Vlietland Ziekenhuis Supervrouw mei 2011 'Is Tamara thuis?' dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdagg juH.-20/38.»,R3#na 43' SCHIEDAM - De specialis ten van het Vlietland Zie kenhuis verstaan hun vak uitstekend. Zo blijkt uit het onderzoek 'De beste specia listen' van Elsevier en Peter Lagendijk. In de regio Benoorden Rotter dam staan de vakgroepen Car diologie en Gynaecologie op de eerste plaats. Landelijk staan de vakgroepen op de negende en tiende plaats. Met de vakgroe pen Kindergeneeskunde en KNO-heelkunde scoort het Vlietland Ziekenhuis een goede tweede plaats in de regio. Op vallend in het onderzoek is dat de vakgroep Neurologie een eerste plaats scoort in de regio, maar toch nog onder het lande lijk gemiddelde ligt. In totaal zijn er 24 vakgroepen meegeno men in het onderzoek. Voor elf specialismen waar veel patiën ten terechtkomen, was de re spons hoog genoeg om ook per regio het beste ziekenhuis aan te geven. De vakgroep Derma tologie, die niet gepresenteerd is in de regiolijsten, mag zich ge prezen voelen met een tiende plaats in Nederland. Geriatrie, een speerpunt van het zieken huis, staat op de negende plaats in Nederland. Het onderzoek is gehouden onder huisartsen, specialisten, verpleegkundigen, managers en bestuurders van ziekenhuizen. Het is ons gelukt! Bergen was heb ben we moeten verzetten, maar we zijn achter het aanrecht van daan gekomen. Wij, zelfstandige en zelfbewuste vrouwen, laten onze "voormoederen" glimmen van trots. Sterk en doelgericht be treden wij de arbeidsmarkt en we stoten steeds minder ons hoofd aan het fictief glazen plafond. We zijn ambitieus en weten dat we -carrière technisch- moeten pieken voor ons veertigste. Dat we voor ons veertigste ook gebaard moeten hebben weten we ook en dit aangeboren voorrecht laten we ons uiteraard niet ontnemen. We dragen, baren en zogen ons kroost zonder in te leveren op ons werk. De zorgtaken zijn goed verdeeld. Wij staan als managers aan het roer en combineren werk en gezin als een ervaren jongleur. Op bio- logisch-dynamisch correcte wijze voeden wij onze kinderen en zor gen tevens voor de juiste culturele, sociale en educatieve versnape ringen. Op onze vrije middagen rijden wij af en aan naar sport- clubjes om overmatig televisiekij ken, computergebruik en zwaar lijvigheid te voorkomen. We houden natuurlijk niet alleen onze lievelingen gezond, nee bo venal zorgen wij goed voor ons zelf. Onze lijven laten we niet ver rimpelen en uitlubberen en met behulp van sportschool, zonne bank en Sonja Bakker zorgen we voor een strak, bruin en slank voorkomen. Kostbare tijd wordt gereserveerd voor kapper en schoonheidsspecialisten we laten ons updaten waar het om kleding en make-up gaat. Ons leven draait echt niet alleen om werk en kinderen, we investeren ook in ons sociale netwerk, gaan stap pen met vriendinnen en bezoeken theater en musea. Daarna komen we weer thuis in ons stijlvolle -op feng shui gebaseerde principes - ingerichte huis dat onze persoon lijkheid weerspiegelt en dat we uiteraard steeds aanpassen aan het jaargetijde. Ons liefdesleven houden wij ro mantisch en ons seksleven span nend. We weten wat we willen en hoe een man moet zijn. Is hij niet zo dan maken wij hem zo en lukt dat echt niet, gaan we ieder ons weegs. Wij zijn immers de vrou wen van deze tijd en we kiezen bovenal voor onszelf. Onze voormoederen kijken vast ook met afgunst naar ons, maar ja in hun tijd werden er nog geen "Duracel implantaten" bij vrou wen ingebracht. Voor meer Valeska én vrouwenzaken kijk op Skuzzie.nl In Bruges is een zwarte komedie met Colin Farrell De film is grotendeels in Brugge 'opgenomen, wat mooie beelden oplevert FOTO: UNIVERSAL PICTURES Sweeney Todd The Barber of Fleet Street Eind juli verschijnt de mes scherpe thriller Sweeney Todd: The Barber of Fleet Street op Blu-ray en dvd. De filmklassie ker, gebaseerd op Steven Sond- heims wereldbekende musical, verwierf een Oscar nominatie voor beste acteur (Johnny Depp), een Oscar voor art di rection en Golden Globes voor Beste Film en Beste Acteur (Johnny Depp). Het verhaal draait om een ne- gentiende-eeuwse Londense barbier die zijn wraakgevoelens botviert met zijn scheermes. Rijkelijk vloeiend bloed, span ning, liefde, humor, meesle pende muziek en een ver bluffende grafische vormge ving dat is Sweeney Todd. He lena Bonham Carter, Alan Rick- man en Sacha Baron Cohen