rrm Vuurwerkje,Maasboulevardfeest 15' V II I I I Tequila in het Jenevermuseum Rotterdam staat in het teken van Jazz W I Cultuur Borrelt verder in het Julianapark Klassiek en pop op Open Podium dB F Anton Swaneveld als gast in JJ Cale project in Vlaardings bluescafé Op de foto met zanger Bob Dé Agenda SCHIEDAM - Zanger Bob komt zaterdag om 14 uur naar de Free Record Shop in de Nieuwe Pas sage in Schiedam om zijn nieu we cd te promoten. De jonge vertolker van het levenslied zal zijn nieuwe nummer live ten gehore brengen. Fans mogen met de zanger op de foto en kunnen de cd laten voorzien van een handtekening. Orgelconcert in teken van Jan Zwart SCHIEDAM - Organist Jaap Kroonenburg geeft dinsdag 15 juli een concert in de Grote Kerk van Schiedam. Het programma draagt als titel "Jan Zwart-her- denking". Naast werken van de ze belangrijke componist uit begin twintigste eeuw worden ook werken van Johann Sebas tian Bach en Alexandre Guil- mant gespeeld. Aanvang 20 uur en de toegang bedraagt 6 euro. (kinderen tot 12 jaar 4 euro) In juli en augustus wordt er iedere dinsdagavond een orgelconcert gegeven in de Grote kerk. De meidengroep Djumbo geeft zaterdag een optreden op het Maasboulevardfeest. SCHIEDAM - De twintigste editie van het Maasboule vardfeest gaat donderdag van start. Vier dagen lang vermaak en muziek op dit gratis festival aan de Maas boulevard in Schiedam. Het jubileum wordt luister bij gezet met een grote vuurwerk show op zaterdagavond. Vanaf 23.30 uur wordt het vuurwerk afgestoken vanaf de Nieuwe Maas. Voor de show wordt het scheepvaartverkeer een half uur lang stilgelegd. Het feest start al op donderdag met Schiedam Classics: Jazz Swing. Pete's Comer Big band brengt samen zangeres Sue Moreno de beste klassiekers uit de jaren 40,50 en 60 ten gehore. Andere hoogtepunten uit het programma zijn: De Stille Disco op vrijdag, waarop de jeugd uit zijn dak kan gaan met koptele foon op hun hoofd. De omstan ders zien dus de jongeren dan sen, maar horen de muziek niet. Een bijzonder schouwspel dus. Zaterdag staat weer het hele veld vol met activiteiten voor de kids en een enorme dosis theater. De feestmarkt telt dit jaar meer dan tweehonderd kramen met koopjes, nieuw en tweedehands, 's Middags is er een optreden van de populaire meidengroep Djumbo, daarna voor de allerkleinsten Clown Jo- pie en ook de pubers kunnen dit jaar genieten. Voor hen is er een optreden van de Melbourne Shufflers geboekt. Cultuur snuiven in het Julianapark. Zondag is er weer een Cultuur Borrelt foto: pr SCHIEDAM- Cultuur Borrelt zorgt zondagmiddag 13 juli voor een gevarieerd programma in het Julianapark in Schiedam. De aftrap wordt gegeven door Square Moon, een band met wortels in Schiedam-West, die nummers speelt in de stijl van Ilse de Lange, Joss Stone en Anouk. Palio Paréa brengt een programma rondom de Griekse dichter Kavafis. Liederen waardoor het pu bliek zich zal wanen in een taverne, waar de Grieken zingen en dansen op de verleidelijke ritmes van de sirtos en de sirtaki. On der de noemer new skin for the old songs vertolken een achttal getalenteerde musici op hun eigen verfrissende manier de lied jes van Leonard Cohen. Theater Potdoosie zal voor kinderen van drie tot zeven jaar een de voorstelling Indianen spelen. Ook kunnen kinderen onder leiding van kunstenares Trudy Maas dam weer panelen beschilderen. Een ieder is welkom van 14 tot 17 uur in het Julianapark, toegang is vrij. SCHIEDAM - Het Jenevermuse um in Schiedam dompelt zich deze zomer onder in Mexicaan se sferen. Vanaf vrijdag is hier de tentoonstelling Tequila, Kunst en Cultuur van Mexico te zien met schitterende foto's van Jose Pablo Fernandez. Op de binnenplaats is zaterdag 19 juli, 2 augustus en 23 augustus een Mexicaanse bazar te vinden met arts crafts, hapjes en drankjes. Of geef je op voor een workshop keramiek schilderen, Mexicaans koken of een Tequi la proeverij. Voor de filmlief hebbers is op woensdagmiddag 23 juli de Mexicaanse film 'Co- mo Agua Para Chocolate'" te zien. Een verfilming van het ge lijknamige boek 'Rode Rozen en Tortilla's'. Meer info op: www.jenevermuseum.nl Het werk van de Mexicaanse fotograaf Jose Pablo Fernandez is deze zomer te zien in het Jenevermeum. foto: jose pablo Fernandez Geliefden kunnen op zondag hun Maasboulevardhuwelijk af sluiten in de The Chapel of Lo ve. Een rondvaart over de Nieu we Waterweg is ook dit jaar weer een topattractie met de stoomsleper De Hercules. Zon dagmiddag is gereserveerd voor het Hollandse Hits Festival met dit jaar optredens van De Dik dakkers, Het Feestteam, Dennie Christian, Jim en Rene Schuur- mans. Meer info op: www.maasboule- vardfeest.nl. Aanstormend talent van zangschool 't Podium is za terdag 12 juli te zien en te beluisteren tijdens het open podium in het Valken hof theater in Vlaardingen. Op het programma staan zowel klassieke werken als popnummers. Met een gastoptreden van de rock band Dreambrother. Aan vang 20 uur aan de Frank van Borsetenstraat 93 in Vlaardingen. Kaarten kos ten 8 euro. Reserveren: 06 4210 90 36 of e-mail naar: t.obreskova@upcmail.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 19