Drie.dagen in de ban van Ramlila Luchtacrobaten boven de Maas Musical Panna Nog de gehele zomer te zien: Les Misérables Organist Everhard Zwart speelt in Grote Kerk Protestfestival tegen sluiting van oefeowjimte Carreras Safina samen in Ahoy Baltovenaar Soufiane Touzani geeft clinic op Parade Overschie FOTO: JORISJAN BOS f| Koningszoon Shi Ram moet het opnemen tegen de kwaadaardige Ravan. SCHIEDAM - De bekende orga nist Everhard Zwart geeft dins dag 22 juli een concert op het historische orgel van de Grote of St. Janskerk in Schiedam. Op het programma staan composi ties van grootvader Jan Zwart, Johann Sebastian Bach en Franz Liszt. Everhard Zwart kreeg zijn eerste orgellessen van zijn vader Willem Hendrik Zwart op het beroemde orgel in de Bovenkerk in Kampen en vervolgde zijn studies bij de ver maarde organist Feike Asma. Aan het conservatorium te Rot terdam studeerde hij bij André Verwoerd en Arie J. Keijzer. Everhard Zwart is zeer actief als concerterend orga nist in binnen- en bui tenland. Zijn concert reizen en masterclas- ses brachten hem in Duitsland, Frankrijk, België, Engeland en de Verenigde Staten. Het is een compositie van zijn grootvader Jan Zwart waarmee het concert van dinsdag wordt geopend, en wel zijn geliefde bewerking over Psalm 84. Ook staan werken van Johann Sebastian Bach en Franz Liszt op het programma, werken die de organist alle mo gelijkheden bieden om de vele klankkleuren van het prachtige orgel te laten horen. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 6 euro. FOTO:PR SCHIEDAM - Het Popoverleg Schiedam moet 1 augustus de sleutel van de oefenruimte inleveren bij de gemeente en daar door komen ruim twintig bands op straat te staan. Om de acties tegen dit gemeentebesluit te ondersteunen wordt zaterdag het 'Geef De Muzikant De Ruimte Festival' gehouden in podium café De Graauwe Hengst aan de Lange Haven in Schiedam. Elf bands zullen gedurende het avondvullende programma hun protest laten horen. Ook het SP-raadslid Ingrid Coenradie, die dit onderwerp op de politieke agenda heeft gezet, zal samen met enkele muzikale vrienden een optreden verzorgen. Aan vang 19:00 uur, de toegang is gratis. De bands die optreden zijn Newtones, Grand Canyon Divers, Lemon Cmsh, Hoffman Du plex, OMNIAM, Riverbreed, Silk Steel, Vegas for Millions, Ing rid, John, Frits, Rien Rob, Jamrax, B0RRN, ToonDoof. Kijk ook op: www.geefdemuzikantderuimte.nl SCHIEDAM - Het Beatrix- park in Schiedam is vanaf vrijdag het toneel van Ram lila, een driedaagse opvoe ring van het Hindoestaanse epos, met zang, dans en muziek. Ramlila ofwel het Spel van Ram, komt voort uit het eeuwenoude Hindoestaanse epos Ramayan, dat tot het werelderfgoed wordt gerekend. Het verhaal gaat over de koningszoon Shi Ram die door list en bedrag aan het hof naar het bos wordt verbannen. Hij sluit vriendschap met de aapkoning Hanuman en samen trekken ze met een dierenleger ten strijde tegen de kwaadaardi ge Ravan. De Ramlila is geen bollywood omdat de organiserende stich ting op een zuivere manier het historische verhaal wil over brengen. Maar in sfeer zijn er wel overeenkomsten. De kleur rijke kostuums, de theatrale schmink en de combinatie met muziek en dans. De voorstelling in Schiedam wordt opgevoerd door zo'n vijftig acteurs, tien muzikanten, terwijl een legertje van vrijwilligers ervoor zorgt dat alles in goede banen wordt ge leid. Voor Hindoestanen is de op voering van Ramlila een jaar lijks terugkerende belevenis. In Suriname kan de opvoering tien dagen duren. De voorstelling wordt in het Hindi opgevoerd. Maar dankzij een Nederlandse boventiteling kan iedereen de voorstelling goed volgen. Ook zal tussen de bedrijven door in het Nederlands uitleg worden gegeven. De voorstelling begint om 18 uur en duurt tot 23 uur. Het fes tivalterrein is vanaf 16 uur geo pend. Op het festivalterrein is een kleine markt met informa tiestands en er worden spulle tjes en vegatarische hapjes ver kocht. Kaarten kosten 5 euro per avond. Meer informatie is te vinden op: www.ramlila.nl ROTTERDAM - De piloten van de Red Bull Air race kiezen dit weekeinde het luchtruim in Rotterdam. Op zaterdag 19 juli kwalificeren de piloten zich voor een plaats bij de laatste acht. Op zondag 20 juli vliegen ze via een knock out format naar de finale. Het programma op zaterdag start om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur; de finale op zondag vindt plaats tussen 13.30 en 17.30 uur. De races worden afgewisseld met ver schillende spectaculaire side acts. Wie verzekerd wil zijn van een goede plaats aan de noord zijde van de Maas, moet een toegangskaartje kopen. De prij zen beginnen bij 15 euro. Kaar ten zijn nogt bepertk beschik baar via ticketsevice. Meer info op: www.redbullairrace.com De Red Bull Air Race staat garant voor spektakel. FOTO: STEFAN AUFSCHNAITER ROTTERDAM - Nooit eerder stond grootmeester Carre ras. één van de beroemde ThreeTenors. samen op het podium met de Italiaanse tenor Safina. Op 11 sep tember heeft Rotterdam de primeur, dan zullen de twee grootheden in samenwer king met het II Novecento Orchestra een éénmalig concert verzorgen in Ahoy. met als resultaat een span nende combinatie van ope ra en pop. Kaarten: vanaf €55. www.carrerasensafi- nainahoy.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23