor in de jaren nog maar kort na de Tweede we reldoorlog naar onder andere Berlijn en Amsterdam. Het koningsboek past in de cul turele geschiedenis van IJsland, waarin Halldór Laxness in 1955 de Nobelprijs voor de literatuur kreeg en waarin in 1971 belang rijke manuscripten door Dene marken werden temggegeven. Arnaldur Indrason, Het ko ningsboek, Q, 18,95 euro. Kunt u zich The Fratellis nog herinneren? De Schotse band scoorde een paar jaar geleden een megahit met Chelsea Dagger, een stuiterende rocksong die iedereen na één keer luisteren mee kon zingen' ('tudduh- duh tuhduhduh...') en waarvan de melodie in tal van 'Skihut-varianten' terug te vinden was. Nu ligt album nummer twee - Here We Stand - in de winkel, een plaat waaruit blijkt dat het drietal makkelijk meezingbare pu- brock van niveau nog altijd hoog in het vaandel heeft staan. N*E*R*D is het trio bestaande uit Pharrell Williams, Chad Hugo en Shae Haley. Pharrell en Chad vormen samen ook producerteam The Neptunes dat onder meer verantwoordelijk is voor grote successen van Britney Spears, Snoop Dogg en Mariah Carey. Na verschillende soloprojecten is het drietal weer bij elkaar en ligt er een derde album: Seeing Sounds. Stu wende hiphop-beats, rauwe rockriffs en sensuele soulinvloeden vloeien samen op een album dat wederom het unieke N*E*R*D-stempel heeft. De Amerikaanse jazzsaxofonist Sonny Rollins was bijna zestig jaar geleden al te horen op een plaat (met o.a. J.J. Johnson). Daarna maakte hij naam als een van de groten van de jazz die samenspeelde met de allergrootsten van de jazz zoals Thelonious Monk, John Coltrane en Miles Davis. Daarnaast stond Rollins te boek als een vernieuwer binnen het genre, iets dat ook af te horen is op deze Freedom Suite, een album waarop hij z'n ensemble tot trio heeft gereduceerd en waarvan de sessies vijftig jaar teruggaan. Emmylou Harris brengt alweer haar 25e album uit. All I Intended To Be verschijnt 38 jaar na haar debuut en wordt gedomineerd door bitterzoete countrysongs die net genoeg licht en hoop bevatten. De inmiddels 61-jari- ge zangeres vertolkt op All I Intended To Be naast eigen materiaal ook een song van Tracy Chapman (All that You Have Is Your Soul)De nieuwe cd van Harris bevat verder veel uptempo werk en songs waaraan Dolly Par- ton, Pam Rose en Kate en Anna McGarrigle een bijdrage leverden. Het re sultaat is een spirituele en emotievolle plaat van uitzonderlijk niveau.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 24