Frankeland Coördinator secretariaat Wie doorbreekt deze vicieuze cirkel? Historie centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn nnmyrraaN'/iliU Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 37 Andere kant van stad DOOR FRANS ASSENBERG SCHIEDAM - Een tochtje met de fluisterboot laat Schiedam van een geheel andere kant zien. Niet al leen valt te zien dat de stad bijzonder mooie plekken heeft, de gids legt soms ook de vinger op de zere plek. Een reisje door de Schiedamse havens met de fluisterboot is een waar genoegen, vooral als het daarbij nog eens prachtig weer is en de zon in het water spiegelt.. Nadat de bemanning is aangemonsterd en de passa giers aan boord zijn, vertrekt de boot zonder geluid te maken bij de molen Nieuwe Palmboom. Gids Jacqueline Raillot is goed op de hoogte van de historie van de stad. Vakkundig verhaalt zij over het ontstaan van Schie dam, over de middeleeuwen en visserij en de branderijen. De boot passeert de Sint Joris Doe len. Volgens mevrouw Raillot zal op deze plek de molen De Kameel worden herbouwd. Schiedam durft. Vervallen Even later doemt een vervallen 18e eeuws pand op, op de hoek van de Sint Anna Zusterstraat en de Schie. Het gebouw is niet alleen oud en kapot, het is ook nog eens zwart, zwart van de in middels verdwenen branderij- Oceaan De golven van het water van de Buitenhaven gaan over in de golvende dakranden van het nieuwe pand van de dis tilleerderij Nolet. Daarbij dacht Nolet aan de golven van de oceaan. Immers, zijn Ketel 1 wodka is zeer succes vol aan gene zijde van de At lantische Oceaan. Gids Jac queline Raillot is van Franse afkomst en woont in Neder land. Ze kreeg het idee om bezoekers uitleg te geven over Schiedam toen haar broer uit het land van Ma rianne op bezoek was. Aan de bezoekers legt ze uit dat het bedrijfspand aan de an dere zijde van de haven een onbemand magazijn is, dat onder het water door via een tunnel wordt bevoorraad. Een oud maar zeer modem bedrijf, Nolet en uit Zwart Nazareth. De eige naar zou geen geld hebben om het gebouw op te knappen, ter wijl het tevens een monumen tale status heeft. Wie door breekt deze vicieuze cirkel en zorgt voor de benodigde pen ningen zodat Schiedam er weer een fraai pand bij heeft? Dringen en duwen Ondertussen vindt het stille vaartuig zijn weg door het oude Het perspectief vanuit de Schiedamse fluisterboot is regelmatig verrassend. FOTO: frans assenberg Schiedam. De Ooievaarsbrug gaat omhoog en we naderen het hart van de stad. Ooit was hier de Oude Sluis. Door de toena me van het scheepvaartverkeer werd het dringen en duwen om te passeren. De bouw van een nieuwe sluis was onvermijde lijk. Langs de Lange Haven staan mooie panden. Vanaf het water ziet het er nog leuker uit Rechts, pardon aan stuurboord staan de statige woonhuizen van de rijke branders, terwijl aan bakboord bedrijfsgebou wen wedijveren in historische belangrijkheid. De kerk van Jo- han Maasbach, in 1972 voor een gulden gekocht onder voor waarde dat het gebouw zou worden opgeknapt, is weer aan een grondige onderhoudsbeurt toe. Wellicht kan Johan de kerk weer voor een gulden, of een euro, verkopen onder voor waarde de boel op te knappen? Een voormalige scheepswerf langs de Nieuwe Haven is bijna geheel overwoekerd door onkruid en struiken. Het lijkt wel een kunstwerk. Via de heul in de Nieuwe Haven vaart de boot de Kor te Haven binnen en zo terug naar zijn beginpunt Kerkdiensten In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een woord- en commu nieviering met orgelspel en samenzang. Voorganger van deze dienst is is pastor L Meijer. