Klik en win eek Skuzzie.nl Krant Winnen! Molenjournaal Babbersmolen Verversen Reclame www.deweekkrant.nl NIEUWS AUTO SPORT WONEN WERKEN Win een 8-daags ail inclusive-arrangement voor het hele gezin naar Karinthië! Met het hele gezin naar Karinthië rdé MIJN AGENDA of MIJN NIEUWS Wannahaves Boeken Beauty 'zondheid Doe mee en maak kans op een leuk Pakket... Verzorg je nagels Momentje voor jezelf? Wakker worden! v V. Goedkoop gezond Het Nieuwe Stadsblad\v av Koningsspil geplaatst DOOR FRANS ASSENBERG SCHIEDAM - De uit 1710 stammende Babbersmolen in het volkstuincomplex De Vijfsluizen wordt weer in oude luister hersteld. Als al les klaar is, kan deze histori sche watermolen het water in de omgeving verversen. Er is echter nog veel geld nodig. Ogenschijnlijk is er van buiten af niets te zien. De Babbersmo len staat erbij zoals altijd. Een romp en veel groen eromheen. Maar, de schijn bedriegt. Bin nen in de molen wordt duide lijk dat er wel degelijk hard is gewerkt. Dominant in het mid den van de molen staat de gro te koningspil. Een machtige, vierkante paal. Molenbouwer Rob Batenburg geeft vakkundig uideg: "In mei hadden we de mogelijkheid deze spil naar binnen te halen. De vloeren moesten er nog in. Met een kraan kun je hier niet komen, dus hebben we hem zelf naar binnen getakeld." De koningspil gaat het water rad aandrijven. De enorme paal is 13 meter lang en is gemaakt van larikshout. Het is een prachtig gezicht om de nieuwe grenen vloer te zien die op bal ken van douglas- en eikenhout rust. Batenburg: "Onze op dracht is dat we alleen de romp herstellen. Dat wil zeggen de dé Weekkrant Rob Batenburg: "Het is de bedoeling dat de molen str aks ook daadwerkelijk gaat draaien. De polder bemalen zit er niet meer in. Het water van dit gebied kan door de molen wel worden ververst." Batenburg had persoonlijk liever de molen terugge bracht in de staat van een 'machinistenmolen': "Er zijn niet veel watermolens met een motorgemaal meer. Je had dan een historische si tuatie gehad zoals de molen was van 1925 tot 1955." Niet temin vindt hij het een mooie klus: "Ik restaureer liever een oude molen dan dat ik een compleet nieuwe bouw." Jammer is wel dat de Raad van State de bouw van een 22-verdiepingen hoge woontoren er vlakbij heeft goedgekeurd. muren, balken, vloeren, ramen en trappen. We hebben de rotte delen vervangen. Alleen voor dat werk is er geld." Voor een complete restauratie moet nog vier ton op tafel komen. Oude staat Op de begane grond geeft de molenbouwer aan waar ooit een woning stond: "Je ziet hier op deze balk waar de woning heeft gezeten. We gaan alles weer in de oude staat brengen. In de balk die buiten ligt, is ook nog te zien waar het hout van de wanden van de woning zat. We brengen ook de oude bed stee weer aan. Van een boerde rij in Kethel hebben we een bedstee-wand. Nee, er zal niet in de molen worden ge woond." In het huisje ernaast wordt overigens wel gewoond. Zwarte plekken op de muur zijn sporen van de schoorsteen. Onder de betonnen vloer ligt volgens Batenburg nog een te gelvloer van het keldertje.Wat er tot nu toe aan de Babbers molen is vertimmerd, ziet er mooi uit. Nieuwe trappen van grenenhout leiden naar boven waar tekeningen van de nieuwe situatie ophangen. "Het leuke is dat de originele (waterjpeilen er nog zijn, zodat je de molen op dezelfde manier kan gebrui ken als vroeger." Op de romp van de Babbers molen stond vroeger de be kende reclame van 'Quaker Oats'. Als het aan Rob Baten burg ligt, wordt die er straks weer opgebracht: "Mis schien kan de fabriek dat sponsoren. Ze bestaan na melijk nog steeds." Woensdag 9 juli 2008 BpgiwMfli» Kerkdiensten Vervolg In de Frankelandkapel, Sint Liduinastraat 10, is zondag om 10 uur eucharistieviering met als voorganger Pater K. Veltman met medewerking van het Liduinakoor. Zondag zijn er diensten in de Nederlands Gereformeer de kerk, Westvest 30 om 9.30 en 16.30 uur voorganger