Showballet leeft voort in theaters KNETTERGEKKE VRIJBUITERSTUNTS! ravrnira Het Nieuwe Stadsblad Mun show Danser Audities EENMALIGE STUNTS (ALLEEN GELDIG OP DE AANGEGEVEN DAGEN EN TIJDEN) RESERVEREN NIET MOGELIJK.' Alleen o 4 juli tussen 17.00 18.00 uur! Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 24 SCHIEDAM - De Rudolf Fitskie Show and Dance Company is een van de oud ste showballetten van Ne derland en een typisch Schiedams product Al bij na dertig jaar is het show ballet gevestigd in een bin nenplaatsje aan de Broers- vest. "Schiedam heeft heel veel maar dat beseffen we ons lang niet altijd", zegt Rudolf Fitskie. Het showballet stamt uit de tijd van Penny de Jager in Top Pop en de Willem Ruis show. Inmid dels lang verdwenen televisief- olklore maar in theaters en zaal tjes leeft het showballet nog al tijd voort. Compleet met glitters en pluimen. Het roept de sfeer op van het Iido, de Can-Can, Cabaret en Cotton Club. "Af en toe doen we ook wel wat street- dance en hiphop maar daar zijn we niet in gespecialiseerd", merkt Rudolf Fitskie op. Danstalent kan bij Rudolf Fits- Rudolf Fitskie wist al op jon ge leeftijd dat hij danser wil de worden. "Het zit gewoon in je, al hoorde het natuurlijk niet in die tijd." Hij volgde een klassieke dansopleiding en maakte in 1970 kermis met de moderne dans bij Helen de Klerk in Amster dam. Van het Ministerie van Cultuur kreeg hij een beurs om zijn studie in Parijs te voltooien. Rudolf Fitskie is naast danser ook chore ograaf en docent. kie een driejarige opleiding vol gen. "De opleiding is all-round. Backing vocals, acteren, musi cal, noem maar op. Maar dans neemt de centrale plaats in. Een showballet moet alles kunnen, van de Franse Can-Can tot mo derne dans en het 'steppie van beppie' bij de aankondigingen van artiesten. De doelgroep is talenten vanaf 16 tot ongeveer 22 jaar. Het is een serieuze op- Rudolf Fitskie: "We hebben in Schiedam zo veel maar beseffen dat niet altijd." leiding en je moet hard werken. We zijn geen buurtvereniging, het moet topkwaliteit zijn. Na afloop krijg je een certificaat maar dan moet je er nog wel voor willen knokken om bij een gezelschap te komen." De Show And Dance Company is onder andere te zien in theater Avenue in Breda en in de fifties show op de Radarboot in Rotterdam. Voor de shows heeft Rudolf Fitskie zelf de cho reografie gedaan. "We worden vermeld op een gerenommeer de website in Dubai, daar ben ik best trots op. Vroeger deden we veel cruises maar de laatste tien jaar treden we alleen op in eigen land. Ik heb de passie om ook weer internationaal aan de bak te gaan. Dan moet je zeker we ten dat het goed zit met je pro ductie." De Rudolf Fitskie Dance Company is op zoek naar danstalent van 16 tot 22 jaar. Komende zaterdag worden audities gehou den. Wie niet kan komen krijgt zaterdag 6 september nog een kans om auditie te doen. Zowel geschoolde dansers als nieuw talent is welkom. "Voorwaarde is dat je hard wilt werken want we zijn een serieus showballet", vertelt Rudolf Fitskie. Opgeven voor de audities kan via tel. 010 426 99 16 of e-mail: r.fitskie@kpnplanet.nl Electrische Koelbox Slaapzak Atlantic Maxi Comfort Bolderwagen Bijzettent Evergreen 3 donderdag Mummy model Afm. 220 x 80 x 55 Comfortwaarde: 4°C Gewicht: 1600 gram - Met stevige luchtbanden 3 persoons Ademend Polycotton doek Hoogte: 140 Gewicht: 10 kg. garantie Door linkse- en rechte rits gemakkelijk elkaar te Colemar Relaxstoel - Gecoat frame - Weerbestendig textileen - Traploos verstelbaar - 2 jaar garantie Campingstoel Vienna - 8 standen verstelbaar - Aluminium frame - Weerbestendig Textileen dek - Onbreekbare armleuningen - Kleur: bruin/rood - 3 jaar garantie Wandelschoen Verona - Waterdichte Gritex voering - Extra support system in de hak Vis-a-vis tent Nashville 4 - 4 persoons - Ademend Polycotton doek - Inclusief luifelstokken - Glasfiber stokken - Hoogte: 195 - Gewicht: 19.7 kg. - 2 jaar garantie Gas-BBQ Carri Chef de Luxe Zwembad Easy set - Afmetingen: 244 - Met filterpomp Tunneltent Columbus 3 Zelfopblazend matras zaterdag - Complete sel - Electrische ontsteking - Zeer comfortabele mat - Dikte: 10 - 3 jaar garantie - 3 persoons - Ademend Polycotton doek - Afritsbaar kuipzeil - Aluminium frame - Hoogte: 200 - Gewicht: 24 kg - 2 jaar garantie C A DAC

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 24