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eucharistie viering. In de St-Jan de Doper Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, gaat Pater Leo de Jong O.P. voor in de Eucharistie viering. Zaterdag 17.00 uur met pianospel van Jan Meis- ters, Zondag 10.30 uur met muzikale medewerking van het koor Laus Deo onder lei ding van Zuri Ramirez Velas- co. Kerkdiensten Protestantse Kerk Schiedam -diensten om 10.00 uur: Magnalia Dei- kerk: Ds. W. v.d. Vegt. Bethel- kapel: Ds. G. Nagel, Delft. Dorpskerk: Ds. J.v.d.Peppel en Pastor Av.cLBos (doop- dienst). (overige 3 PKN-ker- ken gesloten). Op zondag 13 juli zijn er in de Christelijke Gereformeer de Hoeksteenkerk (hoek Wa rande/ BK-laan) kerkdien sten om 9.30 en 1630 uur, voorganger is ds. H. van der Ham. Zondag is er geen dienst bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Binnen het directiesecretariaat is een vacature voor een voor 28 - 32 uren per week die als rechterhand van de directeur zorg en de directeur beheer, een bijdrage levert aan een optimale dienstverlening. De coördinator secretariaat/receptie ressorteert onder het hoofd Personeel, Organisatie en Opleidingen. Hij/zij ondersteunt de directie en geeft leiding aan en coördineert de taken/werkzaamheden van secretaresses en receptio nisten. Uw werkzaamheden: coördineren van informatie van en naar de directie: bieden van secretariële ondersteuning aan directie, stafmedewerkers en afdelingen: behandelen van inkomende en uitgaande post, zowel intern als extern: verspreiden agenda's notuleren vergaderingen: coördineren bijzondere gebeurtenissen ontvangen bezoekers: archiveren; bewaken van voortgang van afspraken; bijhouden van roosters vakantieplanning secretariaat en receptie; onderhouden van interne en externe contacten; houden van werkoverleg. Uw profiel: afgeronde secretaresse opleiding en enige jaren ervaring als secretaresse; uitstekende schriftelijke, mondelinge, communicatieve en sociale vaardigheden; uitstekende beheersing van de Nederlandse taal; oog voor detail; zelfverzekerde, overtuigende houding in communicatie en interactie met de omgeving; affiniteit met de ouderenzorg; klantvriendelijk en kwaliteitsbewust; positieve instelling en in staat te motiveren en enthousiasmeren; flexibel en daadkrachtig; MBO/HBO werk- en denkniveau; uitstekende beheersing van het microsoft office pakket. Wij bieden: een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariëring volgens CAO V&V op basis van kennis en ervaring in functiegroep 45 (min. 1.678,36 en max. 2.728,48 op fulltime basis); vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een gratis lidmaat schap van de Sport- en Recreatieclub, fietsenplan en goede opleidings faciliteiten. Sollicitatie en informatie: Bent u geïnteresseerd en wilt u nadere informatie? Belt u dan met mevrouw Marianne Tulp. hoofd Personeel. Organisatie en Opleidingen, maandag t/m donderdag telefoon 010-4264925. Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u tot 25 juli a.s. sturen naar de afdeling Personeel Organisatie van Frankeland. t.a.v. mevrouw Kitty van Balen, Sint Liduinastraat 10, 3117 CS Schiedam of per e-mail naar: k.vanbalen@frankelandgroep.nl Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Frankelaridgroep Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een grote klantenkring binnen en buiten zijn muren. Naast verpleeghuis zorg biedt Frankeland thuiszorg voor ouderen en vele welzijnsactiviteiten aan klanten die ver spreid in Schiedam wonen. Vanuit Frankeland wordt tevens de directie gevoerd over de zorgcentra Jacobs Gasthuis, Harg-Spaland, Schtewaegh en Vaartland. Franke land levert in deze zorgcentra aanvullende ver pleeghuiszorg. Samen vormen zij de Frankelarid groep, die eveneens een samenwerkingsrelatie heeft met de Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Frankeland heeft regionaal en landelijk een goede naam. De afgelopen jaren hebben wij diverse lan delijke onderscheidingen gekregen, waaronder het gouden keurmerk in de zorg en de Food is Care Award 2006. Wij hechten grote waarde aan het welbevinden van onze klanten en medewerkers. Hiertoe be schikken wij over een Sport- en Recreatieclub (met o.a een zwembad, fitnessruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen), een internetcafé, een brasserie en twee vakantie villa's aan zee, zowel in Rockanje als in Benissa (Spanje). De tevredenheid van onze klanten is vooral te danken aan de geweldige inzet en het grote enthousiasme van onze medewerkers en vnjwitli- gers. Die vormen een team waarin en waarmee het prettig werken is. Acqnisitie naar aenieitfingvsn deze edvettesei# wordt niet op prijs getaiM.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 37