Ds. F.H. Blokhuis. Autokraker in de kraag gevat SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een auto kraker aangehouden op het Lisztplein. Buurtbewoners zagen dat de man met een zaklantaarn door de ruiten van geparkeerde auto's loer de en waarschuwden de po litie. De agenten zagen de man in een auto zitten en wisten hem na een korte achtervolging aan te hou den.In zijn vlucht liet hij meerdere tassen vallen met daarin onder andere gereed schappen, een navigatiesys teem en een autoradio. Te vens bleek dat een voertuig op het Listztplein was open gebroken. Zwemmer gered en bekeurd SCHIEDAM - Een 17-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel is ternauwernood aan de verdrinkingsdood ontsnapt toen hij vorige week vanuit Heijplaat naar Schiedam wilde zwemmen. Een politieboot viste hem uit het water. De jongen kreeg van zijn redders een dikke prent. Waar is een vakantie voor bedoeld? Om te genieten natuurlijk! Dat kan nergens beter dan in het zonnige Karinthië. Tijdens dit all inclusive- arrangement wordt vrijwel alles voor u geregeld, zodat u zich kunt bezighouden met de hoofdzaak: vakantie vieren! Het lekkere eten staat steeds voor u klaar, en in de prachtige omgeving is van alles te doen. Uw kinderen? Die hebben de tijd van hun ieven. Er is namelijk een veelzijdig animatieprogramma voor alle leeftijden! Ga snei naar www.deweekkrant.nl/actie en maak kans op dit zeer complete arrangement! WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Als bezoeker van deweekkrant.nl kun je een agendabericht achter laten, maar je kunt in een artikel ook uitgebreider ingaan op een evenement. Dat werd ook gedaan door de 'persmuskiet' uit Schip luiden. In een uitgebreid artikel kondigt hij het gratis popfestival Schippop in de Polder in Midden Delfland aan. Wie meer wil weten over het evenement kijkt op deweekkrant.nl en leest wat organisa toren Peter van den berg en Frank Paalvast te vertellen hebben over 'het groenste festival van Nederland'. Het evenement met optre dens van onder andere Nobody beats the drum, The Madd en Hal lo Venray is op 12 juli en duurt van 15.00 uur tot middernacht. Hét vrouwenmagazine! Word gratis lid van Skuzzie.nl! Als lid profiteer je van de volgende voordelen: Praat mee op het forum Reageer op artikelen Plaats jouw tips op Skuzzie.nl Win leuke prijzen Met verzorgde nagels maak je een goede indruk. Zoals we dagelijks ons gezicht en lichaam verzorgen zouden we dat ook met onze nagels moeten doen. Je handen zijn immers conti nue in beeld! Skuzzie.nl geeft deze week advies. Zo lees je bijvoorbeeld dat je nagels langer lijken door nagel lak alleen op het midden van de nagel aan te brengen. Meer tips? www.skuzzie.nl/jouw-lijf/beauty Heerlijk wegdromen op het strand met een boekje erbijTijdens je va kantie kom je er vaak eindelijk aan toe: lezen! Op Skuzzie.nl vind je we kelijks een overzicht van de popu lairste spannende boeken en ro mans van het moment, overzichte lijk in een top 10. Heb je dus nog in spiratie nodig voor je vakantie-boe kenlijst, kijk dan eens hier! Deze wekker accepteert geen snooze. Hij geeft je één kans om hem uit te zet ten en op te staan en doe je dit niet, dan gaat ie er vandoor! Clocky, zoals dit wekkertje heet, springt van je nachtkastje af en baant zich een weg door de slaapkamer, op zoek naar een verstopplekje. Gezond eten zonder dat het een aan slag is op je portemonnee, het kan! Fruit en groente zijn duur, maar door een beetje op te letten kun je de kos ten beperken. Kies bijvoorbeeld voor seizoensgroenten en koop eens diep vries- of blikgroenten in plaats van vers. En met een glas sinaasappelsap uit pak krijg je ook een dosis vitamine C binnen! Meer lezen? www.skuzzie.nl/boeken_films/boekenwww.skuzzie.nl/leuke_links/wannahaveswww.skuzzie.nl/jouw-lijf/gezondheid De nieuwe balkenlaag in de oude muur van de Babbersmolen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 38