dragen met hun vertolking bij aan de dreigende sfeer van dit absolute meesterwerk. In de extra's worden onder meer de achtergronden belicht wat betreft de samenwerking tussen Tim Burton, Johnny Depp en Helena Bonham Car ter. Chronicles of Narnia originele BBC serie Vanaf 2 juli draait in de Neder landse bioscopen de nieuwe Disney-film The Chronicles of Namia: Prince Caspian, het tweede deel in een reeks naar de fantasyromans van C.S. Le wis. Ter gelegenheid van de Nederlandse première is er de dvd-release van een sublieme verfilming van dezelfde titel die de BBC eind jaren '80 maakte. Chronicles of Narnia gaat over vier kinderen die ontdekken dat de achterkant van een oude klerenkast hen leidt naar een magische wereld met konin gen, monsters, heksen en dra ken. Het verhaal van Prince Caspian speelt een jaar na het eerste deel in de reeks, The Lion, the Witch and the Wardrobe. Tij dens de afwezigheid van de vier jonge helden blijken er in het wonderlijke koninkrijk Nar nia maar liefst 1300 jaren te zijn verstreken. Het land is in de greep van een wrede koning. Degene die eigenlijk op de troon zou moeten zitten, Prins Caspian, houdt zich schuil uit angst voor de tiran. FOTO: MARVEL Jericho Seizoen 1 Film/DVD Het duurt nog even, maar be gin september verschijnt dan toch het eerste seizoen van Je richo op dvd. Deze serie, sinds mei wekelijks bij Veronica te zien, is van de makers van Numb3rs en NCIS. De Ameri kaanse kijkers van Jericho wa ren zo verknocht aan de serie dat ze de omroepbazen (CBS) meer dan 20.000 kilo pinda's stuurden (een verwijzing naar de laatste woorden van de held van de serie in de slotaflevering van het eerste seizoen) in de hoop dat ook het tweede sei zoen van de serie zou worden uitgezonden. Deze actie had succes, want de serie zal in het middenseizoen opnieuw wor den uitgezonden. Met de 6- dvdbox kunnen de fans genie ten van het spannende eerste seizoen én niet eerder vertoon de opnames achter de scher men en verwijderde scènes. Je richo laat zien wat er gebeurt als een vredig plaatsje plots klaps met een nucleaire pad denstoelwolk aan de horizon wordt geconfronteerd en het leven verandert in een chaos. Across The Universe Musicalfilm Across the Universe (naar het prachtige liedje van The Beat les) is een bijzondere filmmusi- cal die zich afspeelt in het hip pie tijdperk van de jaren '60 van de vorige eeuw. Zo'n dertig songs van de Fab Four vormen de rode draad door het verhaal. In haar eenvoud is het een mooi liefdesverhaal tegen de achtergrond van het hippietijd perk en de roerige tijden rond de Vietnam oorlog. Aangevuld met zeer goed spel van de cast, de aparte visuele stijl en vooral de geweldig gezongen Beatles soundtrack is Across the Uni verse een heerlijke muzikale filmbeleving. Op de tweede dvd een aardige set extra's met ach tergrondinformatie bij de film. In de film ook nog cameo's van Bono en Joe Cocker. Joe Cocker zingt het nummer Come To gether en Bono speelt het ka rakter Dr. Robert en brengt met de band Secret Machines I Am The Walrus. Extra's bestaan on der meer uit audiocommen- taar, All About the Music, dele ted scene, extended music sce nes, fotogalerij en trailers. The Strangers, een angstaan jagende thriller waarin het echtpaar Kristen (Liv Tyler) en James (Scott Speedman) in het vakantiehuis van zijn ou ders onaangenaam verrast worden door de komst van een blond meisje. "Is Tamara thuis?", lijkt een onschuldige vraag maar wat een romanti sche nacht had moeten wor den, mondt uit in een hel. Drie gemaskerde vreemdelingen dringen het huis binnen en lij ken de bizarre namen Dol- lface, The Man in the Mask en FOTO: RCV ENTERTAINMENT Pin Up Girl te dragen. Wat hun bedoelingen of motieven zijn is zowel voor Kristen en James als voor de kijker een raadsel. Na de inbraak volgt een ge welddadig gevecht voor hun leven, waarbij de twee er alles voor over hebben om te over leven. The Strangers is het re giodebuut van Bryan Bertino, die ook het script schreef. Hij werd bij het schrijven geïnspi reerd door een herinnering uit zijn jeugd. Vanaf 17 juli is The Strangers te zien in de Neder landse bioscopen. Neus e vanie zalm Vlnr kinderarts E. Hentzen, cardioloog G. Zwiers, dermatologe, J. Boot, geriatrisch verpleegkundige M. van Buitenen, Gynaecoloog K. Blanckaert, kinderarts C. van Wijk. foto: sjaak van beek

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12