Eigen energiecentrale? Uitgeslapen trendy Groene kracht Plakje ijs Wokkels in een pot Rustig genieten Kleurige blikvanger WARM zwemmen Cool! Slim! Zweethut? dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 25 Een eigen zwembad wordt in ons land ook steeds populairder. Hoewel het - met ons klimaat - wel een tijdje duurt voordat het water warm genoeg is om te zwemmen. Tenzij je een verwarmd zwembad hebt, na tuurlijk. Duur? Met de komst van de zwem badverwarmer valt dat relatief gezien wel mee. Deze warmtepomp heeft een laag energieverbruik en verwarmd het water in één dag. Daarbij wordt 80% van de getover de warmte uit de buitenlucht gehaald. dus de pomp is daardoor ook milieuvriendelijk. Meer Info op www.zwembadverwarmer.nl. Natuursteen houdt de fles wijn uren koel! Dankzij het hefboommechanisme maakt deze pers knoflook feilloos plat Woontrends In onze hedendaags slaapkamer wordt véél meer ge daan dan alleen slapen. Denk aan een intiem ontbijt- op-bed, het uitpluizen van de krant in het weekend, TV-kijken of lekker een boek lezen voor het slapen gaan, of nog wat werken op de laptop. Opvallend is de aandacht voor stoffering. Strakke hoge achterwanden worden bekleed met prachtige stoffen of leer voor een stijlvol effect. De slaapkamer krijgt een totaalinrich tingsplan en wordt een comfortabele en sfeervolle ruimte waar het heerlijk vertoeven is. Zie ook www. perscentrumwonen.nl. Onlangs is onderzoek gedaan naar het effect van planten op de werkvloer en opvallend is dat de productiviteit van de proefper sonen die creatieve taken uitvoerden in een ruimte van circa 12m2 waar één grote groene plant stond hoger was dan die in een identieke kantoorruimte zonder planten. De productiviteit steeg niet evenredig naarmate er meer planten aanwezig waren. Deze conclusies zijn het resultaat van een laboratoriumexperi ment uitgevoerd door TNO Kwaliteit van Leven. Het onderzoek had als doel om de invloed van planten op de productiviteit van werknemers vast te stellen. Meer informatie op www.healthygreenatwork.org Zin in een ijsje? Met dit appa raat kun je zelfs het meest hard ijs scheppen en in plaats van het bekende bolletje, pro duceert de Scoop Stack ci lindervormige plakjes, waar mee je bijzondere desserts kunt maken. Meer ijskoude informatie op www.cuisipro.com. De olijke vetplantenfamilie van Crassula bestaat uit rasentertai ners die je humeur opvrolijken met hun uiteenlopende, ronde en altijd blije blaadjes. Ze toveren onmiddellijk een glimlach op je gezicht. Er is veel keuze en iedere Crassula soort heeft een ei gen uitstraling. De Crassula marnieriana 'Hottentot' is het top punt van entertainment. Hij staat graag aan de koele kant en biedt de meest bijzondere en opvallende bladvormen. Of je nou lichtgroene wokkels met franjes ziet of rijke pijpenkrullen... grappig is hij zeker! Verkrijgbaar bij bloemist en tuincentrum. Eén van de grootste 'woon-irri- taties' blijkt geluidsoverlast te zijn en vooral als we in de tuin zitten, kan dat geluid heel na drukkelijk aanwezig zijn. Het plaatsen van geluiddem pende schermen kan uitkomst bieden. In Denemarken is een tuinpro- duct ontwikkeld op basis van een geluidabsorberende steen wol kern. Hoe hoger de schut ting, hoe beter het effect. De schermen zijn geschikt gemaakt als ondergrond voor klimplan ten zoals bijvoorbeeld de klim op (Hedera) en de klimroos. Zie ookwww.lawaaistopper.nl. Wie thuis wil genieten van een sauna, maar in huis daar de ruim te niet voor heeft, kan kiezen voor een buitensauna. Geïntegreerd in een blokhut of tuinhuis van Fins vurenhout maak je met een infraroodcabine een ontspannen wellnesscentrum in je eigen tuin! De blokhut wordt volledig ingericht afgeleverd en alle ban ken, leuningen, vloerroosters en hoofdsteunen zijn gemaakt van massief hout. De hut is tevens voorzien van een duidelijke op- bouwinstructie. Meer weten? Neem voor verdere details eens een kijkje op www.globaltimberproducts.nl. Astilbes zijn met hun prachtige bloempluimen in het late voorjaar en de zomer in diverse kleur schakering echte blikvan gers. Geen wonder dat de ze mooie planten zijn uit geroepen tot 'Vaste plant van het jaar 2008'. Hoewel de Astilbe een gemakkelij ke plant is, zijn er toch wat kleine regeltjes om reke ning mee te houden. In de vrije natuur groeit de Astilbe in de halfschaduw aan de oevers van beekjes. Ze doen het ook goed in de volle zon als ze maar genoeg water krijgen. Voor een vlotte groei en rijke bloei van de Astilbe is het belangrijk om de humusrijke grond goed vochtig te houden. Teveel zon geeft wel een kortere bloei. Buiten koken wordt steeds slim mer! Het geheim van deze mini- keuken zit bijvoorbeeld in het gepatenteerde trechtersysteem. In de bol circulerende indirecte hitte wordt tussen de buiten wand en het rooster geleid. Vet ten en sappen lopen daardoor langs de trechter weg zonder het vuur te voeden. Gezond en smakelijk! Nog meer info staat op www.outdoorchef.nl. Wie met de stijgende energie prijzen liever niet meer afhan kelijk is van een energiebedrijf, kan nu kiezen voor een eigen energiecentrale. De Sunmachi- ne is een micro-energiecentra le die stroom en warmte levert voor woonhuizen waar meer dan 3.500 m3 gas per jaar wordt verbruikt. De centrale bestaat in drie uitvoeringen, voor drie verschillende soorten brandstof. De Sunmachine Pel let werkt op houtpellets, de Sunmachine Gas op biogas (of aardgas) en de Sunmachine Solar gebruikt de warmte van de zon. Alle drie uitvoeringen kunnen dus C02-neutraal ope reren. Zie ookwww.ownenergy.nl. Haal de zuidelijke sferen naar je tuin. Verrukkelijke lavendel, steil groeiende, supersmalle coniferen, uitbundig bloeiende klimplan ten. Het is er allemaal!! Schilder er zelf even de kleuren van Tosca ne bij of maak het Grieks blauw/wit. Lekker loungen onder de eigen schaduwdoek en omring jezelf met de geuren, vormen en kleuren van weelderige, zuidelijke, zinnenprikkelende planten, zoals de Campsis, de betoverende, klimmende, metershoge trompetbloeier die zichzelf vasthecht aan iedere steun die hem wordt gegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25