Middeleeuws knokken in Oranjepark i I i Dwalen door hutongs van Beijing Hind slaat bruggen tussen culturen en muziekstijlen Luchtige activiteiten en cultuur in Julianapark Debuut I Ontmoeting met kids in Pand Paulus samen 01 Al Goodah presenteert zijn eerste cd 'Love is You1 met soul, funk, jazz fusion en wereldmuziek Beroemde Vlaardingers I Zigeunerband Latzo zorgt zondag voor de muzikale afsluiting van de cultuurborrel in het Julianapark. foto: pr SCHIEDAM - Muziek, dans en toneel zijn de voornaamste in grediënten van de cultuurborrel, die zondagmiddag vanaf 14 uur wordt gehouden in het Julianapark in Schiedam. Bijzonder is de introductie van dans op de cultuurborrel. Vier dansers o.l.v. choreograaf Erik Kaiel zullen een dans uitvoeren waarbij een deel van het park wordt gebruikt en waarbij wordt getracht het publiek mee te voeren. Verder wordt een kort to neelstuk gespeeld. De gevarieerde middag wordt afgesloten met een optreden van zigeunerband Latzso. Voor jong en oud is nog meer te beleven: Schilderen o.l.v. tekendocenten, met skelters door het park rijden en zweefmolenaar Menno zal de gehele middag met zijn vrolijk aangeklede zweefmolen kinderen tot 6 jaar veel plezier bezorgen. Wijkcentrum de Erker zorgt voor drankjes en hapjes. Om 17.30 uur eindigt de eerste culturele middag van dit seizoen. VLAARDINGEN - Marjolein Keuning, Delia Bosiers, Ariënne Groenewoud, Nicole Philomé- na en andere bekende Vlaardin gers komen donderdag 12 juni bijeen in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen. In Op en Top Vlaardingen brengen lokale VIP's uit de wereld van muziek en amusement een uniek pro gramma waarin muziek en in terviews worden gecombi neerd. De presentatie is in han den van oud-journaallezer Har- men Siezen, NOS-correspon- dent Peter d'Hamecourt en Ast- rid Kersseboom. Samen gaan ze op zoek naar de roots van Vlaar- dingse coryfeeën en naar die van henzelf. Toetsenist Ben van der Linden, zelf jarenlang bege leider van Paul van Vliet, heeft een Vlaardingse All Star Band met tien rasmuzikanten. Deze band begeleidt de zangers en zangeressen, die deze avond voor het voetlicht treden. Kortom een avond vol mooie Vlaardingse verhalen en heel veel muziek. Kaarten bij de kas sa van de Stadsgehoorzaal, tel 010 434 05 00 beheersing van wapens nood zakelijk. Dat valt niet mee. Ge lukkig zijn de strijders bereid de bezoekers het een en ander uit te leggen tijdens een wapende monstratie. Kinderen kunnen meedoen aan een echte 'wa- pendril' en boogschieten. Voor de vredelievender bezoe ker is er een moderondleiding en is het mogelijk het kampe ment en de historische markt te bezoeken op dit gratis toegan kelijke evenement. Daarnaast is er ook een 'Longship'. Dit is een authentiek nagemaakt Viking schip uit die tijd. Verder krijgen bezoekers een interactieve demonstratie over scheepsbouw, navigatie, vis vangst, handel en oorlogsvoe ring. Kinderen kunnen zelf er varen wat het werk van een vroegmiddeleeuwse zeeman inhoudt. Meer informatie over het pro gramma, het evenement en de geschiedenis van Vlaardingen in de elfde eeuw, is te vinden op www.terugnaarflardinga.nl. De manschappen van Graaf Dirk III raken in de clinch met de troepen van de Duitse keizer in de Slag bij Vlaardingen. VLAARDINGEN - In het Oranje park van Vlaardingen wordt de klok komend weekeinde een slordige tien eeuwen terug ge zet Op het evenement 'Terug naar Flardinga' kan ieder zich wanen in het elfde-eeuwse Vlaardingen, met als hoogte punt de eerste grote veldslag uit de Hollandse geschiedenis. Het kampement met zo'n 250 middeleeuwers is open vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur met al lerlei activiteiten voor jong en oud. De grote blikvanger van het evenement is natuurlijk de opvoering van de beroemde 'Slag bij Vlaardingen' uit 1018, die de geboorte van Holland in luidde. Nog nooit eerder kwa men in Nederland zoveel men sen samen voor het naspelen van een veldslag. Deze heroï sche Vlaardingse strijd wordt op beide dagen om 14.00 uur gele verd. Voor het winnen van een veld slag - zoals Graaf Dirk Hl met de Vlaardingers in 1018 deed tegen de Duitse Keizer - is een goede ROTTERDAM - Met het oog op de Olympische Spelen in Be ijing toont de Kunsthal het werk van de Franse fotograaf Am- broise Tézenas. Dwalend door Beijing heeft Tézenas de bouw werkzaamheden in de Chinese hoofdstad gedurende vijf jaar vastgelegd. De straten en ge bouwen die Tézenas fotogra feert zijn stille getuigen van de economische vooruitgang van een metropool in oprichting. In minder dan tien jaar is een ge bied ter grootte van de stad Pa rijs platgegooid en herbe- bouwd. Oude wijken, smalle straatjes, hutongs genoemd, en onteigende huizen worden in snel tempo afgebroken om plaats te maken voor flatgebou wen, winkelcentra, en snelwe- foto: ambroise tézenas gen. Tot 28 september. SCHIEDAM Ais onderdeel van de lopende expositie "De Ontmoeting" worden in Pand Paulus komende zon dag kinderactiviteiten ge houden. Van 15 tot 16 uur is er een rondleiding met aansluitend een gratis workshop, (aanmelden bij info@deontmoeting.eu). Om 16 uur wordt een film vertoond waarin de per soonlijke ervaring van kin deren met kunst centraal staat. Aansluitend vindt er een kort debat plaats met een kinderforum.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27