Bouw uit het zicht ^ÈêêSSêëz' KEAAPERS sws welzijn Programma Teerstoof Hastens 7^ Fruit zorgt voor stank bij compostveiwerking 1 Winnaars ballonnenwedstrijd Gefeliciteerd College trekt extra geld uit voor centrum Belangrijk bericht van de kerkrentmeesters, betreft het afscheid van Dhr. en Mevr. Crone. Jeugdtheater WO MAN SHOES Fransenstraat 17-19 Vlaardingen T 010-4343938 dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 16 juli 2008 - Pagina 8 SCHIEDAM - Donogay, Jarno en Cloe zijn de gelukkige winnaars van de ballonnenwedstrijd van SWS Welzijn. De ballonnen werden 2 juli opgelaten in het iuiianapark, bij de onthulling van het nieuwe logo. De winnaars mogen een jaar lang gratis deelnemen aan alle kinderactiviteiten in een wijkcentrum naar keuze. foto: PR SCHIEDAM - Met een groot aantal bouwprojecten op stapel heeft het college ex tra geld uitgetrokken om de uitstraling van de binnen stad te versterken. Het geld is gedeeltelijk bestemd voor het plaatsen van extra bloembakken en voor het aan brengen van informatieve schuttingen en doeken om en aan alle belangrijke bouwpro jecten. Daarnaast is een flinke som uit getrokken om fietsers in de bin nenstad ruim baan te geven. Zo wordt het aantal beugels en hekjes voor het stallen van fiet sen uitgebreid met 220 plaat sen. Ook is besloten om de fiet senstalling op de Koemarkt gra tis te maken. De kiosk bij de Koemarktbrug wordt opge knapt en zal het onderkomen voor de toezichthouders wor den. De oude porta-cabin ver- dwijnt en de vrijkomende ruim te wordt ingericht voor het stal len van extra fietsen. Behalve een betere bereikbaar heid van de binnenstad, wil wethouder Menno Siljee met de maatregelen ook het wildparke ren van fietsers aan banden leg gen want dat levert vaak rom melige situaties op. Projecten In de binnenstad staan een aan tal belangrijke projecten op sta pel zoals de nieuwbouw van Bas van der Heijden en de uitbrei ding van winkelcentrum De Passage. Een aantal particuliere panden zal worden opgeknapt en dus in de steigers staan. Daarnaast zijn in het openbare gebied werkzaamheden ge pland. Het meest in het oog springend is het doortrekken van de tram richting station Schiedam Centrum, een karwei dat de nodige opbrekingen met zich meebrengt. Het gonst al enige tijd in de gemeente dat Frans Crone en zijn vrouw met het beheer en de verzorging van ons gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122 gaan stoppen. Nu is het zover, op 7 augustus 2008 stoppen zij, na bijna 39 jaar, met deze werkzaamheden. Het is voor hen een grote stap deze beslissing. Voor diegenen die ook maar op enigerlei wijze gebruik maakten van De Rank zullen dit echtpaar op deze plaats missen. Er was altijd een goede sfeer en beiden hielden ook de sociale gedachte in ere, dat stond bij hen hoog in het vaandel. Hoe het verder met De Rank zal gaan daar zullen wij op een later tijdstip mededelingen over doen. Om uiting te geven aan onze dank en waardering voor het werk van de Fam. Crone bieden wij een afscheidsreceptie aan op Zaterdag 6 september 2008 van 15.00 uur tot 17.30 uur in De Rank Schiedamseweg 122 De kerkrentmeesters. Kerkdiensten Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 14.30 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is de voorganger ds. D.J. van Vuuren. Kerkdiensten Protestantse Kerk Schiedam: Diensten om 10.00 uur: Grote Kerk: Ds. M. Russchen. De Vaste Burg: Ds. N. Hoeksel, Gouda. De Ark: Ds. J. v.d. Peppel, (overige 3 PKN-kerken ge sloten i.v.m. vakantie). Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap, West- vest 90-92, voorganger van deze dienst is Ds. K. Yntema. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie wordt verzorgd door pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur. Dinsdag om 9.15 uur wordt een eucharistieviering of dienst van Woord en Communie gehouden. In de Frankelandkapel, Sint Liduinastraat 10, is zondag om 10 uur eucharistieviering met als voorganger Pater K. Veltman met muzikale me dewerking van het Liduina- koor. Zondag zijn er diensten in de Nederlands Gereformeer de kerk, Westvest 30. De eer ste dienst begint om 9.30 uur met voorganger br. H.P. Kool. De tweede dienst is 16.30 uur met voorganger br. R. van Wetten. SCHIEDAM - Het nieuwe sei zoen van Jeugdtheater De Teer stoof gaat op 5 oktober van start. Het jaarprogramma is gra tis op te halen bij de VW, bibli otheek Schiedam en diverse culturele instellingen. Tot 1 oktober kunnen belang stellenden zich inschrijven voor de Jeugdtheaterclub. Iedereen die lid wordt krijgt een leuke verrassing thuis gestuurd en le den krijgen twee kinderkaarten voor de vijfde voorstelling gra tis. Voorafgaand aan een aantal voorstellingen kunnen kinde ren deelnemen aan een works hop dans, toneel of zang in de dansstudio van Jeugdtheater- school De Teerstoof. De works hops worden gegeven door ge diplomeerde docenten die te vens les geven op de jeugd- theaterschool. Er kunnen max. 16 kinderen aan de workshop deelnemen. Kosten voor de workshop zijn 3 euro per kind. Na afloop van de voorstelling vinden er regelmatig diverse ac tiviteiten plaats zoals verven, kleuren, knippen en plakken. Bovendien staat de vaste gri- meuse van het jeugdtheater, As- trid Weerdenburg, paraat om kinderen te schminken. Deel name aan de activiteiten na af loop is gratis. Kijk op www.deteerstoof.nl voor meer informatie over de voorstellingen. SCHIEDAM - De DCMR Mi lieudienst heeft het bedrijf AVR Compostering gevraagd snel maatregelen te nemen om de stankoverlast terug te dringen. Bij het composte- ringsproces van groente-, fruit- en tuinaval komt een chemische of rottingslucht vrij. Dit wordt veroorzaakt omdat het GFT afval een gro tere hoeveelheid (nat) fruit dan normaal bevat. Bij de DCMR zijn afgelopen week meer dan 120 klachten bin nengekomen. Het merendeel van de klagers komt uit Vlaar- dingen. De DCMR heeft er bij de AVR op aangedrongen snel maatregelen te treffen die de stankoverlast wegnemen. Hoewel dit een moeilijke op gave is, ziet de DCMR erop toe dat hieraan voortdurend wordt gewerkt. De aanvoer van fruit is inmiddels gestopt. Op korte termijn wordt met geurneutraiisatie gewerkt. Op langere termijn moet het bio logisch filter de stankoverlast volledig weglemen. Bewoners kunnen bij overlast contact opnemen met de Meldkamer van de DCMR, 010 4733333 of via het digitale klachtenfor mulier op www.dcmr.nl. SALE SALE SALE U bent van harte welkom tijdens de SALE-weken in onze Hastens Stores. U kunt tijdens deze weken gebruik maken van het complete SALE-aanbod! Hastens Store Den Haag Plaats 24 Den Haag - tel. 070 36 316 00 Fulfilling dreams since 1852 Meer weten over Hastens? Vraag de gratis Hastens catalogus aan via www.hastens.nl Hastens Flagshipstore Leiderdorp is developed by BOM3FEM Hastens Flagshipstore Leiderdorp Elisabethhof 2 - Meubelboulevard WOOON Leiderdorp - tel. 07158 943 44 Hastens Mega Store Rotterdam Lijnbaan 31-33 (hoek WEENA) Rotterdam - tel. 010 21408 86 H A LV E PRIJZEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 8