De statige ach deweekkrant.nl Leren meubels spuiten. Gemeenten pakken C02 uitstoot aan m MARCO Uw hulp helpi Tweede feest vrijwilligers De- we.re.lA vkoo\ e-n iK Ml kef iederee-K jfofe-n -z.; et "maar nieuws. Mijn nieuws.» Nieuw logo zet SWS kracht bij Mandala tekenen in De Erker @Mun cultuur Pinken kiezen het hazenpad dé Weekkrant SCHIEDAM - Het vrijwilligers- feest van de gemeente Schie dam, dat donderdag wordt ge houden, krijgt een vervolg. Re den hiervoor is de enorme be langstelling. Afgelopen weken meldden zich meer dan 1.100 vrijwilligers voor een avondje varen op de Spido. In september wordt een extra avond ingelast Het Vrijwil- ligersfeest wordt aangeboden door burgemeester en wethou ders van Schiedam en is be doeld om vrijwilligers te bedan ken voor hun bijdrage aan de Schiedamse samenleving. On derdeel is de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het jaar', die nu pas in september bekend wordt gemaakt. SCHIEDAM - De Stichting Wel zijn Schiedam (SWS) krijgt een nieuw logo. Directeur Bart de Lede zal het beeldmerk zondag onthullen tijdens de cultuur borrel in het Julianapark. Dat gebeurt om 15 uur in het koe peltje. Na de onthulling mogen kinderen een ballon oplaten en zo meedoen aan de ballonnen wedstrijd van SWS. De afgelo pen tijd is hard gewerkt om SWS in een nieuw jasje te steken en klaar te maken voor de toe komst. SWS is trots op de nieu we uitstraling en gelooft dat het nieuwe beeldmerk SWS zeer ten goede komt. De uitstraling past bij het karakter van de organisa tie. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - In Wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 14 juni de jaarlijkse Mandaladag ge houden. Cursisten van het afge lopen seizoen stellen hun wer ken tentoon, dit keer met het thema chakra's. Verder kunnen bezoekers meedoen aan diverse activiteiten om kennis te ma ken met mandala tekenen. Er is een verkoopstand met speciaal op mandala gerichte artikelen en er zijn een aantal consultge vers aanwezig. Op deze dag is ook informatie te krijgen over nieuwe activiteiten die gaan starten in september, waaron der de cursus Lesgeven. Bezoe kers zijn welkom van 13 tot 17 uur. Entree is gratis. SCHIEDAM - De zestien ge meenten in de stadsregio Rot terdam hebben zich ten doel gesteld de C02-uitstoot bin nen de eigen grenzen fors te verminderen. C02 is onder andere verantwoordelijk voor het broeikaseffect en het stij gen van de zeespiegel. Op de tweede bestuursconfe- rentie Klimaatagenda, die ge houden werd in diergaarde Blijdorp, kwamen de lokale bestuurders overeen dat de C02 uitstoot in 2025 veertig procent lager moet zijn dan in 1990. Via de tien kernpunten uit deze regionale klimaat agenda zorgen de gemeenten voor twintig procent reductie. De overige twintig procent komt tot stand via de maatre gelen van de EU, de rijksover heid en aanvullingen in het lo kale klimaatbeleid in de vol gende bestuursperioden. De tien kernpunten zijn opge steld door een onafhankelijk bureau met expertise op dit terrein en onderzocht op haal baarheid en uitvoerbaarheid. Regionaal werken de gemeen ten zoveel mogelijk samen waar dit zinvol en efficiënt is. SCHIEDAM - Een zwanenpaar heeft 4 eieren uitgebroed. Af en toe kruipt de familie op de kant De pinken in dit weiland zijn wel erg nieuwsgierig en willen wel eens wat (te) dichtbij komen. De zwa nen beschermen hun jongen goed door te sissen en te klappen met hun vleugels. Woensdag 11' juhl - Pagina 4 DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM- Een paar jaargele den werd kunstenaar Ineke Ha gen, aangesteld als cultuurscout in Schiedam West. Tijdens haar zoektocht naar de culturele be hoeften van de wijkbewoners zag zij, een centrale rol wegge legd voor het in de vergetelheid geraakte Juliana Park Het idee voor een cultuurborrel op zon dagmiddag in het prachtige park werd geboren. Na het suc ces van vorig jaar vinden dit jaar weer vier culturele zondagmid dagen plaats in het park. Vier enthousiaste wijkbewoners hebben voor dit jaar het pro gramma samengesteld. Rob Dijkstra is één van de wijk bewoners die zich heeft ingezet om de culturele zondagen in stand te houden. "Het idee voor een cultuurborrel past zo goed bij dit toch wat statige park. Mensen kunnen de komende tijd weer volop genieten van muziek, dans, theater en poë zie." De zondagen in het park hebben vooral de sociale cohe sie in de wijk versterkt. "Er ko men mensen uit alle delen van de wijk. Hele gezinnen verma ken zich en die functie had het park vroeger ook. Op zondag ging men wandelen door het park en daar kwam men elkaar tegen." Omdat het park weer door de wijkbewoners wordt gebruikt heeft ook de gemeente weer oog gekregen voor het on derhoud. Dat de programmering is over- 'j* genomen door wijkbewoners betekent niet dat Ineke Hagen zich niet meer met het gebeu ren bemoeit. Haar rol is wel ver anderd en heeft een meer on dersteunend karakter gekregen. EC0N0L0GISCH 0E BESTE* Marco Leer B.V., Nijverheidsweg 31, 3274 KJ Heinenoord,Telefoon: 0186-603268 www.marcolan.nl Het Nederlandse Rode Kruis Helpt Direct X Als uw leren stoel of bankstel nog lekker zit maar er niet lekker meer uitziet kunt u een keuze maken: Nieuw kopen of laten spuiten? U kunt een dag gaan winkelen of u belt Marco Leer en vraagt wat het kost om uw comfortabele bankstel een facelift te geven. Bel 0186-603268 vooreen prijsopgave Het Nederlandse Rode Kruis geeft noodhulp hulp in Nederland en wereldwijd. Giro 881 www.rodekruis.nl en sociale

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 4