seis in i Vakantiehulpje Trendy beton Koker denkt mee Cool koelen Spelen met steen Zorgeloos bakken Picknick: Thirsty Light: onder controle Klimaat Opvallend eigenwijs Ja dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 11 juni 2008 - Pagina 34 sausjes origineel bij de hand tijdens debbq digitale sensor waarschuwt als de plant dorst heeft! De zon is onze bondgenoot van het goede leven: een paar stralen vol staan al voor een goed humeur. Tel daarbij de nieuwe collecties buiten meubelen en de zomer kan niet meer stuk. De Italiaanse vormgever Piergi- orgio Cazzaniga tekende ondermeer voor speels en degelijk. De draag- structuur in roestvast staal, met daar over een bekleding in Batyline, is zo ontworpen dat alle frameverbindin- gen handig zijn weggewerkt en je zo het beeld van één doorlopende lijn krijgt. In zwart, wit én ferrari-rood. Meer weten? Kijk dan eens op www.tribu.com. Naast de trend die bol staat van de harde kleuren en zwart wit contrasten, is de natuurlijke trend ook nog steeds duidelijk aanwezig. In de tuintreijids uit zich dat door veel aandacht voor luxu- HRI euze maar natuurlijke materialen, die volledig in evenwicht zijn met h|n om geving. Een mooi voorbeeld zijn deze outdoor potten van natuurlijk gebak ken klei. Door het materiaal ogen de potten robuust, maar de vormen zijn geometrisch en strak. De collectie be- staat uit bloempotten in diverse vor men, schalen en grote terraspotten. Zie www.dmdepot.be. Eén van de meest recente woontrends intro duceert industriële elementen in huis en legt de nadruk op geometrische figuren en her kenbare patronen. liefhebbers van zo n inte rieur kunnen nu kiezen uit twee bijzondere reproducties van de Australische betontegel. een gepolijste betontegel in een natuurüntien een donkere uitvoering. Beide met een afme ting van maar liefst 62,4 x 62,4 cm. Hetbjmlo- ze Uniclic-systeem garandeert een snelle en eenvoudige plaatsing. De tegels kunnen op een bestaande vloer geplaatst worden. Zie www.quick-step.com. Het is vinyl maar oogt als hout, steen of zelfs leer. Afgestemd om de meest recente trends, heeft de nieuwe collectie een vergrijsd kleur- palet zodat het naadloos aansluit bij de hedendaagse trend van ver grijsde kleuren en stoere, natuurlijke materialen. De vloeren zijn te vens gemakkelijk in onderhoud, comfortabel dankzij de veerkracht en duurzaam dankzij de sterke toplaag. In-het-oog-springers zijn de vloeren met een 'bamboe'- en 'bloem'-dessin. Kijk voor meer informatie op www.novilon.nl. Verse muntthee komt het best tot zijn recht in water van 80° C. Geen punt voor de nieuwe generatie waterko kers. Dankzij de tempera- tuurinstelling kun je het wa ter altijd precies tot de ge wenste temperatuur verwar men. Info op www.philips.nl. Een koele zomer, een warme winter en continue frisse lucht? Het buitenklimaat moeten we maar afwachten, maar het bin nenklimaat kunnen we wel re gelen. Met één apparaat, zelfs. De Climabox houdt alle leef ruimten lekker fris met een con stante, aangename luchtcircu- latie op basis van verse en voortdurend gefilterde lucht. Meer info staat op www.clima- box.com. In het voorjaar de tuin helemaal in orde gemaakt voor de warme kleurrijke zomermaanden en eenmaal terug gekomen van vakan tie een invasie van onkruidplanten aantreffen. Je kon er bijna de klok op gelijk zetten, maar de tijden zijn inmiddels veranderd. Dankzij een viertal decoratieve en nuttige bodemverrijkers. De houtvezels gaan als het ware aan elkaar kleven. Hierdoor wordt onkruid ondergronds in de kiem gesmoord en zijn wortels van planten beschermd tegen pikkende vogels en open lucht. Regen loopt sneller door waardoor schimmelvorming en ongedierte worden voorkomen. En bij droge periodes wordt vocht beter in de grond vastgehouden, dus minder sproeien. Zie www.noviterra.nl. De keuken is een verzamelplek van apparatuur. In 1933 werd de eerste koelkast voor in huis geïntroduceerd. Het apparaat, voor behouden aan de upper class, kostte drie maandsalarissen. In 2008 is de koelkast in elk huis een feit. Traditioneel wit en popu lair roestvrijstaal krijgen gezelschap van een brede range vrij staande keukenapparaten in hoogglans zwart. Vooral een lichte keuken krijgt hiermee een stijlvol accent. Vandaag de dag is het in de keuken niet meer alleen genieten van koken, maar ook van het hele digitale leven. In de nieuwste modellen kunnen tv, cd, dvd, radio, internet en een iPod-oplaadstation geïntegreerd worden.. Meer info op www.perscentrumwonen.nl. Normaal gesproken heeft een muur van steenkorven een be hoorlijke dikte nodig om stevig te blijven staan Er is nu een sys teem ontwikkeld waarbij het mogelijk is de muur slechts 30cm of zelfs 23cm dik uit te voeren. Op deze manier neemt de steen- korfmuur niet meer ruimte in dan een gemetselde muur en is bovendien goedkoper in aanschaf. Steenkorven laten zich op verschillende manieren toepassen. Als de genoemde erfafschei- ding, maar ook als bankje. Rond, golvend, taps toelopend; het kan allemaal. Zieookwww.nacon.nl. Een pan met antikleeflaag is niets nieuws, maar de introduc tie van Thermolon is dat wel. Het is een milieuvriendelijk al ternatief voor de klassieke bak pan met antikleeflaag. De pro ductie van deze nieuwe anti- kleeftechnologie vraagt tot de helft minder energie. De kera mische coating is hittebesten dig tot 450° C en combineert perfect antikleefeigenschappen met krasbestendigheid en ge bruiksgemak. Dus zorgeloos bakken, braden, dichtschroeien en flamberen met de zekerheid van gezond en makkelijk koken. Zie ook www.green-pan.com. De muur speelt weer een grote rol in de woonsfeer en als het aan 'Hooked on walls' ligt, gaan we heel bewust kiezen voor een nieuw behang. En dan niet zomaar behang, maar behang dat ie dere bezoeker iets vertelt over de bewoners. Opvallen is de bood schap en dit nieuwe behangmerk is vastbesloten om met hun ei genwijze interpretatie van de laatste trends voor de nodige op schudding te zorgen. Of ze dat gaat lukken? Bepaal het zelf door een bezoekje te bren gen aan www.hookedonwalls.com.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 34